Reklama

Bon Jovi w Rockandrollowym Salonie Sław: Richie Sambora powraca

Richie Sambora potwierdził, że pojawi się w składzie Bon Jovi podczas ceremonii wprowadzenia grupy do Rockandrollowego Salonu Sław.

Richie Sambora i Jon Bon Jovi po latach znowu razem

14 kwietnia 2018 r. w Public Auditorium w Cleveland w stanie Ohio odbędzie się 33. ceremonia wprowadzenia nowych członków do Rockandrollowego Salonu Sław.

Reklama

W gronie laureatów znajdą się Bon Jovi, Dire Straits, The Moody Blues, The Cars, Nina SimoneSister Rosetta Tharpe.

Wiadomo już, że w składzie Bon Jovi pojawi się gitarzysta Richie Sambora, który rozstał się z zespołem wiosną 2013 r. w przededniu światowej trasy "Because We Can".

Swoje odejście Sambora tłumaczył zmęczeniem, chęcią spędzania więcej czasu z najbliższymi (przede wszystkim dorastającą córką Avą), a także skupieniem się na autorskim materiale. Niektóre źródła podawały, że muzyk otrzymał ultimatum od swoich kolegów. Te doniesienia były jednak dementowane zgodnie przez obie strony, co sprawiało, że fani liczyli na to, że rozstanie będzie tymczasowe i krótkotrwałe.

Na trasie zamiast Sambory występował Phil X, który pojawiał się już na zastępstwo w Bon Jovi w 2011 r., kiedy to jego poprzednik przebywał w klinice odwykowej lecząc się z alkoholizmu.

"Nie przykładał się do pracy i taka jest prawda. Ale życie płynie dalej. Życie w rockowym zespole to nie wyrok dożywocia. Nie musisz tego robić przez całe życie - to ty o tym decydujesz" - ujawnił później kulisy rozstania z Samborą wokalista Jon Bon Jovi.

Teraz zarówno Sambora jak i Jon Bon Jovi potwierdzają, że gitarzysta weźmie udział w ceremonii wprowadzenia zespołu do Rockandrollowego Salonu Sław.

"Byłem w zespole przez 31 lat, sprzedaliśmy razem coś koło 150 mln płyt i ściągnęliśmy na stadiony na całym świecie wielu ludzi, dając im radość" - mówi Sambora w "Billboardzie".

Podobnego zdania jest Jon Bon Jovi. "Był moją prawą ręką przez długi czas, więc tu nigdy nie było złej woli. Był z nami przez trzy dekady, dlatego powinien być z nami, by świętować ten moment" - podkreśla wokalista.

Zespół Bon Jovi do Rockandrollowego Salonu Sław został nominowany w następującym składzie: Jon Bon Jovi (wokal), David Bryan (klawisze), Tico Torres (perkusja) i przebywający już poza grupą Richie Sambora (gitarzysta w latach 1983-2013) i Alec John Such (basista w latach 1983-1994).

Do największych przebojów Bon Jovi należą m.in. "You Give Love a Bad Name", "Livin' on a Prayer", "Wanted Dead or Alive", "It's My Life" czy "Bed Of Roses".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rock and Roll Hall of Fame | Bon Jovi | Richie Sambora

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje