Reklama

Reklama

Dead Cross powraca z nowym krążkiem. Posłuchaj singla "Reign of Error"!

Dead Cross, w składzie Mike Patton, Dave Lombardo, Justin Pearson i Michael Crain, powraca z nowym albumem „II”, który ukaże się 28 października pod szyldem Ipecac Recordings.

Dead Cross, w składzie Mike Patton, Dave Lombardo, Justin Pearson i Michael Crain, powraca z nowym albumem „II”, który ukaże się 28 października pod szyldem Ipecac Recordings.
Dead Cross zapowiadają nowy krążek /Becky DiGiglio /materiały promocyjne

Krążek "II" zespołu Dead Cross jest momentami politycznie naładowaną kolekcją utworów, mającą swoje korzenie w przyjaźni. Tworzony w momencie, w którym Michael Crain otrzymał niespodziewaną diagnozę raka. 

"Brak mi słów, aby opisywać jak wiele ten album dla mnie znaczy. Zrodzony z bólu i niepewności" - wyjaśnia Crain. 

"Powolny, ekscytująco bolesny i przyprawiający o mdłości powrót do zdrowia po leczeniu raka był katalizatorem dla każdego riffu i nuty na tym albumie. Jednak moja wola życia i bycia z moimi braćmi Justinem, Dave'm, Mike'm i współproducentem Rossem Robinsonem, sprawiła, że wstałem z łóżka i codziennie biegłem do studia".

Reklama

Kiedy Dead Cross wydali swój debiut zatytułowany po prostu "Dead Cross" latem 2017 roku, Mike Patton w rozmowie z "Rolling Stone" powiedział: "Nie jestem już jakimś młodym twardzielem, który próbuje coś udowodnić światu. Dla mnie stworzenie tej płyty było całkowicie muzyczną przygodą". 

Wizualnie i dźwiękowo, Dead Cross to warcząca bestia składająca się z najbardziej eksperymentalnych i ośmielających się powiedzieć, hardcorowych muzyków: Dave'a Lombardo (perkusja), Michael a Craina (gitara), Justina Pearsona (bas) i wspomnianego Pattona (wokal), ale w swej istocie jest to grupa przyjaciół dobrze się bawiących, oddających hołd muzyce, którą kochają i zapraszających fanów na niezłą przejażdżkę. To właśnie ta przyjaźń sprawiła, że członkowie zespołu ponownie zebrali się razem i dali nam "II", ich nowe wydawnictwo.

Mike Patton (Faith No More) wraca do zdrowia? "To wciąż trwa, ale jest lepiej"

Recenzja Faith No More "Sol Invictus": Niezmiennie bezbłędni

Dead Cross prezentują teledysk do piosenki "Reing of Error"

"Reign of Error" to pierwszy muzyczny zwiastun krążka, któremu towarzyszy oraz teledysk stworzony przez Displaced/Replaced.

"'Reign of Error' został zarejestrowany w studio prawie tak szybko jak został napisany i wierzę, że jest na to bardzo dobre wytłumaczenie" - mówi o piosence Crain. 

"Nikomu wcześniej tego nie mówiłem, a już tym bardziej reszcie zespołu czy Rossowi, ale szczerze odczuwałem silną obecność w studiu tamtego dnia. Te riffy wyleciały ze mnie, a kiedy Dave usiadł przy swoim zestawie, to czułem, jakbyśmy grali ten utwór tysiące razy wcześniej. Bam! Nie próbuję też malować mrocznej czy fantastycznej historii. Po tym jak uciekłem przed śmiercią i wciąż dochodziłem do siebie po leczeniu raka, byłem niesamowicie wrażliwy na energię i drugą stronę. Był tam ktoś inny, życzliwy i inspirujący. Wierzę, że był to stary członek zespołu Dave'a i przyjaciel Jeff. Myślę, że chciał po prostu ponownie zagrać ze swoim przyjacielem i być może zrobił to poprzez mnie. Czy ludzie w to wierzą czy nie, naprawdę mnie to nie obchodzi. Jestem po prostu wdzięczny, że tego doświadczyłem" - dodaje.

Kim jest Mike Patton?

Mike Patton to wokalista słynnego Faith No More, założyciel Mr. Bungle, pomysłodawca takich projektów jak Fantomas, Tomahawk, Peeping Tom, czy Mondo Cane.

Współpracował z wieloma muzykami i zespołami - między innymi z Norah Jones, Johnem Zornem, Sepulturą, Melvins, Bjork, Fennesz czy z Sergem Gainsbourgiem. Ma na swoim koncie też kilka ścieżek dźwiękowych do filmów, m.in. do "A Perfect Place" z 2008 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL