Światło nocne - Natalia Przybysz

Światło nocne
wykonawca
Natalia Przybysz
wytwórnia
Warner Music Poland
premiera
gatunek
Rock
4,7
Oceń
Głosy
7

O płycie

"Światło nocne" to drugi album Natalii Przybysz wyprodukowany przez jej gitarzystę Jurka Zagórskiego. Obok Zagórskiego, do kompozycji i brzmienia, które jest rozwinięciem i kontynuacją nagrodzonego dwoma Fryderykami "Prądu", przyczynili się również muzycy - stały skład zespołu - Mateusz Waśkiewicz, Filip Jurczyszyn i Hubert Zemler.
Płyta jest pełna osobistych i głębokich przeżyć. Piosenki pozostają jednak otwarte do interpretacji.
Album zapowiadały single "Przez Sen" o którym autorka opowiedziała w głośnym wywiadzie dla "Wysokich Obcasów", zabierając w ten sposób głos w debacie dotyczącej praw kobiet w Polsce, "Światło nocne" - piosenka o tym, co widoczne i o tym co ukryte, oraz "Świat wewnętrzny".

Recenzja

5 września 2017
Ocena:
"Na pierwszy rzut oka wyglądam, jak chłopak" - śpiewa Natalia Przybysz w piosence przewodniej płyty "Światło nocne". To bardzo przekorne słowa, nie tylko w kontekście nowego wizerunku artystki, ale przede wszystkim całej płyty. Natalia Przybysz od lat emanuje surowym, hipnotycznym seksapilem, a po aferze wokół jej osobistego wyznania na temat aborcji, jej kobiecość i cielesność wyszły niejako...

Płyty artysty: Natalia Przybysz

Najlepsze tematy