Reklama

Reklama

MTV EMA 2022: Ralph Kaminski z nagrodą. "Jestem mega szczęśliwy"

Ralph Kaminski zwyciężył w kategorii "Najlepszy polski artysta" podczas gali MTV EMA 2022. Wśród nominowanych byli również m.in. Mata i Julia Wieniawa.

Ralph Kaminski zwyciężył w kategorii "Najlepszy polski artysta" podczas gali MTV EMA 2022. Wśród nominowanych byli również m.in. Mata i Julia Wieniawa.
Ralph Kaminski z nagrodą MTV EMA 2022 /Ewelina Eris Wójcik /INTERIA.PL

Jedną z kategorii MTV Europe Music Awards 2022 był "Najlepszy polski artysta". Wśród nominowanych znaleźli się: Julia Wieniawa, Margaret, Mata, Ralph Kaminski oraz Young Leosia. Na swoich faworytów można było głosować na oficjalnej stronie konkursu do 9 listopada.

Ralph Kaminski z nagrodą MTV EMA 2022

W tym roku po statuetkę sięgnął Ralph Kaminski (posłuchaj!). Zaraz po ogłoszeniu wyników wokalista opublikował komentarz. "Jestem zaszczycony, bardzo dziękuję moim fanom i wszystkim, którzy na mnie głosowali. To jest wasza nagroda. Ogromnie płaczę, że nie mogę pojechać na galę, ale jestem mega szczęśliwy. Dziękuję wam bardzo" - mówił. 

Reklama

"Ogromnie mi szkoda, że nie mogę być na dzisiejszej gali w Düsseldorfie, ale wierzę, że red carpet MTV jeszcze na mnie czeka" - dodał w opisie krótkiego wideo.

Tegoroczna gala MTV EMA została zorganizowana w PSD Bank Dome w Düsseldorfie. Przypomnijmy, że to także w Niemczech - przed Bramą Brandenburską w Berlinie - zorganizowano finał pierwszej edycji konkursu w 1994 roku.

MTV EMA 2021: Kto triumfował na gali w Budapeszcie? Daria Zawiałow najlepszą artystką z Polski

Kim jest Ralph Kaminski?

Ralph Kaminski to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk w polskiej branży muzycznej. Pierwszy album - "Morze" - wydał w 2016 roku. Na kolejny pt. "Młodość" trzeba było czekać trzy lata. Następny projekt to "Kora", czyli album, na którym znalazły się jego interpretacje utworów wokalistki Maanamu

W tym roku wydał ciepło przyjęty album "Bal u Rafała". W tym roku został również nagrodzony Fryderykiem w kategorii "Artysta roku" oraz "Piosenka poetycka".

Ralph Kaminski "Bal u Rafała": Niech żyje bal [RECENZJA]

Ralph Kamiński o wychowaniu bez ojca. "Mój brat miał super tatę"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama