Reklama

Jakub Grabowski śpiewa z Wilkami "Baśkę". Quebonafide promuje pszczelarstwo?

Quebonafide wystąpił podczas imprezy promującej pszczelarstwo. Artysta został zaproszony także przez gwiazdę wieczoru, zespół Wilki, aby wykonać wspólnie przebój "Baśka".

Quebonafide wystąpił podczas imprezy promującej pszczelarstwo. Artysta został zaproszony także przez gwiazdę wieczoru, zespół Wilki, aby wykonać wspólnie przebój "Baśka".
Jakub Grabowski (Quebonafide) wystąpił z zespołem Wilki /Jakub Kaminski / YouTube /East News

Quebonafide to pseudonim Kuby Grabowskiego. Pod koniec ubiegłego roku ogłosił, że kończy ten etap kariery, a także obwieścił "koniec Quebonafide". "Jeżeli chodzi o dalsze ruchy Quebonafide - nie mam w planach niczego związanego z muzyką jako ta postać, być może w przyszłości się to zmieni. Trasa koncertowa, którą zagraliśmy faktycznie była ostatnią trasą koncertową. Nie jest moim definitywnym pożegnaniem ze sceną ponieważ planuję dalej - hobbystycznie uprawiać performance i w tej sferze mam jeszcze kilka marzeń" - pisał raper.

Reklama

W międzyczasie jako Kuba Grabowski rozpoczął trasę "Mega Hip-Hop Tour". To na niej odwiedzał dość nietypowe, małe miejscowości i za symboliczną opłatę grał improwizowane numery. Głośnym echem odbił się jego występ Lubochni na Festiwalu Masła.

"Chciałem z dumą ogłosić, że dziś zagramy swój pierwszy plenerowy koncert z trasy mega hip hop Tour. Będziemy supportować Nowatora na festiwalu masła w Lubochni. Start 19:15. Jestem bardzo podekscytowany. Będziecie z nami?" - pisał na Twitterze Jakub. "To pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Jakub się trochę stresuje. Liczymy na wasze wsparcie" - dodał jego hypeman, Krzy Krzysztof.

Jakub Grabowski (Quebonafide) i "Mój przykry lajf"

Niedawno w sieci pojawił się nowy singel - "Mój przykry lajf" (sprawdź!) - wydany pod nazwiskiem rapera, który związał się z SBM Labelem

Na kanale SBM pojawiła się też krótka notka biograficzna: "Jakub to młody ciechanowski artysta i performer. Rozpoznawalność przyniósł mu spektakularny "Mega Hip-Hop Tour", podczas którego tourbus młodego MC zawitał min. na dniach ogórka w Kruszewie, Festiwalu Masła w Lubochni, czy Jarmarku św. Jakuba w Murowanej Goślinie. Konsekwentnie rozwijany naturalny wizerunek, oparty na prawdziwości, szczodrości i byciu blisko ludzi doprowadził Jakuba do wymarzonego występu na Polish Hip-Hop Festival w Płocku, gdzie został dostrzeżony przez Solara z duetu Solar/Białas, co zagwarantowało mu miejsce w SB Starter".

Jakub Grabowski (Quebonafide) i Wilki razem na scenie

Jakub Grabowski pojawił się ostatnio na imprezie Miodobranie Kurpiowskie, które odbywa się w Wydmusach koło Myszyńca.

Wydarzenie ma na celu propagowanie miodów z lokalnych pasiek, zapoznanie z tradycjami pszczelarskimi i regionalną kuchnią.

Jakub pojawił się na miejscu w stroju pszczelarza oraz... został okrzyknięty Pszczelim Bohaterem, ze względu na swoje zaangażowanie w akcję "Adoptuj Pszczołę". Performer został także zaproszony na scenę przez gwiazdę wieczoru, czyli zespół Wilki. Grabowski razem z legendą polskiej muzyki zaśpiewał ich wielki przebój, pt. "Baśka".

Sprawdź tekst piosenki Baśka (LIVE Miodobranie Kurpiowskie 2022) - feat. Jakub Grabowski w serwisie Tekściory!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jakub Grabowski | Quebonafide | Wilki | Robert Gawliński
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy