Reklama

Reklama

Korpiklaani główną gwiazdą festiwalu Rockowa Noc x Faine Misto w Rzeszowie [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Pod koniec sierpnia w Rzeszowie odbędzie się festiwal Rockowa Noc x Faine Misto. Gwiazdą trzydniowej imprezy będzie folkmetalowa grupa Korpiklaani z Finlandii.

Pod koniec sierpnia w Rzeszowie odbędzie się festiwal Rockowa Noc x Faine Misto. Gwiazdą trzydniowej imprezy będzie folkmetalowa grupa Korpiklaani z Finlandii.
Korpiklaani wystąpią w Rzeszowie /Peero Lakanen /materiały promocyjne

Rockowa Noc x Faine Misto odbędzie się już w dniach 26-28 sierpnia na terenie Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej, które zmieni się w ROCK CITY z koncertami i strefami różnych rockowych aktywności. W imprezie wezmą udział zespoły z Polski i zagranicy, główną atrakcją będzie zaś koncert popularnej fińskiej formacji Korpiklaani spod znaku folk metalu.

Wyjaśnijmy, że Rockowa Noc x Faine Misto to kooperacja rzeszowskiego festiwalu Rockowa Noc, który odbędzie się już po raz siedemnasty, z jednym z największych ukraińskich festiwali muzycznych - Faine Misto. Do współpracy doszło w szczytnym celu. Cały dochód ze sprzedaży biletów i karnetów z pierwszego dnia festiwalu będzie przeznaczony na pomoc walczącej Ukrainie.

Reklama

Zespół z Lahti wystąpi pierwszego dnia festiwalu, czyli 26 sierpnia. Tego samego dnia zobaczymy także huculski metal podczas show zespołu Karna, elektroniczny metal w wydaniu Space Of Variations, czy melodyjny metal na koncercie grupy IGNEA. Zagrają też znani w kilkunastu krajach świata Stoned Jesus i Sick Solution - zdobywcy tytułu Najlepszego zespołu metalowego 2021 roku w Ukrainie.

Równie interesująco zapowiadają się kolejne dwa dni muzycznej imprezy. 27 sierpnia wystąpią Mr. Pollack, Proletaryat, Dezerter, Jesus Chrysler Suicide i KSU. Koncerty gwiazd poprzedzi Przegląd Zespołów Konkursowych - występy młodych formacji, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami muzycznymi. Uczestnicy powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy, nagrodę pieniężną, godziny do wykorzystania w należącym do Estrady Rzeszowskiej Estrada Studio i pełny koncert trzeciego dnia festiwalu.

Skład festiwalu Rockowa Noc x Faine Misto 28 sierpnia to wspominany występ laureata Przeglądu Zespołów Konkursowych oraz koncerty Simplicity, Tides From Nebula, Turbo i Riverside.

Podczas całego festiwalu teren Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej zamieni się w ROCK CITY ze strefami różnych rockowych aktywności, między innymi z tzw. garażówką, strefą Monster Energy, strefą motocyklistów, nocnym ogniskiem i polem namiotowym.

Organizatorami festiwalu Rockowa Noc x Faine Misto są Miasto Rzeszów, Estrada Rzeszowska, Faine Miasto, Arto Music&Media. Trzydniowy karnet dostępny jest w cenie 179 zł (karnet dla dużych rodzin w cenie 89,50 zł). Jednodniowy wstęp na imprezę kosztuje 69 zł. Dzieci do 12. roku życia wejdą bezpłatnie (organizatorzy proszą o zabranie legitymacji szkolnych).

Korpiklaani: Album "Jylhä" w 2021 roku

Przypomnijmy, że "Jylhä", ostatnia duża płyta Korpiklaani, miała swą premierę w roku 2021. W tym samym roku zespół podzielił się też z fanami odrębnym singlem "Ennen". 

Powstały do niego wideoklip możecie zobaczyć poniżej:

Czytaj także:

Dzięki filmowi o Elvisie Presleyu, więcej gitarzystów zaczęło uczyć się jego piosenek

Delain w nowym składzie. Sprawdź singel "The Quest And The Curse"

Maneskin pokażą kulisy trasy i życia prywatnego. Pierwszy odcinek już w sieci!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL