Reklama

Reklama

Metallica i "Stranger Things": Do sprzedaży trafią wyjątkowe koszulki i bluzy z serialu

Odzież wzorowana jest na tej, którą nosili bohaterowie czwartej serii, skupieni w grupie Hellfire Club (Klub Ognia Piekielnego). Będą dostępne od 16 sierpnia.

Odzież wzorowana jest na tej, którą nosili bohaterowie czwartej serii, skupieni w grupie Hellfire Club (Klub Ognia Piekielnego). Będą dostępne od 16 sierpnia.
James Hetfield jest wokalistą Metalliki /Ricardo Rubio/Europa Press /Getty Images

The Hellfire Club to grupa graczy w Dungeons & Dragons z Hawkins, prowadzona przez miłośnika heavy metalu, a w szczególności Metalliki - Eddiego Munsona (w tej roli Joseph Quinn). W skład grupy wchodzą również Mike Wheeler (Finn Wolfhard), Dustin Henderson (Gaten Matarazzo) i Lucas Sinclair (Caleb McLaughlin).

Brawurowy występ Eddiego Munsona w finale czwartej serii "Stranger Things", przyczynił się do nagłego wzrostu popularności dawnego przeboju Metalliki "Master Of Puppets" (posłuchaj!). Nic więc dziwnego, że menadżerowie tego kalifornijskiego zespołu sprytnie ten fenomen wykorzystują.

Reklama

W serialu bohaterowie noszą koszulki z logo Hellfire Club, na które składa się czerwona głowa diabła z wyszczerzona szczęką w towarzystwie kolczastej maczugi zwanej morgenszternem i płonącego miecza. W związku z tym Metallica wypuściła własną kolekcję odzieżową "Metallica x Stranger Things Hellfire Club", w skład której wchodzą: koszulka, bluza raglanowa i bluza z kapturem. Grafika na odzieży nawiązuje do serialowej, choć głowa diabła wydaje się bardziej wyrafinowana. Poza tym zamiast średniowiecznej broni, otaczają ją płonące gitary.

Zaprojektowana przez Travisa Knighta odzież została uszyta z materiału, w skład którego wchodzi 50 proc. bawełny ring spun (tej lepszej, bo z silnie skręconymi włóknami o małym splocie) i 50 proc. poliestru z recyklingu. Ceny w internetowym sklepie Metalliki: od 34,99 do 59,99 dol. (ok. 162 - 277 zł).

Wszystko o "Stranger Things" w serwisie Świat Seriali!

"Stranger Things" i Metallica wypuszczają razem ciuchy

Produkty na razie oferowane są w przedsprzedaży. Fizycznie pojawią się na rynku 16 sierpnia (bluza z kapturem i T-shirt) oraz 12 września (bluza z rękawami raglanowymi).

Koszulki i inne akcesoria związane z Hellfire Club można nabyć też w sklepie internetowym Netflixa. W tym przypadku już z oryginalnym serialowym logiem. Koszulka i bluzy kosztują tu od 30 do 50 dol. Najtańszy jest śliniaczek z diabłem... choć takiego akcesorium raczej nie używał żaden z bohaterów filmu.

Skład materiału zależy od produktu (100 proc. bawełny ring spun, 90 proc. bawełny i 10 proc. poliestru lub 50/50 bawełny i poliestru). Jako że coraz bliżej do pierwszego dnia szkoły, warto też zwrócić uwagę na plecak szkolny Hellfire Club. Kosztuje 80 dol. (ok. 370 zł) i z pewnością zrobi wrażenie w każdej placówce nauczania, nie tylko w Hawkins High School.

Czytaj także:

Metallica: 40 lat od pierwszego koncertu

35 lat od śmierci Cliffa Burtona. Jak doszło do tragicznego wypadku?

Metallica na unikatowych zdjęciach z Polski z 1987 r.

10 ciekawostek o płycie "Master of Puppets"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL