Reklama

Reklama

Mike Patton odwołuje koncerty z powodu problemów psychicznych

Legendarny wokalista Mike Patton zaplanował z zespołami Faith No More i Mr. Bungle jesienne koncerty. Niestety za pośrednictwem swojego Instagrama poinformował o ich odwołaniu. Powodem mają być problemy psychiczne, które nasiliły się w trakcie pandemii.

Mike Patton odwołuje koncerty z powodu problemów psychicznych

Ci, którzy czekali na jesienne koncerty Faith No More i Mr. Bungle nie będą zachwyceni. Wydarzenia właśnie zostały odwołane i to przez samego Mike'a Pattona, który poinformował o swoich problemach zdrowotnych. Jak sam napisał, w czasie trwania pandemii nasiliły się jego problemy psychiczne. Muzyk dodał, że nie zamierza dawać z siebie mniej niż 100 procent, a w tym momencie nie byłoby to możliwe.

"Przykro mi, ale z powodu problemów psychicznych nie dam rady zagrać zaplanowanych koncertów Faith No More i Mr. Bungle. Mam problemy, które w trakcie pandemii się nasiliły i są przeszkodą. Nie czuję, bym mógł dać z siebie wszystko, a nie zamierzam dawać mniej niż 100 procent. Przepraszam fanów i mam nadzieję, że wkrótce Wam to wynagrodzę. Zespoły wspierają mnie i mamy nadzieję na znalezienie jakiegoś zdrowego rozwiązania" - napisał Patton.

Reklama

"Powiedzieć, że czujemy się zdruzgotani tą sytuacją, byłoby kompletnym niedomówieniem. Powrót do muzyki po pięcioletniej nieobecności (rozwiązany w 1998 roku zespół, wznowił koncertową działalność w 2009, a w 2015 roku wydał album pt. "Sol Invictus", przyp. red.) okazał się prawdziwym wyzwaniem, ciężko pracowaliśmy już od kilku miesięcy, a ostatnie próby nie pozostawiły wątpliwości, że wróciliśmy do szczytu formy" - napisali koledzy wokalisty z grupy Faith No More.

Nie wnikając w szczegóły niedyspozycji Pattona, muzycy Faith No More, nazwali go w swoim komunikacie "członkiem rodziny, który potrzebuje pomocy". Uznali też, że utrzymanie terminów koncertów "miałoby destrukcyjny wpływ na Mike'a, którego wartość dla nas jako brata jest dużo większa niż jako wokalisty". "Może liczyć na nasze 100 proc. wsparcie, by zrobić to, co musi zrobić" - zakończyli enigmatycznie koledzy Mike’a Pattona.

Kim jest Mike Patton?

Mike Patton to wokalista słynnego Faith No More, założyciel Mr. Bungle, pomysłodawca takich projektów jak Fantomas, Tomahawk, Peeping Tom, czy Mondo Cane.

Współpracował z wieloma muzykami i zespołami - między innymi z Norah Jones, Johnem Zornem, Sepulturą, Melvins, Bjork, Fennesz czy z Sergem Gainsbourgiem. Ma na swoim koncie też kilka ścieżek dźwiękowych do filmów, m.in. do "A Perfect Place" z 2008 roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje