White 2115

White 2115 fot. East News
data urodzenia
1996
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Sebastian Czekaj
5,0
Oceń
Głosy
7

Biografia

White 2115: wiek i początki kariery

White 2115, a właściwie Sebastian Czekaj urodził się 5 maja 1996 roku w Milanówku, w województwie mazowieckim. W sieci próżno szukać informacji o jego wykształceniu lub szczegółach drzewa genealogicznego. Nie jest również informacją publiczną ile centymetrów wzrostu mierzy White 2115 lub czy ma rodzeństwo. Wiadomo natomiast gdzie mieszka - obecnie White 2115 żyje w Warszawie. Fani wiedzą również ile ma lat. White 2115 w 2023 roku skończył 27 lat.
Pierwsze utwory publikował na swoim kanale na platformie YouTube jako White Nigga. Wkrótce dołączył do stworzonej przez innego polskiego rapera, Bedoesa grupy Drużyna 2115, a jego utwory zaczęły być umieszczane na ich oficjalnym profilu - 2115 GANG. Należą do niej między innymi także Blacha i Kuqe.
W 2017 roku White 2115 wziął udział w SB Starter, co znacząco podniosło jego rozpoznawalność i zapewniło mu kontrakt z polską wytwórnią hip-hopową SBM Label. W kolejnym roku ukazał się singiel “Sen", pierwszy promujący debiutancką płytę rapera “Rockstar", która pokryła się podwójną platyną. Następnymi utworami promującymi album były “Noc", “La Vida Loca", “California" i “Cry Baby". 

White 2115: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Album “Rockstar" okazał się wielkim sukcesem, zajął czwarte miejsce na Polskiej liście sprzedaży OLiS. Za jej popularność odpowiadały także utwór “Nowi kumple" nagrany z Bedoesem i Kuqe oraz bardzo osobisty “Jaki ojciec taki syn". 
W 2018 roku White 2115 wziął udział w akcji promującej młode talenty sceny hip-hopowej organizowanej przez Popkillerpl. Podczas szóstej edycji nagrał piosenkę “Blabla", który w ciągu pięciu lat od premiery obejrzano ponad 5 milionów razy.
Drugi album White’a 2115 - “Młody Książe" ukazał się w październiku 2019 roku. Promowały go single “Mogę dziś umierać", obejrzany na Youtube 57 milionów razy w ciągu czterech lat, “Trzy butelki" oraz “Pałac". Płyta uzyskała status platynowej w 2021 roku.
W 2020 roku nagrał płytę “Hotel Maffija" z innymi członkami SBM Label, między innymi Bedoesem, Janem-Rapowanie, Solarem, Matą i Bateo.
Trzeci album Czekaja ukazał się w 2020 roku, nosił tytuł “Rockstar. Do zachodu słońca". Płyta osiągnęłą status platynowej. Artysta do promowania jej wybrał piosenki “Morgan" (36 milionów wyświetleń w trzy lata), “Papieros", “Krzyku na blokach", “Porsche" i “Do zachodu słońca" (20 milionów wyświetleń w trzy lata). W kolejnym roku, we współpracy z raperem Białasem wyprodukował “Diamentowy las".
W 2021 roku z Solarem i Janem-Rapowanie nagrał “Znowu wieje wiatr" dla Grupy Żywiec. Rok później, razem z innymi członkami kolektywu SBM Label nagrał “Hotel Maffija 2". 
W 2022 roku White wydał singiel “18", który miał rozpocząć promocję czwartej płyty “Pretty Boy". Kolejnymi utworami wydanymi przed premierą płyty były “RiRi" - cieszący się wielkim zainteresowaniem, ogłoszony najpopularniejszą piosenką wakacji przez Spotify, obejrzany na YouTube 30 milionów razy w ciągu roku od premiery, oraz “Pierwszy raz" nagrany z Kinny Zimmerem. Album pokrył się platyną jeszcze przed premierą. Fani mogli również po raz pierwszy usłyszeć singiel “Afterparty", do tej pory prezentowany jedynie fragmentarycznie. 

White 2115: koncerty i dorobek artystyczny

White 2115 był trzecim najpopularniejszym artystą w Polsce w roku 2021 według Spotify.Dwa lata później, podczas gali Popkillery, otrzymał statuetkę publiczności w kategorii Raper Roku 2022.
White 2115 występuje na żywo we wszystkich większych miastach w Polsce, pojawia się również na festiwalach, między innymi Summerand Festival w Poznaniu czy Sun Festival w Kołobrzegu.

White 2115: życie prywatne i dzieci

Narzeczoną White 2115 jest Pretty Girl, czyli Pauliną Pełką. Para poznała się w szkole, są razem od kilku lat, jednak nie zdradzają szczegółów swojego związku. Często prowadzą transmisje live, podczas których “spotykają się" z fanami. Ze sposobu, w jaki ze sobą rozmawiają, ale i treści rozmów można wywnioskować, że związek trwa już długo. Para nie doczekała się jeszcze dzieci. 
Fani zastanawiają się jak wygląda White 2115. Pytanie jest jak najbardziej zasadne - artysta często eksperymentuje z wizerunkiem, jednak charakterystyczny jest dla niego wystylizowany wąsik.Wraz z publikacją singla “Jaki ojciec taki syn" w 2018 roku White 2115 wyjaśnił jak zginął jego ojciec. Zwraca się w nim do swojego zamordowanego ojca. Zapowiadając utwór napisał na swoim profilu na Instagramie: “Jestem teraz o krok od wydania debiutanckiego albumu, który jest jak do tej pory moim największym dokonaniem a zarazem wyzwaniem. Robiąc go chciałem stworzyć coś, czego nigdy nie zapomnę, coś co pozostawi po sobie ślad na długo. To najważniejszy moment w moim życiu, dlatego właśnie na tym albumie postanowiłem zamieścić utwór “Jaki ojciec taki syn". Chciałem upamiętnić w ten sposób mojego tatę, który został zamordowany.Miałem już wiele podejść, ale za każdym razem obawiałem się, że to jeszcze nie ten moment, że nie jestem jeszcze wystarczająco dojrzały, wystarczająco dobry, żeby precyzyjnie oddać tkwiące we mnie emocje. Ale ten moment w końcu nadszedł’".