Reklama

Sławomir Świerzyński w politycznym nagraniu o wyborach. "Nie idźcie"

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, znany z pochwalnych wypowiedzi na temat władzy oraz występów na katolickich imprezach, tym razem nagrał wideo dotyczące nadchodzących wyborów.

Sławomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, znany z pochwalnych wypowiedzi na temat władzy oraz występów na katolickich imprezach, tym razem nagrał wideo dotyczące nadchodzących wyborów.
Lider Bayer Full często wypowiada się na tematy polityczne /Niemiec /AKPA

Sławomir Świerzyński, nazywany "Cesarzem Disco Polo" występuje z Bayer Full już od 40 lat. Grupa jest najstarszym w kraju zespołem disco polo, a czasem mówi się, że jest prekursorem tego gatunku. Choć przez skład grupy przewinęły się dziesiątki muzyków, to od początku liderem pozostaje właśnie Świerzyński. 

Do największych przebojów zespołu należą m.in. "Wszyscy Polacy" (zobacz!), "Majteczki w kropeczki" (zobacz!), czy "Blondyneczka" (sprawdź!).

Reklama

O wokaliście w ostatnich latach głośno jest głównie przy okazji publicznych, politycznych wypowiedzi lub spraw związanych z naruszeniem praw autorskich. Przypomnijmy, że Sławomir Świerzyński został pozwany przez Grzegorza Bukałę z zespołu Wały Jagiellońskie, który oskarżył lider Bayer Full o bezprawne wykorzystanie utworu "Tawerna. Pod Pijaną Zgrają". Sprawa dotarła aż do Sądu Najwyższego, który podtrzymał decyzje sądów niższej instancji. Zespół będzie musiał wystosować oświadczenie i przeprosiny. 

Głośnym echem odbiły się też wypowiedzi Świerzyńskiego na temat polityków. "Razem ze swoją przecudowną małżonką, doskonale nas reprezentują. Andrzej Duda jest erudytą, jemu miód z ust kapie, on ma pyłek kwiatowy na ustach" - oceniał prezydenta w 2020 roku.

Sławomir Świerzyński o wyborach. "Nie idźcie"

Teraz lider Bayer Full pokazał się na nagraniu w towarzystwie Janusza Kowalskiego, wiceministra rolnictwa z Suwerennej Polski. Wideo powstało przy okazji koncertu Bayer Full w Czyżowicach. 

Świerzyński na nagraniu odniósł się do jesiennych wyborów. "Dużo radości, pomyślności i zgody na ten rok wyborczy. Bo wszyscy mówią, idźcie na wybory, a ja mówię: Nie idźcie! Niech inni zagłosują za was" - słyszymy, a Kowalski dodaje: "Lepiej bym tego nie ujął".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sławomir Świerzyński | wybory

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy