Reklama

Najlepsze płyty 2015 - Polska

Tradycyjnie mocny hip hop i głośni debiutanci - polska muzyka nie powinna mieć kompleksów. Sprawdźcie najlepiej ocenione przez recenzentów Interii polskie płyty 2015 roku!

Na naszych łamach w ciągu ostatnich 12 miesięcy opublikowaliśmy prawie 200 recenzji - od najważniejszych gwiazd po głośnych debiutantów, od hip hopu, muzyki elektronicznej, przez klasykę rocka i szeroko pojętą alternatywę po najbardziej ekstremalne odmiany metalu. Poniżej znajdziecie 13 polskich albumów ocenionych przez naszych recenzentów na dziewiątki i dziesiątki. "Ósemki" (w 10-stopniowej skali) przyznaliśmy aż 26 płytom takich wykonawców, jak m.in. Bokka, The Dumplings, GrubSon, Infernal War, Kamp!, Król, Iza Kowalewska, Mikromusic, Oly., Rasmentalism, Sobota, Michał Szpak i Zakopower. Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Kapela ze Wsi Warszawa - Święto słońca (ocena 10/10)

Reklama

World music w wykonaniu Kapeli ze Wsi Warszawa (zagranicą znanej pod nazwą Warsaw Village Band) to nie tylko muzyka świata, ale muzyka na światowym poziomie. Dwupłytowe wydawnictwo przedstawia bazujące na najstarszych polskich pieśniach ludowych, uniwersalne opowieści o relacjach międzyludzkich, ważnych momentach przejścia i troskach dnia codziennego, zaaranżowanie w zgodzie z unikalnym i charakterystycznym dla Kapeli stylem "transminimalroots", ale w zupełnie nowej skali i z udziałem niezwykłych gości. W nagraniach udział wzięli m.in. wirtuoz irańskiego kemanche, supergwiazda sceny world music Kayhan Kalhor - nominowany wielokrotnie do nagród Grammy, koncertujący na całym świecie muzyk, współpracujący m.in. z Yo-Yo Mą, Kronos Quartet, ikoną Iranu Mohammadem Reza Shajarianem czy projektem Ghazal, oraz Mercedes Peón, awangardowa wokalistka z hiszpańskiej Galicj.

"Święto słońca" zasługuje na najwyższą ocenę, bo to więcej niż tylko muzyka. Zniesiony został podział na nowoczesne i tradycyjne, nie ma granic kulturowych. Cierpię, kiedy muszę używać tak dużych słów, ale płyta potrafi dotknąć absolutu" - zachwycaliśmy się w recenzji.

Dowiedz się więcej na temat: podsumowanie roku | recenzje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje