Bayer Full

Bayer Full
data powstania
1984
pochodzenie
Polska
4,5
Oceń
Głosy
321

Biografia

Bayer Full - początki kariery

Bayer Full jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych zespołów disco polo w naszym kraju. Liderem i wokalistą zespołu jest Sławomir Świerzyński. Grupa powstała 19 listopada 1984 roku. Początki formacji to występy zespołu na weselach, następnie na różnych przeglądach i festiwalach, w tym także przeglądach piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. W 1991 roku grupa podpisała swój pierwszy kontrakt płytowy.

W 1993 roku piosenka, którą nagrała formacja “Moja muzyka", była emitowana na antenie stacji TVP1 w programie pod nazwą “Muzyczna Jedynka". W latach od 1994 do 2002 piosenki zespołu były emitowane na antenie telewizji Polsat w bardzo popularnym wówczas programie muzycznym “Disco Relax".

W 1995 roku formacja zaangażowała się w kampanię prezydencką Waldemara Pawlaka, a lider zespołu dwa lata później również startował do Sejmu z listy PSL. W 1997 roku Bayer Full jako jedyny zespół disco polo w naszym kraju nagrał płytę z piosenkami religijnymi. Od tego samego roku Sławomir Świerzyński jest organizatorem corocznej “Biesiady Weselnej" w Węgrowie, która odbywa się pod patronatem stacji TVP2.

Jak deklaruje grupa na swojej stronie internetowej mają  w swoim dorobku dziewiętnaście autorskich płyt sprzedanych w łącznym nakładzie 16,5 milionów egzemplarzy.

Skład muzyków w formacji zmieniał się wielokrotnie. Przez 35 lat występów przez grupę przewinęło się ponad 50 osób. W obecnym składzie zespołu są: Sławomir Świerzyński (wokal), Nikola Świerzyńska-Dutkiewicz (wokal), Beata Jasińska (wokal), Roman Matuszewski (wokal, perkusja), Damian Świerzyński (wokal), Sebastian Świerzyński (wokal). Z zespołem w roli wokalistki w chórkach występuje niekiedy również żona Sławomira Świerzyńskiego i manager zespołu - Renata Świerzyńska.

Bayer Full: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Wśród największych przeboje zepołu Bayer Full warto wymienić: “Moja muzyka", “Wszyscy Polacy to jedna rodzina", “Wiatr miłości", “Walc dla rodziców" czy “Majteczki w kropeczki". To nie wszystkie hity grupy, inne popularne utwory Bayer Full to: “Cygańska dziewczyna", “O Karolino", “Lepiej było", “Niespodziewanie", “Blondyneczka", “Polska gościnność", “Walc dla rodziców", “Ile jabłek na jabłoni" czy “Serca dwa". Nie ma też chyba osoby, która nie kojarzyłaby piosenki zespołu Bayer Full jak: “Żono moja".

Bayer Full: koncerty i dorobek artystyczny

Zespół Bayer Full jest laureatem licznych nagród zdobytych na różnych festiwalach i w plebiscytach. Koncerty zespołu Bayer Full są pełne fanów muzyki disco polo w najróżniejszym wieku, zarówno młodego jak i starszego pokolenia.

W 1993 roku zdobyli: “Zespół Roku" w muzyce pop przyznany przez "Panoramę Śląską", Piosenka Roku ("Moja muzyka") przyznana przez "Panoramę Śląską", trzecie miejsce “Blondyneczki" w plebiscycie na Piosenkę Roku przyznane przez "Panoramę Śląską", Nagrodę Specjalną Browaru Żywiec - 2 tysiące puszek piwa, w sierpniu trzecie miejsce w plebiscycie “Muzycznej Jedynki" za piosenkę “Moja muzyka".

W 1995 roku grupa uzyskała status Złotej Płyty za swój krążek “Złote Przeboje", został on przyznany przez firmę Omega Music. W kolejnym roku ta sama firma przyznałą im kolejną Złotą Płytę za “Od Wesela do wesela". Nagroda została przyznana na Festiwalu Disco Polo Dance w Koszalinie organizowanym przez “Super Express" i “Program I Polskiego Radia".  Zespół zajął na nim również trzecie miejsce za piosenkę “Wszyscy Polacy" oraz drugie miejsce w kategorii: Najlepszy Zespół Roku.

W 1997 roku otrzymali Platynową Płytę za całokształt osiągnięć artystycznych przyznaną przez firmę Blue Star. Rok 2009 to Złota Płyta za materiał “To już 30 lat", która przyznana została przez ZHP Mazowsze oraz Złota Płyta za materiał “Zlota kolekcja przebojów Bayer Full" przyznana przez firmę Media Way.

W 2011 na Disco Hit Festival w Kobylnicy otrzymali “Muzyczny klucz" Radia IRN oraz na tym samym festiwalu zdobyli “Kryształowy Feniks" za całokształt swojej twórczości artystycznej. W 2013 roku również na Disco Hit Festival w Kobylnicy stali się laureatami Grand Prix Agencji Koncertowej Feniks.

Życie prywatne i dzieci wokalisty zespołu Bayer Full

Wokalista zespołu Sławomir Świerzyński oprócz muzyki zajmuje się również prowadzeniem gospodarstwa rolnego na Mazowszu. Jest też ogromnym miłośnikiem koni i posiada własną stadninę. Żonaty z Renatą, ma dwóch synów (Damiana i Sebastiana) oraz córkę Nikolę. Jego dzieci założyły w 2016 zespół Baby Full, który tworzy muzykę disco polo. Wcześniej zdarzało się im sporadycznie występować w chórkach zespołu Bayer Full.

Teksty piosenek (175)

Artyści powiązani