Sylwestrowa Moc Przebojów

Reklama

Sylwester Polsatu 2022. Piotr Kupicha (Feel): idę na pewniaka

Na widzów telewizji Polsat oraz osób zgromadzonych w Parku Śląskim w Chorzowie czekają wielkie sylwestrowe emocje i szampańska zabawa. Rok 2023 przywitamy z największymi gwiazdami - jedną z nich jest Piotr Kupicha i zespół Feel. Muzyk opowiedział Interii, co czuje przed rozpoczęciem tej wielkiej imprezy.

Na widzów telewizji Polsat oraz osób zgromadzonych w Parku Śląskim w Chorzowie czekają wielkie sylwestrowe emocje i szampańska zabawa. Rok 2023 przywitamy z największymi gwiazdami - jedną z nich jest Piotr Kupicha i zespół Feel. Muzyk opowiedział Interii, co czuje przed rozpoczęciem tej wielkiej imprezy.
Piotr Kupicha wystąpi z Feel na Sylwestrowej Mocy Przebojów w Polsacie! /Piętka Mieszko /AKPA

Katowicki kwartet Feel powstał w 2005 roku z inicjatywy Piotra Kupichy (wokal, gitara). Przełomem w karierze był występ na Festiwalu w Sopocie w 2007 roku, kiedy to piosenka "A gdy jest już ciemno" dał zespołowi Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności.

Zespół odtąd nieprzerwanie jest na scenie, a w 2022 roku pojawił się nowy krążek grupy. - "Feel 5" dotarło na 3. miejsce listy OLiS. Dziękujemy w imieniu Feela, że państwo o nas nie zapomnieliście. Sebastian Riedel, Jerzy Styczyński (Dżem), Ania Bratek byli naszymi gośćmi. Płyta jest rockowo-bluesowa i chyba godnie reprezentujemy ten region polski znany z bluesa - opowiada Ignacemu Puśledzkiemu wokalista.

Reklama

To nie pierwszy raz, gdy grupa występuje na dużej imprezie sylwestrowej. Zdaniem wokalisty - sylwester w Parku Śląskim jest świetnie przygotowany. - Próba wyśmienita. Mam coś takiego, że nie narzekam na akustykę, bo przeważnie mam bardzo dobrze w uszach. Organizacja wydarzenia to absolutny top, na najwyższym poziomie. My tylko dopełniamy to, co należy do naszych obowiązków. Wydaje mi się, że będzie wyśmienicie! - zapowiada Kupicha.

Piotr Kupicha (Feel) przed Sylwestrem Polsatu: idę na pewniaka

Grupa Feel pochodzi z Katowic, więc gra niemal u siebie. Piotr Kupicha także ekscytuje się tą perspektywą. Czy z tego powodu zrobi coś wyjątkowego? 

- Staram się iść na pewniaka. Gram u siebie w domu, nie będę może gadał gwarą, ale 3/4 ludzi, którzy tu przyjdą z tauzena, to oni na pewno potrafią godać. Może warto coś zagaić po Śląsku! - głośno myśli lider Feel. Podczas koncertu nie zabraknie największych przebojów. - Od pierwszej do ostatniej minuty publiczność będzie z nami śpiewać - zapowiada.

W tym roku wokalista długo borykał się z pokłosiem kontuzji - naderwał ścięgno Achillesa. Teraz jest już w dobrej kondycji, ale wśród postanowień noworocznych jest to, by więcej "nie kopać w piłkę".

- Achilles jest w bardzo dobrym stanie, rehabilitowałem się cały czas. Już chodzę, biegam, oby tak dalej! To nauczka dla mnie na całe życie, że piłka nożna nie jest dla amatorów - mówi. - W przyszłym roku bez kopania w piłkę, to postanowienie noworoczne, że gram tylko w Fifę. A przede wszystkim granie koncertów - dodaje.

W tym roku u boku Feela pojawił się tajemniczy Storo. Okazuje się, że muzycy nagrali z nim nowy, bardzo rockowy album! 

- To jest bardzo mocny rock w kierunku Creed, Scotta Staapa, Alter Bridge. Naprawdę mocne granie i kiedy pokazujemy to w wytwórni, to jest bardzo mile zaskoczona, że w Polsce pojawił się odłam muzyki bardzo mocnej ale melodyjnej. Mocne gitarowe uderzenie to właśnie Storo - mówi Kupicha.

Sylwestrowa Moc Przebojów w Polsacie - kto wystąpi?

Tegoroczną Sylwestrową Moc Przebojów poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Krzysztof Ibisz, Marcelina Zawadzka, Adam Zdrójkowski i Agnieszka Kołodziejska. Scena na Polach Marsowych w Parku Śląskim w Chorzowie przypominać będzie statek kosmiczny, a prowadzący wcielą się w kosmonautów.

Polsat już po raz 17. żegnać będzie stary rok, a po raz siódmy korzystać będzie z gościny Śląska.

"Zaśpiewają największe gwiazdy piosenki. Zobaczymy i usłyszymy między innymi Beatę Kozidrak i Bajm, bez których nie sposób wyobrazić sobie tego wieczoru, DodęAnię Dąbrowską, która karierę zaczynała przed laty w naszym 'Idolu', gwiazdę młodego pokolenia bryską, zjawiskową Cleo i króla social mediów Dawida Kwiatkowskiego. Będzie z nami jeden z najoryginalniejszych polskich artystów, niesamowity Ralph Kaminski, a także FeelGrzegorz HyżyBig Cyc i Lady Pank. Pojawi się również Igor Herbut i zespół Enej, którzy są wierni Polsatowi od czasu swojego zwycięstwa w kultowym 'Must Be The Music. Tylko muzyka'" - zapowiada Nina Terentiew, dyrektor programowa Polsatu.

"Idol": Maciej Rock wspomina kultowy program. "To było totalne wariactwo"

Nowy rok z Sylwestrem Polsatu!

Na sylwestrowy koncert Polsatu zapraszają Telewizja Polsat i Województwo Śląskie. Współorganizatorami są Park ŚląskiStadion Śląski. Patronami Medialnymi są Radio Zet i Interia.

Sylwestrową Moc Przebojów będzie można oglądać 31 grudnia o 20.00 w Polsacie, Polsacie 2, Polsat News, Polsat Go i Interii.

Michał Wiśniewski o współpracy z Telewizją Polsat: Dla mnie to jest naturalne

Specjalny wspólny występ szykują Maryla RodowiczDoda i Cleo. Wokalistki wykonają medley przebojów Maryli Rodowicz "Sing Sing", "Małgośka" oraz "Kolorowe Jarmarki".

Z kolei zagraniczną gwiazdą będzie Michael Patrick Kelly, który popularność zdobył w rodzinnej grupie The Kelly Family.

Czytaj też:

Sylwestrowa Moc Przebojów 2022: bryska rozgrzeje sambą!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Feel | Sylwestrowa Moc Przebojów 2022 | Piotr Kupicha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy