Reklama

Fryderyki 2016: Kim są nominowani za debiut?

W środę (20 kwietnia) dowiemy się, do kogo trafią statuetki Fryderyków. Jak co roku, duże zainteresowanie wzbudza kategoria "fonograficzny debiut", dlatego postanowiliśmy przybliżyć wam nieco wszystkich tegorocznych nominowanych. Ponadto zachęcamy do oddania swojego głosu w tym zakresie - ankietę znajdziecie poniżej!

Mary Komasa

Choć pochodzi z artystycznej rodziny, w której sław nie brakuje, Mary Komasa samodzielnie pracuje na swoje nazwisko i kreuje swój muzyczny dorobek nie opierając się na dokonaniach bliskich. 

Reklama

Kim jest Mary? Jest wokalistką, pianistką, modelką, siostrą reżysera Jana, córką aktora Wiesława i żoną kompozytora Antoniego Komasy-Łazarkiewicza.

Mieszkająca w Berlinie wokalistka wcale nie spieszyła się z wydaniem debiutanckiej płyty. Swój pierwszy album zatytułowany po prostu własnym imieniem i nazwiskiem przygotowywała całymi latami. I o ile materiał Mary Komasa gromadziła długo, o tyle sam proces nagrywania w studio zamknął się w dwóch weekendach.

- "Dream pop" to jest dobre określenie. Bardzo mi się podoba ta nazwa. Rzeczywiście pasuje do tej muzyki. Ona ma w sobie jakiś rodzaj melancholii, tworzy swój klimat i ja się cieszę, że jest opcja, żeby grać dream pop. Poza tym przeczytałam w waszej recenzji, że tego nie ma jeszcze w Polsce. Że dream pop to jest coś, co dopiero się rozwija. Więc tym bardziej jest mi miło - mówiła w wywiadzie dla Interii Mary Komasa.

- Na początku w ogóle nie wiedziałam, co ja robię. Nigdy nie zapomnę, jak leciałam do Nowego Jorku i strażnik graniczny zapytał mnie o cel podróży. Wiadomo, rutynowe pytania. "Kim jesteś z zawodu"? Mówię, że jestem piosenkarką.  "No dobra, a jaki rodzaj muzyki wykonujesz"? Pamiętam, że kompletnie nie potrafiłam odpowiedzieć na to pytanie. Chciałam być na maksa szczera, więc zaczęłam wymieniać mniej więcej czym jest i czym powinna być ta muzyka. Nie chciałam mówić, że to jest pop albo alternatywa. Nie umiałam się określić. Dla niego to już było zbyt podejrzane. Totalnie wzięli mnie na kontrolę (śmiech) - wspominała nam Komasa.

Zobacz teledysk "City of My Dreams" z płyty "Mary Komasa":

Sprawdź tekst "City of My Dreams" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mary Komasa | Rysy | Leski | Kortez | Terrific Sunday | Fryderyki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje