Reklama

Reklama

André Rieu w Łodzi. Jak dojechać do Atlas Areny?

André Rieu w Atlas Arenie Łódź pojawi się już 9 czerwca o godzinie 20:00. Jest to trzeci koncert na polskiej trasie muzyka. W poprzednich dniach wystąpił w Krakowie oraz Gliwicach. Czego możemy spodziewać się po występie André Rieu oraz Orkiestry Johanna Straussa? Jak dojechać na miejsce wydarzenia? Przedstawiamy informacje o kompozytorze oraz poradnik, jak dostać się na Atlas Arenę w Łodzi.

André Rieu przełożył swoją trasę koncertową po Polsce, która miała mieć miejsce w 2021 roku. Cierpliwi posiadacze biletów na występy tego artysty mogą wreszcie odliczać do rozpoczęcia wydarzenia. W końcu André Rieu wraz z Orkiestrą Johanna Straussa wystąpi już w w czwartek, 9 czerwca o godzinie 20:00 w Atlas Arenie Łódź. Jak przygotować się do pokazu nowej formy muzyki klasycznej? Jak dojechać na miejsce koncertu? Poniżej najważniejsze informacje o artyście oraz o tym, jak dojechać samochodem, pociągiem oraz komunikacją miejską pod miejsce wydarzenia.

Reklama

André Rieu w Polsce. Nowa forma muzyki klasycznej

André Rieu spopularyzował na całym świecie muzykę klasyczną oraz walce. Jego kariera rozpoczęła się w 1987 roku, kiedy to utworzył Orkiestrę Johanna Straussa, która w tamtych czasach składała się wyłącznie z 12 muzyków. Celem André Rieu oraz jego Orkiestry było odejście od tradycyjnego spojrzenia na muzykę klasyczną. Zamiast traktować ją jak pompatyczną muzykę dla elity, kompozytor miał na celu pokazać jej zabawowość i energiczność. Nie powinno więc dziwić, że do dzisiejszego dnia skład Orkiestry liczy od 80 do 150 muzyków. 

Swój cel André Rieu osiąga poprzez mieszanie muzyki klasycznej z muzyką filmową, pieśniami ludowymi oraz muzyką pop, przygotowaną specjalnie pod skrzypce, flety czy fortepian. Dzięki takiemu zabiegowi André Rieu zbiera największą frekwencję na wielu swoich występach, pobijając wyniki koncertów gwiazd muzyki pop czy rocka. Poza koncertami dorobek kompozytora wynosi ponad 40 milionów sprzedanych albumów, z których z pewnością część będzie zagrana na żywo w Atlas Arenie Łódź. 

Koncerty André Rieu to nie tylko muzyka. Możemy spodziewać się interesujących pokazów wizualnych. Na scenie bardzo często pojawiają się bogate kostiumy, a za orkiestrą często wystawiany jest wielki ekran udostępniający obrazy przygotowane specjalnie pod dane utwory. Nie zabraknie również solistów oraz chóru, które będą nam towarzyszyć przez te trzy godziny występu. Takie przygotowanie nie powinno nikogo dziwić. André Rieu ceni sobie polską publiczność. Po odwołaniu zeszłorocznej trasy koncertowej przekazał kilka słów pocieszenia fanom. 

Muzyk ma sporo do nadrobienia, dlatego też po koncercie w Atlas Arenie Łódź André Rieu wystąpi jeszcze dwukrotnie w Ergo Arenie Gdańsk. 

André Rieu w Polsce. Jak dojechać samochodem na Atlas Arenę Łódź?

Atlas Arena Łódź znajduje się przy alei ks. bp. Władysława Bandurskiego 7. Jest to miejsce nieopodal Rezerwatu przyrody Polesie Konstantynowskie. Jak dojechać na Atlas Arenę samochodem?

Od północnej części Łodzi możemy kierować się Konstantynowską, dalej Szczecińską obok Lasu Okręglik. Kierujemy się ku OBI na Rydzowej, a następnie w kierunku sklepu Action przy ulicy Traktorowej. Odbijamy w Rąbieńską, przejeżdżamy przy cmentarzu przez ulicę Wieczność, dalej Srebrzyńską. Skręcamy w aleję Unii Lubelskiej, z której będzie widoczny zjazd na Atlas Arenę Łódź.

Wielbiciele muzyki André Rieu ze wschodniej części kraju powinni jechać w kierunku Autostrady Bursztynowej i OBI przy ulicy Rokocińskiej. Następnie prosto, przez Piłsudskiego. Przejeżdżamy obok Galerii Łódzkiej i wjeżdżamy w Bandurskiego, gdzie jest wjazd na parking Atlas Areny Łódź. Od południa najszybszą drogą będzie odbicie w Stanisława Dubois za Portem Łódź, a dalej kierując się ulicą Denną. Jedziemy prosto do Maratońskiej, z której wjedziemy na Unii Lubelskiej. Zachodniej części Łodzi zalecamy przejazd ulicą Łódzką. Dalej należy kierować się Konstantynowską i za parkiem zjechać w prawo w aleję Unii Lubelskiej.

Kompleks Atlas Areny Łódź, Sport Areny oraz Stadionu Miejskiego oferuje aż 5 punktów parkingowych. Parking, z którego będzie najbliżej na koncert André Rieu ma wjazd od strony Unii Lubelskiej. Oznakowany jest bramą numer 3 oraz 4. Cena za parking na terenie Atlas Areny Łódź wynosi 20 zł.

Można również pozostawić samochód na darmowym parkingu nieopodal Atlas Areny Łódź. Dobrym miejscem będzie parking wzdłuż alei Unii Lubelskiej, a którego na miejsce koncertu mamy 15 minut piechotą. Lepszą i wygodniejszą alternatywą będzie jednak pozostawienie pojazdu przy ulicy Srebrzyńskiej lub obok dworca PKP Łódź Kaliska.

André Rieu w Polsce. Jak dojechać pociągiem na Atlas Arenę Łódź?

Najlepszym, a zarazem najszybszym sposobem na dostanie się na Atlas Arenę Łódź, będzie dojazd do Dworca PKP Łódź Kaliska. Wychodząc z niego dostajemy się bezpośrednio na parking kompleksu. Do samego budynku koncertu od dworca dzieli nas zaledwie 400 metrów. Istnieje również możliwość dojazdu ze stacji Łódź Retkinia. Z niej natomiast czeka nas przejazd autobusem linii 86 w kierunku Szpital CKG. Z autobusu wysiadamy na przystanku Bandurskiego - Atlas Arena.

André Rieu w Polsce. Jak dojechać komunikacją miejską do Atlas Areny Łódź?

Przystanek najbliżej Atlas Areny Łódź to Bandurskiego - Atlas Arena. Dojeżdżają na niego autobusy linii:

  • 6. - kierunek Parzęczewska/Staffa lub Dw. Łódź Kaliska,
  • 80C - kierunek Janów lub Retkinia
  • 86 - kierunek Szpital CKD oraz Kusocińskiego,
  • 99 - kierunek 11 listopada oraz Retkinia,
  • Z8 - kierunek Limanowskiego - Pułaskiego.

Jednorazowe bilety komunikacji miejskiej kosztują 4 lub 5 zł. Zależy to od długości ważności naszego biletu. Istnieje również możliwość zakupu biletu jednodniowego w kwocie 16 zł.  

Należy pamiętać, że otwarcie bram na koncert André Rieu będzie miało miejsce o godzinie 18:00, natomiast sam koncert rozpocznie się o godzinie 20:00. Do Atlas Areny Łódź wejść możemy wejściem nr 1 oraz nr 14. 

Więcej newsów o gwiazdach i muzycznych wydarzeniach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętsze wydarzeń znajdziecie na naszym Facebooku Interia Muzyka.

***

Zobacz też:

Queen wyda nieznany utwór wydany z Freddiem Mercurym. Kiedy premiera?

Lou Reed i jego niepublikowane nagrania. Kiedy premiera płyty "Words & Music, May 1965"?

Jego piosenki śpiewała cała Polska. Co stało się z Maciejem Kossowskim?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL