Natalia Szroeder

Natalia Szroeder
data urodzenia
20 kwietnia 1995
pochodzenie
Polska
3,8
Oceń
Głosy
33

Biografia

Natalia Szroeder - wiek, wzrost i początki kariery

Natalia Szroeder - Wzrost: 165 cm | Natalia Szroeder to polska piosenkarka i autorka tekstów, urodzona 20 kwietnia 1995 roku w Bytowie w województwie pomorskim. Wokalistka pisała maturę w 2014 roku, jednak nigdy nie ujawniła, czy wybrała się na studia wyższe. Natalia Szroeder swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już zaledwie w wieku 4 latach w programie "Od przedszkola do Opola". Natomiast w 2011 roku zachwyciła publiczność i jury swoim potężnym głosem oraz umiejętnościami muzycznymi w polskim programie "Szansa na sukces"; piosenkarka została laureatką po zaśpiewaniu utworu "Cicha woda" z repertuaru Maryli Rodowicz. Jej popularność nabrała rozpędu w 2012 roku, kiedy to nawiązała współpracę z Liberem, wydając takie kawałki jak: "Wszystkiego na raz" czy "Nie patrzę w dół". Już od młodego wieku wykazywała zainteresowanie i talent do muzyki, zwłaszcza do śpiewu. Natalia pochodzi z rodziny, w której muzyczne tradycyje odgrywały niezwykle ważną rolę. Jej rodzicami są Joanna i Jaromir Szroederowie. Mama Joanna występuje w zespole ludowym Modraki, tata z kolei jest założycielem teatru Dialogus, gdzie piosenarka występowała w wieku 10 lat. Natomiast jej rodzeństwo (siostra Marcelina oraz bracia Melchior i Stanisław) są członkami zespołu Rusland Trio. Piosenkarka jest najstarsza wśród swojego rodzeństwa. Natalia już od młodych lat doskonaliła swoje umiejętności wokalne i brała udział w wielu festiwalach teatralnych i muzycznych, zajmując na nich czołowe miejsca.

Natalia Szroeder - najpopularniejsze utwory i dyskografia

Natalia Szroeder zdobyła popularność dzięki wielu udanym utworom, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w całej Polsce. Kariera piosenkarki rozkręciła się po nagraniu dwóch kawałków z Liberem - "Wszystkiego na raz" oraz "Nie patrzę w dół". Jednak na tym nie zakończyła się współpraca artystów - w 2014 roku wydali oni kolejny utwór pod tytułem "Teraz Ty". 

Do innych popularnych utworów piosenkarki należą takie tytuły jak:
"Tęczowy" (2013) - drugi solowy singiel piosenkarki. "Nie Pytaj Jak" (2014) - kolejny hit, który zwiastował solową płytę artystki."Lustra" (2016) - utwór ten przyniósł Natalii Szroeder wielki sukces i był jednym z najbardziej rozponawalnych singli. "Domek z kart" (2016) - singiel był zapowiedzią debiutanckiej płyty "NATinterpretacje"."Parasole" (2018)  - utwór, który zdobył sympatię publiczności i podbił serca wielu fanów. "Pestki" (2020) - singiel osiągnął status złotej płyty. "Powinnam?" (2021)  - utwór powstał we współpracy z wytwórnią płytową Kayax. "Przypływy" (2021) - singiel zapowiadający drugi album wokalistki. "- 1-2 X" (2021) - utwór promujący najnowszy pt. "Pogłos". 
W 2020 roku piosenkarka wystąpiła gościnnie w utworze "Jesień" Quebonafide oraz "Oddaj" Vito Bambino, a w 2021 roku w piosence "Sold Out" Margaret, a także "Zanim pójdziesz" Miętha. 

Dyskografia:
Natalia Szroeder wydała dwa solowe albumy studyjne:"NATinterpretacje" (2016)"Pogłos" (2021)Natalia Szroeder - koncerty i dorobek artystycznyPo wydaniu utworu "Wszystkiego na raz", w 2013 roku Natalia wystąpiła z Liberem na gali Eska Music Awards 2013, gdzie otrzymała nominację do nagrody w kategorii "Najlepszy debiut". Rok później artystka pojawiła się na Young Stars Festival 2014 w Poznaniu oraz Carpathia Festival 2014 w Rzeszowie. Warto również wspomnieć, że miała okazję zaśpiewać na 23-leciu działalności artystycznej Jacka Cygana i Ryszarda Rynkowskiego na LI Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 

W 2016 roku zajęła 5. miejsce w polskich eliminacjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z albumem pt. "NATinterpretacje" znalazła się na 15. miejscu polskiej listy przebojów OLiS. Jednak nie tylko za umiejętności wokalne artystka otrzymywała nagrody. W 2017 roku wraz z Janem Klimentem, wygrała 7. edycję programu "Taniec z Gwiazdami". 4 lata później (2021), singiel "Pestki" osiągnął status złotej płyty. Z kolei po premierze płyty "Pogłos" piosenkarka wystąpiła na wielu festiwalach, a także licznych koncertach plenerowych - Męskie Granie, New Pop Festival, Open'er czy Green Festival.

Natalia Szroeder - życie prywatne i rodzina

Prywatnie, Natalia Szroeder mieszka w Warszawie i od kilku lat związana jest ze znanym raperem Quebonafide. I choć media niejednokrotnie rozpisują się na temat rzekomego zerwania pary, to jednak jak się okazuje, są to nieprawdziwe spekulacje. Artystka stara się chronić swoje życie prywatne i stroni od newsów na temat relacji miłosnych. 
Wokalista ma bardzo dobre relacje z rodziną i niejednokrotnie zabiera jej członków na publiczne eventy.