Quebonafide

Quebonafide fot. Instagram
data urodzenia
1991 r.
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Kuba Grabowski
5,0
Oceń
Głosy
17

Biografia

Quebonafide — wiek, wzrost i początki kariery

Quebonafide — wzrost: 176 cm | Quebonafide, a właściwie Kuba Grabowski, urodził się 7 lipca 1991 roku w Ciechanowie. Jak wyglądały młodzieńcze lata Quebonafide? Rodzice rapera nie należeli do zamożnych osób i zajmowali się głównie handlem. Co o swoim rodzinnym domu mówi sam Kuba Grabowski? Rodzina rzadko staje się tematem jego rozmów z mediami, chociaż fani w jego twórczości doszukali się niezbyt dobrych wspomnień z czasów młodzieńczych. 

Quebonafide studiował filozofię i socjologię na Uniwersytecie Warszawskim. Jego muzyczna kariera zaczęła nabierać tempa, gdy w 2008 roku założył zespół Yochimu wraz z raperem Fuso. W 2012 roku został zauważony przez przedstawicieli wytwórni SB Maffija i nagrał pierwszy mixtape, który okazał się przepustką do popularności i większego rozgłosu. 

Quebonafide — najpopularniejsze utwory i dyskografia

Pierwszy solowy album studyjny raper wydał w 2015 roku. Każda kolejna płyta artysty budzi uznanie fanów i cieszy się dobrą opinią krytyków muzycznych. Raper, piosenkarz i autor tekstów, w swojej twórczości czerpie inspiracje nie tylko te typowe dla kultury hip-hopowej. Artysta porusza ważne kwestie społeczne i środowiskowe. 

Który album najbardziej zachwycił fanów Quebonafide? Egzotyka — płyta zawierająca utwory inspirowane różnymi miejscami na Ziemi, wzbudziła wśród odbiorców wiele emocji. To w tych utworach raper podkreśla istotne dla danej społeczności kwestie i porusza dręczące je bolączki.
Albumy studyjne Quebonafide:
2015: Ezoteryka,2017: Egzotyka,2018: Soma 0,5 mg (w ramach duetu Taconafide), 2020: Romantic Psycho.
Najpopularniejsze utwory Quebonafide:
Bubbletea,Half Dead,Candy, Same zmartwienia,Bogini,Na cały świat,Zorza,Kryptowaluty,Quebahombre,Tamagotchi,8 kobiet.

Quebonafide — koncerty i dorobek artystyczny

Quebonafide był wielokrotnie nominowany do najważniejszych muzycznych nagród polskiej sceny muzycznej. Wyróżnienia, które miał możliwość odebrać, to:2018: Glamrap.pl — nagrody w kategoriach Raper roku, Utwór roku, Top 5 singli,2018: Statystyki Spotify 2018 - nagrody w kategoriach Najpopularniejsze albumy w Polsce i Najpopularniejsze utwory w Polsce,2019: Plebiscyt WuDoo/Hip-Hop - wygrana w kategorii Rap płyta,2019: Fryderyki — nagroda w kategorii Album roku hip-hop,2020: Statystyki Spotify 2020 - nagroda w kategorii Najpopularniejsze utwory w Polsce.

Życie prywatne i rodzina Quebonafide

Choć raper sam niewiele mówi o swoim prywatnym życiu, to fani chcą poznać jak najwięcej faktów z jego osobistej historii. Quebonafide rodzeństwo, rodzice, partnerki — wszystkie te aspekty interesują odbiorców. Z kim do tej pory spotykał się Quebonafide? Roksana Kwiatkowska — stylistka i kierowniczka projektów polskiej sceny rapowej przez długi czas była w związku z raperem. Ich rozstanie mogło zszokować fanów, którzy słyszeli wiadomości o ich wcześniejszych zaręczynach. Sam artysta niedługo po tym wszedł w kolejny związek. Z kim aktualnie spotyka się Quebonafide? Natalia Szroeder - polska wokalistka jest w związku z Kubą Grabowskim od 2018 roku.

Albumy (2)

Artyści powiązani