Reklama

Reklama

25-lecie Ich Troje w Polsacie: Wyjątkowy koncert w Mrągowie [RELACJA, ZDJĘCIA]

13 sierpnia odbył się wyjątkowy koncert Ich Troje, które świętuje swoje 25-lecie. Na scenie zaprezentował się najnowszy skład grupy: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Anna Świątczak, ale nie zabrakło także gości specjalnych. Zaproszenie zespołu przyjęli m.in. Doda, Nocny Kochanek oraz dzieci lidera grupy - Etiennette oraz Xavier Wiśniewscy.

13 sierpnia odbył się wyjątkowy koncert Ich Troje, które świętuje swoje 25-lecie. Na scenie zaprezentował się najnowszy skład grupy: Michał Wiśniewski, Jacek Łągwa i Anna Świątczak, ale nie zabrakło także gości specjalnych. Zaproszenie zespołu przyjęli m.in. Doda, Nocny Kochanek oraz dzieci lidera grupy - Etiennette oraz Xavier Wiśniewscy.
Michał Wiśniewski podczas koncertu z okazji 25-lecia Ich Troje /Jacek Kurnikowski /AKPA

Zespół Ich Troje na scenie jest obecny od ponad dwóch dekad. Trzon grupy stanowili Michał Wiśniewski i Jacek Łągwa, wokalistki zmieniały się co kilka lat.

Michał Wiśniewski zaplanował na ten rok świętowanie jubileuszu powstania zespołu Ich Troje (posłuchaj!). W sklepach pojawiła się nowa płyta zespołu, pt. "Projekt X", biografia grupy w formie książki, a w sobotę 13 sierpnia fani mogli zobaczyć wyjątkowy koncert na antenie telewizji Polsat. Wokalista w rozmowie z Interią zdradził kilka atrakcji związanych z tym wydarzeniem.

Reklama

W związku z pandemią koronawirusa, obchody 25-lecia zespołu Ich Troje przesunęły się o 2 lata. Michał Wiśniewski niezmiernie cieszył się na ten wyjątkowy koncert w Mrągowie.

"Strasznie się cieszę, że wyruszymy wszyscy wspólnie w sentymentalną, fajną podróż, w reżyserii Haliny Przebindy, która naprawdę strasznie się stara, żeby to nabrało troszeczkę nowego wymiaru, ale żeby nie zabrać tej publiczności tego, do czego są przyzwyczajeni. Nasza publiczność, ta która wtedy była małymi dziećmi, czy dorosłymi, a dzisiaj jest odrobinę starszą publicznością, na pewno znajdzie coś dla siebie. Dlatego bardzo gorąco zapraszam, bo to będzie MEGA" - zapraszał w rozmowie z Interią wokalista.

Wyjątkowy koncert Ich Troje w Polsacie. Relacja z 25-lecia zespołu

Koncert zaczął się od ujęć z filmu "Gwiazdor" Sylwestra Latkowskiego z 2002 roku. 

Na scenie pojawił się Michał Wiśniewski, który do amfiteatru wjechał na motorze. Publiczność usłyszała "A wszystko to... (bo Ciebie kocham)". Pod koniec piosenki Wiśniewski zaczął wdrapywać się na rusztowanie sceny i z niego zaśpiewał ostatnią zwrotkę.

"Dobry wieczór" - krzyknął. Imprezę razem z wokalistą prowadzą Ilona i Milena Krawczyńskie.

"To jest piosenka o moich przyjaciołach" - zapowiedział "Moją opowieść", pozdrawiając z mamy też swoją matkę.

Między piosenkami odtwarzano filmy z życzeniami m.in. od wspomnianej już mamy Michała Wiśniewskiego, Piotra Gąsowskiego oraz Dariusza Michalczewskiego.

Za wokalistą pojawił się tancerz, który odgrywać miał rolę młodego Wiśniewskiego. 

"Nie będzie cały czas tak smutno" - zapowiedział.

Kolejnym utworem było "Keine Grenzen", z którym zespół reprezentował Polskę na Eurowizji w 2004 roku. Na scenie pojawiła się Justyna Majkowska, Anna Świątczak i Jacek Łągwa.

"To są moi przyjaciele" - powiedział Michał.

Kolejnym utworem był "Lecz to nie to", które solowo wykonał Jacek Łągwa.

"Zawsze w Twoją stronę" zaśpiewała z Wiśniewskim Doda.

"Niektórzy powiedzą: 'O, dobrali się'. Dla mnie to wielki zaszczyt, że będzie Doda. To jest cudownie śpiewająca dziewczyna, która na zewnątrz wygląda jak żelazna dama, a wewnątrz zapewne bardzo wrażliwą kobietą. Ja Dodę poznałem akurat, jako bardzo wrażliwą kobietę i bardzo się cieszę, że zdecydowała się być z nami w tym momencie" - mówił nam przed koncertem Wiśniewski.

"Trudno jest o przyjaźnie w tej branży. Nigdy się nie spodziewałem, że spotkam taką przyjaciółkę jak Dorota. Jeśli kiedyś będziesz potrzebowała, masz we mnie przyjaciela" - powiedział Dodzie Michał Wiśniewski.

Chwilę później obecny skład Ich Troje pojawił się w całości by zaśpiewać przebój "Powiedz", trzymają charakterystyczne pochodnie. Publiczność pomogła świecąc telefonami.

"Przez 21 lat nie byłem z nią w łóżku. Justyna Majkowska!" - zapowiedział i zaśpiewał z dawną wokalistką zespołu "Wypijmy za to".

"Nie wiem czy mnie kochają, ale na pewno mnie szanują" - powiedział Wiśniewski o swoich dzieciach. Później na scenę zaprosił Etiennette, z którą zaśpiewał piosenkę "Jest tak", która jest coverem przeboju Franka Sinatry.

Wiśniewski miał łzy w oczach, gdy Etiennette śpiewała swoją zwrotkę.

Następnie usłyszeliśmy "Fajnie było" w wykonaniu Anny Świątczak, do której chwilę później dołączył Michał Wiśniewski w singlu promującym płytę "Projekt X", czyli "Nie szukaj mnie".

"Muzyka łączy pokolenia" - zapowiedział zespół Nocny Kochanek, który wykonał piosenkę "Kochaj mnie, kochaj" w czadowej wersji.

"Powiedz, czy mnie kochasz" Michał Wiśniewski zaśpiewał w stroju, w którym pojechał na Eurowizję 2006.

"Jedna z niewielu wokalistek, która nie była moją żoną" - zapowiedział po raz kolejny Justynę Majkowską Wiśnia. Justyna zaśpiewała piosenkę "To tylko chwila".

Następnie na scenę wrócił Michał Wiśniewski z piosenką "Jeanny" Falco. Jak zwykle doszło do inscenizacji, w której wokalista udaje osobę niepoczytalną, a ze sceny wynoszą go pielęgniarze w kaftanie bezpieczeństwa. 

Za cały "Babski świat" wypił na scenie razem z Jackiem Łągwą.

"Panie Wiśniewski, kocham Pana" - powiedziała w filmie z życzeniami Pola Wiśniewska, piąta żona muzyka.

"Żebyśmy przez to życie szli tańcząco. Żebyś mnie nie zostawiła, proszę Cię" - powiedział z łzami w oczach do siedzącej wśród publiczności Wiśniewski. Żonie zadedykował piosenkę "Zatańcz ze mną". W trakcie utworu wyszedł do swojej ukochanej.

"On był pierwszy. Z dzieckiem trudno się rozmawia. Im starsze, tym ciężej" - zapowiedział syna, Xaviera Wiśniewskiego. Zaśpiewali wspólnie "Out Of The Dark" Falco.

Publiczność w Mrągowie otrzymała wiaderka z podobiznami muzyków, które użyć miała jako bębenki w piosence "Tobą oddychać chcę", które wykonał oczywiście Jacek Łągwa.

Chwilę później Krzyztof Ibisz wręczył zespołowi Kryształowe Serca Polsatu. Wiśniewski otrzymał także donicę z "Wiśnią dla Wiśni".

"Nie byłoby mnie gdyby nie Nina Terentiew" - powiedział Michał. "Bardzo Ci mamo dziękuję".

Następnie Wiśniewski podziękował wszystkim członkom zespołu, a potem zapowiedział przebój "Zawsze z Tobą chciałbym być", które odśpiewał z publicznością.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL