Reklama

Wróci na scenę za wszelką cenę? "Nie porzuca nadziei"

Ozzy Osbourne jakiś czas temu zapowiedział koniec swojej koncertowej kariery, po czym sam odwołał te słowa. Były wokalista Black Sabbath szukał sposobu na zorganizowanie swoich występów wbrew swojej chorobie. Wygląda na to, że znalazł!

Ozzy Osbourne jakiś czas temu zapowiedział koniec swojej koncertowej kariery, po czym sam odwołał te słowa. Były wokalista Black Sabbath szukał sposobu na zorganizowanie swoich występów wbrew swojej chorobie. Wygląda na to, że znalazł!
Ozzy Osbourne /CLTN/Backgrid /East News

Ponad miesiąc temu Ozzy Osbourne (posłuchaj!) poinformował, że odwołuje trasę koncertową, która miała rozpocząć się w maju 2023 roku. "Nigdy nie przypuszczałbym, że moje dni koncertowania zakończą się w ten sposób" - pisał w oświadczeniu.

Niedawno jednak wokalista w swoim programie "Ozzy's Boneyard" poinformował, że z radością wróci do koncertowania, gdy będzie do tego fizycznie zdolny, a jego stan się poprawi. 

"Jeśli kiedykolwiek uda mi się wrócić do stanu, w którym będę mógł znowu koncertować, to w porządku" - mówił w audycji, dodając jednocześnie: "Ale w tej chwili, gdybyś powiedział mi: 'Czy możesz wyruszyć w trasę za miesiąc?' Nie mógłbym powiedzieć 'tak'. To znaczy, gdybym mógł koncertować, to bym koncertował. Ale w tej chwili nie mogę zarezerwować tras koncertowych, ponieważ nie pociągnąłbym ich" - dodał.

Reklama

Ogłaszając koncertową emeryturę Ozzy sugerował, że może znajdzie inny sposób, by koncertować bez męczących podróży. "Moja ekipa próbuje właśnie wykombinować miejsca, w których będę mógł występować bez konieczności podróżowania z miasta do miasta oraz z kraju do kraju" - pisał.

Ozzy Osbourne wróci na scenę za wszelką cenę? "Nie porzuca nadziei"

Teraz osoby z bliskiego otoczenia Osbourne'a twierdzą, że wokalistę zainspirowali inni wokaliści: Axl RoseGuns N' Roses, który koncertował siedząc na tronie po kontuzji stopy, oraz Phil Collins, który zakończył ostatnią trasę Genesis siedząc na krześle.

"Pomimo jego oświadczenia z zeszłego miesiąca, Ozzy nie porzuca swojej nadziei na wejście na scenę. Zapewnił: 'Wrócę na tę pieprzoną scenę'. Nadal ma problemy z równowagą i nie może stać bez pomocy przez dłuższy czas na nogach. Frustruje go fakt, że nie ma możliwości zagrania pełnego 90-minutowego show, wypełnionego jego słynnym bieganiem po scenie i interakcją z publicznością ale rozważa występy na tronie, jak Axl z Guns N' Roses w 2016 roku. Był naprawdę pod wrażeniem tego posunięcia" - stwierdził przyjaciel Księcia Ciemności w rozmowie z The Sun.

Podobno Ozzy boi się, że nie usiedzi na miejscu podczas rockowego koncertu, ale podobno były wokalista Black Sabbath rozważa wykorzystanie efektów specjalnych, a nawet specjalnej maszynerii, która sprawi, że jego tron będzie ruchomy. O całe przedsięwzięcie martwi się jednak Sharon Osbourne, żona muzyka.

"Sharon jest zaniepokojona tym, jak jej mąż wytrzyma pracę związaną z koncertami. Ma głębokie obawy o jego równowagę i chce, żeby wrócił do prawidłowego chodzenia, zanim nawet zacznie omawiać powroty. Szczególnie martwi się o to, że podczas występó straci równowagę i dozna urazów" - przekazał znajomy Ozzy'ego.

Ozzy Osbourne choruje od lat. Co mu dolega?

W czerwcu 2022 roku Ozzy Osbourne (posłuchaj!) przeszedł operację, podczas której naprawiono uszkodzone elementy naprawcze zamontowane w kręgosłupie po niemal śmiertelnym wypadku w 2003 roku. Elementy trzeba było poprawić po upadku muzyka w jego sypialni w 2019 roku. To wtedy problemy z poruszaniem zaczęły się pogłębiać.

"Chirurg powiedział mi, że jeśli nie będę miał operacji, to powstanie duża szansa, że będę sparaliżowany od szyi w dół" - ujawnił Osbourne. Należy dodać, że w ostatnich latach wokalista walczył również z poważną infekcją dłoni. Zdiagnozowano u niego również chorobę Parkinsona.

Sprawdź tekst do utworu 'My Darkness' w serwisie Tekściory.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ozzy Osbourne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy