Michał Wiśniewski

Michał Wiśniewski
data urodzenia
09.09.1972 r.
pochodzenie
Polska
2,4
Oceń
Głosy
270

Biografia

Początki kariery Michała Wiśniewskiego

Michał Chrystian Wiśniewski urodził się w 1972 roku w Łodzi. Jest nie tylko piosenkarzem, ale również przedsiębiorcą i prezenterem telewizyjnym. Artysta ma 176 cm wzrostu. Dzieciństwo artysty nie należało do łatwych. 
Zarówno matka, jak i ojciec piosenkarza mierzyli się z uzależnieniem od alkoholu. Rodzice Wiśniewskiego rozstali się. Matka artysty mieszkała w Niemczech, ojciec natomiast zajmował się fałszowaniem się obrazów. Małym Michałem opiekowała się babcia. Niestety, kiedy babcia zmarła, trafił do domu dziecka. Przez krótki czas mieszkał z matką w Niemczech, potem mieszkał w rodzinach zastępczych. 
Ojciec Wiśniewskiego przez kilka lat przebywał w więzieniu. Wiśniewski spotkał się z nim w wieku 13 lat, w jednym z wywiadów tak opowiadał o tym spotkaniu: "Ojciec był właśnie na wolności, mieszkał z moimi braćmi w domu w Łodzi. Pojechałem do nich dzień przed swoimi urodzinami. Nawet fajnie mi się z nim rozmawiało. Umówiliśmy się na dalsze spotkania. Następnego dnia pod moją szkołę przyszła jego kobieta i powiedziała, że popełnił samobójstwo. W trakcie pobytu u matki w Niemczech, Michał Wiśniewski zdał maturę. Po powrocie do Polski podjął próbę nauki w zawodowej szkole budowlanej, jednak jej nie ukończył.

Najpopularniejsze utwory i dyskografia Michała Wiśniewskiego

W 1995 roku Wiśniewski wspólnie z Jackiem Łągwą i Magdą Femme założyli zespół “Ich Troje". Magda Femme, która w zespole była wokalistką, prywatnie była pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego. W 2001 roku Femme została zastąpiona w roli wokalistki przez Justynę Majkowską
W czerwcu 2001 roku zespół wydał czwarty album “Ad. 4". Płyta zdobyła ogromną popularność. Dzięki utworom “Powiesz" oraz “Zawsze z tobą chciałbym być" zdobyła status diamentowej płyty. Kolejna, piąta płyta “Po piąte... a niech gadają" również zdobyła status diamentowej płyty. 
Następne lata to spadek popularności “Ich Troje". W tym czasie Wiśniewski mierzył się również z problemami z alkoholem i hazardem. MIchał Wiśniewski ma jeszcze w swoim dorobku 4 albumy solowe (“"Sweterek część 1, czyli 13 postulatów w sprawie rzeczywistości", "La Revolucion", "Nierdzewny/Remixed" oraz "Sweterek część 2, czyli 13 postulatów w sprawie miłości"). Wokalista ma również w swoim dorobku jedną kompilację "30 lat na scenie Michała Wiśniewskiego", oraz jeden album koncertowy "Wiśniewski Akustycznie".W 2003 roku zespół “Ich Troje" wygrał finał polskiej selekcji Eurowizji, z utworem “Keine Grenzen - Żadnych granic". W finale konkursu Eurowizji w Rydze zajęli 7. miejsce. Piosenka była wykonana przez “Ich Troje" w języku polskim i niemieckim, związane to było z faktem, że kilka miesięcy przed finałem konkursu zespół próbował podbić muzyczny rynek niemiecki. Kilka tygodni po wystąpieniu w Eurowizji z zespołu odeszła Justyna Majkowska. Michał Wiśniewski wystąpił w reality show ukazującym jego życie. Show o tytule “Jestem jaki jestem “ było emitowane w latach 2003-2004. Cieszyło się ono sporą popularnością, dlatego powstał również drugi sezon. W trakcie trwania programu żoną Michała Wiśniewskiego była Marta “Mandaryna" Wiśniewska. Para wzięła bajkowy, lodowy ślub, który był pokazany w programie. 
Piosenkarza można było również oglądać w gościnnych występach w produkcjach "Lawstorant" (2005), "Daleko od noszy" (2008), "Niania" (2009), "The Story of My Life. Historia naszego życia" (2018), "Big Music Quiz" (2018), "To był rok!" (2019), "Lombard. Życie pod zastaw" (2019).
Oprócz licznych zmian żon, Michał Wiśniewski równie często zmieniał wokalistki w zespole “Ich Troje". Śpiewały w nim dwie z jego żon: Magda Femme oraz Anna Świątczak. Jedna z żon Michała - Marta Wiśniewska (z domu Mandrykiewicz) zajmowała się choreografią. Pozostałymi wokalistkami zespołu “Ich Troje" były: Jeanette Vik, Justyna Majkowska, Justyna Panfilewicz, Marta Milan, Elli Mücke, Agata Buczkowska. W 2020 roku do zespołu wróciła Anna Świątczak. 

Michał Wiśniewski - nagrody

Na XXXVIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej zespół otrzymał nagrodę publiczności, dzięki piosence “Powiedz". 
W plebiscycie “Mikrofony Popcornu" w roku 2001 wokalista wraz z zespołem otrzymali nagrody w trzech kategoriach: Piosenka Roku, Zespół Roku i Wokalista Roku. 
W 2002 zespół został nagrodzony czterema złotymi Superjedynkami w kategoriach: Przebój Roku, Wydarzenie Roku, Najlepszy Zespół oraz Najlepsza Płyta.

Życie prywatne Michała Wiśniewskiego

Obecna żona Michała Wiśniewskiego - Pola Wiśniewska jest jego piątą żoną. Pierwszą żoną piosenkarza była Magda Femme (która naprawdę nazywa się Magdalena Pokora), była wokalistka “Ich Troje" na początku ich medialnego sukcesu. Kolejna żona Wiśniewskiego również występowała w “Ich Troje". Mandaryna (z domu Marta Mandrykiewicz) towarzyszyła mężowi na koncertach jako tancerka. Trzecia żonę również poznał poprzez zespół, była nią Anna Świątczak, która występowała w zespole jako wokalistka. Czwarta żona kochliwego gwiazdora była z zupełnie innego świata. Została nią Dominika Tajner - córka znanego trenera skoczków narciarskich Apoloniusza Tajnera.
Michał Wiśniewski doczekał się szóstki dzieci: z drugą żoną Martą ma syna Xaviera, oraz córkę Fabienne. Z trzecią żoną Anną Świątczak - ma dwie córki: Etienette i Vivienne. Ze swoją piątą żoną doczekał się dwóch synów: Falco oraz Noël Cloé.
Michał Wiśniewski ma charakterystyczny wizerunek. Od wielu lat lat farbuje włosy na czerwono. W latach 2005-2006 w związku ze współpracą reklamą z siecią “Sami swoi", piosenkarz przefarbował włosy na zielono. Artysta ma również liczne tatuaże. Część z nich powstała w trakcie w związków z kolejnymi partnerkami, które po rozstaniach przerabiał na inne wzory. Wiśniewski ma również tatuaże z datami urodzin i inicjałami swoich dzieci. 
Sytuacja finansowa Michała Wiśniewskiego jest głównie kojarzona z ogłoszonym przez niego bankructwie. Szacuje się, że aktor przepuścił majątek wart 35-40 milionów złotych. Wiele osób zastanawia się jak Michał Wiśniewski radzi sobie finansowo, zwłaszcza kiedy pojawiają się informacje o narodzinach kolejnych dzieci artysty. Majątek Wiśniewskiego nie jest znany, natomiast jak szacuje jeden z tabloidów z różnych projektów uzyskuje on miesięczne przychody na poziomie ok. 80 tysięcy złotych.