Reklama

Solar podsumował #hot16challenge2. Ile udało się zebrać?

Solar i członkowie SBM Label podsumowali akcję #hot16challenge2 w specjalnym teledysku. To była jedna z najbardziej angażujących akcji w ostatnich latach.

Inicjatorem #hot16challenge2 był Solar

Przypomnijmy, że pierwsza odsłona #Hot16Challenge zorganizowana została w 2014 roku i włączyła się do niej niemal cała scena rapowa. 

Reklama

Kontynuację akcji postanowił rozpocząć Solar, a towarzyszyła jej zbiórka na walkę z koronawirusem.

Swoje szesnastki nagrali nie tylko raperzy, ale również przedstawicieli innych gatunków (NosowskaBrodkaKrzysztof Zalewski, Dawid Podsiadło), dziennikarze, sportowcy i celebryci, a później także politycy. 11 maja do akcji dołączył nawet prezydent Polski Andrzej Duda, który nominowany został przez rapera Zeusa.

Cel jaki założył raper to milion złotych, ostatecznie udało się ponad 3,6 milinów złotych.

Dokładnie pięć miesięcy po rozpoczęciu, Solar (Karol Poziemski) opublikował teledysk, który jest pierwszym etapem podsumowania akcji. W nagraniu pojawili się m.in. Białas, Mata, Bedoes, White 2115, a także siedem karetek, które kupili za pieniądze zebrane podczas #hot16challenge2.

"Blisko 4 duże bańki od hop-hopu / Na zdrówko / Każdemu kto tu wpłacił swoje parę groszy / Saluto!" - rapuje Solar. Na końcu pojawiło się również podsumowanie w liczbach. W ramach akcji zakupiono: 7 karetek, 7 urządzeń Nocowall do dezynfekcji pomieszczeń szpitalnych, 208 500 par rękawiczek, 5 740 przyłbic, 62 545 maseczek, 4 127 kombinezonów. Akcję wsparło 95 057 osób. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Solar | Hot16Challenge2 | koronawirus | pandemia koronawirusa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje