Reklama

Reklama

André Rieu w Tauron Arenie Kraków. Jak dojechać na koncert?

Wielki powrót André Rieu do Polski! Już 7 czerwca o godzinie 20:00 Tauron Arenę Kraków wypełni dźwięk skrzypiec, grających muzykę klasyczną, filmową oraz odmienną wersję hitów z gatunku pop. Czego możemy się spodziewać po koncercie André Rieu w Polsce? Jak dojechać na Tauron Arenę Kraków?

André Rieu swój występ w Polsce zaplanowany miał już na 2021 rok. Niestety z powodu stanu pandemii został on przesunięty. Nadeszła w końcu chwila, w której trasa koncertowa popularnego skrzypka w końcu się rozpocznie. Już 7 czerwca w Tauron Arenie Kraków usłyszymy największe utwory André Rieu oraz jego Orkiestry Johanna Straussa. Jak "Rodzina Andre-Rieu" może przygotować się na koncert? Jak dojechać na Tauron Arenę Kraków? Przedstawiamy najważniejsze informacje o muzyku i dojazdach samochodem, pociągiem i komunikacją miejską na miejsce występu.

Reklama

André Rieu. Kariera i nastawienie na koncert w Polsce

André Rieu spowodował spopularyzowanie muzyki klasycznej i walca. W 1987 roku utworzył Orkiestrę Johanna Straussa, składającą się z 12 muzyków. Obecnie w skład orkiestry wlicza się 80-150 osób. Od początku swojej kariery chciał odejść od tradycyjnych zwyczajów i pompatyczności muzyki klasycznej. Dlatego też mieszana jest ona z muzyką filmową, pieśniami ludowymi i przerobioną pod orkiestrę muzykę pop. Taka mieszanka muzyczna powoduje największą frekwencję na koncertach, pokonując przy tym zespoły popowe czy rockowe. 

Do dzisiaj André Rieu sprzedał ponad 40 milionów albumów. Utwory znane z płyt pojawią się na koncertach w Polsce. Dlatego też możemy nastawiać się na to, że w Tauron Arenie Kraków nie zabraknie muzyki klasycznej, operowej, filmowej czy walców. Dodatkowo Orkiestra Johanna Straussa również przerobi utwory muzyki popularnej pod dźwięki skrzypiec i innych klasycznych instrumentów. 

Oprócz muzyki koncerty André Rieu są również ciekawym spektaklem wizualnym. Na scenie widać bogate kostiumy, a za orkiestrą instalowany jest ogromny ekran przedstawiający obrazy przygotowane specjalnie do danych utworów. W Tauron Arenie Kraków czekać nas będzie trzygodzinny pokaz sztuki. Dodatkowo André Rieu bardzo ceni sobie Polską publiczność. Po zmianie terminu trasy koncertowej przekazał publice kilka ciepłych słów. Nic więc dziwnego, że oprócz koncertu w Krakowie muzyk zagra również w Łodzi, Gliwicach oraz Gdańsku!

André Rieu w Tauron Arena Kraków. Jak dojechać na koncert samochodem?

Tauron Arena Kraków znajduje się przy ulicy Stanisława Lema 7 w Krakowie. Adres ten łączy dwa ważne krakowskie szlaki komunikacyjne pomiędzy centrum miasta a Nową Hutą. Hala położona jest w odległości czterech kilometrów od Rynku Głównego i znajduje się na terenie dzielnicy Czyżyny.

Od północy najlepiej kierować się na koncert André Rieu drogą krajową numer 7. Przed Placem Imbramowskim należy skręcić w Dobrego Pasterza, następnie na Rondzie Stanisława Barei skręcić w Lublańską i dalej w Młyńską. Przez Młyńską jedziemy prosto, wjeżdżając w ulicę Janusza Meissnera, a następnie w Stanisława Lema. Po drodze na jednym ze skrzyżowań znajdziemy zjazd na parking Tauron Areny.

Ze wschodu, czyli okolic Nowej Huty wjeżdżamy w ulicę Giedroycia (przed Kopcem Wandy). Jadąc prosto, dostaniemy się na ulicę Podbipięty, a następnie w Sołtysowską. Z niej wjedziemy w Centralną, która jest wyjazdem na Aleję Pokoju. Tam należy zawrócić i kierować się na skrzyżowanie z ulicą Lema. 

Z południa najlepiej jest wjechać na obwodnicę i odnaleźć zjazd w ulicę Herberta. Następnie kierować się prosto aż do Parku Płaszów, przy którym skręcamy w Stoczniowców. Przejeżdżamy przez Wisłę, a następnie na skrzyżowaniu odbijamy w prawo na Aleję Pokoju. Kolejne skrzyżowanie będzie kierować nas na ulicę Lema.

Od zachodniej strony najlepiej jechać autostradą A4 w kierunku zjazdu "Kraków Wschód/Łagiewniki". Z niego droga jest już taka sama jak w przypadku drogi od południa.

André Rieu w Tauron Arena Kraków. Gdzie zaparkować?

Sprawdźmy, gdzie możemy zostawić samochód na czas koncertu André Rieu. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z podziemnego parkingu hali. Należy natomiast pamiętać, że wjazd na parking wynosi 35 zł i nie mogą w nim znajdować się samochody posiadające instalację gazową.

Chcemy poszukać tańszej alternatywy w pobliżu Tauron Areny? Możemy zastanowić się nad parkingiem przy M1 (Aleja Pokoju 67). Centrum handlowe posiada duży, bezpłatny, otwarty parking, z którego na koncert dojdziemy w około 10 minut. Znajdzie się również miejsce nieco dalej - w okolicach hotelu Hampton by Hilton. Z tego miejsca na koncert André Rieu dotrzemy również w 10-15 minut piechotą.

André Rieu w Tauron Arena Kraków. Jak dojechać koleją?

Zwolennicy podróży koleją mogą dojechać na stację Kraków Główny lub Kraków Olsza. Z obu dworców możliwe jest dostanie się na Tauron Arenę komunikacją miejską lub na piechotę. 

Dworzec Kraków Główny znajduje się 4.5 kilometra od Tauron Areny, co daje około 55 minut drogi pieszo. Możemy również dojechać na miejsce tramwajem. Wystarczy dostać się na przystanek Teatr Słowackiego, znajdującego się naprzeciwko Galerii Krakowskiej. Tam wsiadamy w tramwaj linii 4, 10 lub 52. Wysiadamy na przystanku TAURON Arena Kraków Wieczysta, z którego mamy 8-10 minut drogi na nogach.

Stacja Kraków Olsza oddalona jest od Tauron Areny o około 3,5 kilometra (około 40 minut piechotą). Niestety spod dworca nie mamy bezpośredniego autobusu. Możemy udać się na spacer trwający ~8 minut do przystanku Cmentarz Rakowicki. Z niego na koncert André Rieu dostaniemy się tramwajem numer 5 (kierunek Wzgórza Krzesławickie) lub autobusem linii 424 (kierunek Ugorek). W obu przypadkach wysiadamy na przystanku Tauron Arena Kraków Wieczysta.

André Rieu w Tauron Arena Kraków. Dojazd komunikacją miejską

W okolicy miejsca koncertu André Rieu znajdują się trzy przystanki autobusowe oraz tramwajowe. Są to:

  • Tauron Arena Kraków,
  • Tauron Arena Kraków al. Pokoju,
  • Tauron Arena Kraków Wieczysta.

Istnieje również możliwość dotarcia na miejsce koncertu z przystanku "Muzeum Lotnictwa", lecz powinniśmy się liczyć z 15 minutami spaceru.

Na koncert André Rieu dojedziemy autobusami numer 124, 128, 424, 662 oraz 664. Oprócz tego na Tauron Arena al. Pokoju dojeżdżają tramwaje linii 1, 14 oraz 22. Linia 4, 5, 9, 10, 52 oraz 74 kursują na przystanek Tauron Arena Kraków Wieczysta.

Więcej newsów o gwiazdach i muzycznych wydarzeniach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętsze wydarzeń znajdziecie na naszym Facebooku Interia Muzyka.

***

Zobacz też:

Krzysztof Krawczyk: jak dziś wygląda jego grób?

Nick Cave na koncercie dedykuje piosenkę swoim synom

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL