Dawid Kwiatkowski

Dawid Kwiatkowski fot. AKPA
data urodzenia
1 stycznia 1996
pochodzenie
Polska
1,7
Oceń
Głosy
360

Biografia

Dawid Kwiatkowski - początki kariery

Dawid Kwiatkowski urodził się 1 stycznia 1996 roku w Gorzowie Wielkopolskim, ma 27 lat. Waży 71 kg i ma 174 cm wzrostu. Oprócz bycia piosenkarzem zajmuje się również pisaniem tekstów piosenek i komponowaniem muzyki. 

Sześć lat podstawówki Dawid Kwiatkowski spędził w Szkole Podstawowej nr 20 im. Bohaterów Westerplatte w Gorzowie Wielkopolskim. Nauka nie sprawiała mu problemów, a nauczyciele wspominają go jako wzorowego ucznia. 

Dawid Kwiatkowski w wieku 15 lat zaczął prowadzić kanał na portalu YouTube, gdzie umieszczał wykonywane przez siebie covery, a później też nagrywane do nich teledyski. Dobre wyniki w nauce pozwoliły Dawidowi dostać się do Liceum Ogólnokształcącego nr IV w Gorzowie Wielkopolskim. 

Podczas nauki w szkole średniej należał do zespołu Two of Us, z którym w 2012 roku, udało mu się nawet zdobyć główną nagrodę w gorzowskim konkursie "Askana łowi talenty", gdzie w jury zasiadali: Ania Wyszkoni, Michał Piróg czy Piotr Cugowski. Pieniądze wygrane w konkursie przeznaczył na zakup gitary.

Będąc w drugiej klasie postanowił przerwać naukę i wyjechał do Warszawy, aby całkowicie poświęcić się karierze muzycznej.

W 2012 roku uczestniczył w castingu do programu “Must Be the Music. Tylko muzyka", jednak wtedy jury nie poznało się na jego talencie i Dawid nie dostał się do programu. W międzyczasie, za pomocą zajęć online Dawid chciał kontynuować naukę w szkole średniej, jednak ciągłe trasy koncertowe i szybko rozwijająca się kariera skutecznie utrudniły to zadanie i w konsekwencji nie podszedł do egzaminów końcowych. 

Talent i kariera sprawiły, iż w 2018 roku Dawid Kwiatkowski, został poproszony o zostanie jednym z trenerów w programie “The Voice Kids", emitowanym przez telewizję TVP. Pełnił tę rolę przez pięć lat.

Dawid Kwiatkowski - najpopularniejsze utwory i dyskografia

Cover piosenki “Ostatni" Edyty Bartosiewicz był jego pierwszym profesjonalnym nagraniem. Nagranie powstało w Paryżu, w studiu Michała Kwiatkowskiego - brata Dawida. W lipcu 2013 roku Kwiatkowski wydał swój pierwszy singiel “Biegnijmy", a po 3 miesiącach kolejny “Na zawsze". Piosenki uruchomiły lawinę jego popularności, a kariera zaczęła nabierać rozpędu.

Do 2023 roku Dawid Kwiatkowski zdążył wydać siedem albumów: “9893" z 2013 roku, “9893 Akustycznie" i “Pop&Roll", oba z 2014 roku, “Element trzeci" z 2015 roku, “Countdown" z 2016 roku, “13 grzechów niczyich" z 2019 roku i “Dawid Kwiatkowski" z 2021 roku.Album “9893" cieszył się tak ogromną popularnością, iż jeszcze przed jego wydaniem osiągnął status złotej płyty. Podobnie sprawa wyglądała z albumem “Pop & Roll" z 2014 roku, który jeszcze przed premierą uzyskał status platynowej płyty.Osiągnięciem wartym uwagi jest fakt, iż dwie płyty Dawida trafiły na sam wierzchołek listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. 

Do najpopularniejszych i najchętniej słuchanych piosenek Dawida Kwiatkowskiego, należą: “Café de Paris", “Idziesz ze mną", “Nieważne", “Bez Ciebie", czy “Co z nami będzie".W 2015 roku nagrał także tytułową piosenkę do serialu “Szkoła", dla telewizji TVN.W 2021 roku Dawid Kwiatkowski wydał singiel "Bez Ciebie", który osiągnął sukces stając się przebojem roku w plebiscycie organizowanym przez radio RMF FM.

Dawid Kwiatkowski: koncerty i dorobek artystyczny

Na swoim koncie Dawid Kwiatkowski ma m.in. Glam Awards z 2013 roku w kategoriach - Modny debiut Eska.pl i Odkrycie roku, Nickelodeon Kids’ Choice Awards z 2014, 2015, 2017 i 2018 roku, w kategorii - Ulubiona Polska Gwiazda, MTV Europe Music Awards z 2017 roku, w kategorii - Najlepszy polski wykonawca, The Pop Hub Awards z 2018 roku, w kategorii - Ulubiona Polska Gwiazda, Plebiscyt Party.pl z 2019 roku, w kategorii - Hit lata 2019, czy Bursztynowy Słowik, zdobyty na Top of the Top Sopot Festival w 2021 roku. 

Dawid chętnie koncertuje, zarówno po Polsce, jak i poza granicami naszego kraju; w 2015 roku wystąpił na Wembley w Londynie. Ponadto chętnie uczestniczy w koncertach organizowanych z różnych okazji, jak: Sylwester marzeń z Dwójką, koncert Gramy dla Europy, czy koncert "Nie pytaj o Polskę - #30LatWolności" podczas 56. KFPP w Opolu, wszystkie z 2019 roku.

Życie prywatne i rodzina Dawida Kwiatkowskiego

Dawid Kwiatkowski jest synem Agnieszki i Jacka Kwiatkowskich. Ma dwóch przyrodnich braci: Mateusza i Michała. Michał, tak jak Dawid, jest piosenkarzem oraz kompozytorem. 

Kiedy Dawid był dzieckiem jego rodzice zmagali się z problemem alkoholowym. Dzięki mentalnej i finansowej pomocy syna, obojgu udało się wyjść z nałogu. Aktualnie Dawid ma ze swoją mamą bardzo dobre relacje. Mama Agnieszka, jako najwierniejsza fanka, często jeździ z nim w trasy koncertowe, a w 2019 roku, miała nawet okazję uczestniczyć z nim w programie telewizji TVN  "Starsza Pani musi fiknąć".

Aktualnie mieszka w Warszawie. Dawid Kwiatkowski bardzo chroni swoją prywatność, na próżno szukać w internecie informacji, dotyczących jego partnerów i życia uczuciowego. W 2020 roku na swoim koncie na Instagramie Dawid Kwiatkowski zamieścił zdjęcie z siostrą jednego ze swoich managerów, jednak do dziś utrzymuje, że z piękną blondynką łączą go wyłącznie przyjacielskie relacje.

Albumy (2)

Artyści powiązani