Reklama

Reklama

Adele: Całkowicie odmieniona powraca z nową płytą! Kiedy premiera "30"?

33-letnia wokalistka jest nie do poznania! Metamorfoza Adele nie dotyczyła tylko jej wyglądu, ale też - jak sama mówi - wnętrza. Jej nowa płyta ma być czymś nowym, zaskakującym dla fanów. Kiedy usłyszymy cały nowy album? Tak wiele pytań, a na część z nich odpowiedziała w wywiadzie z amerykańską i brytyjską edycją magazynu "Vogue".

Adele wydaje utwór "Easy On Me". Wkrótce także nowa płyta!

Adele, to niekwestionowana gwiazda brytyjskiej sceny. Choć nie ma wizerunku divy pokroju Celine Dion czy Whitney Houston, to 15-krotna zwyciężczyni Grammy sprzedała ponad 120 milionów płyt na świecie! W pierwszym od ponad pięciu lat wywiadzie z magazynem "Vogue" gwiazda pokazała się z całkiem innej strony. Omówiła nadchodzącą płytę, ale wspomniała też o swoim rozwodzie i o tym, jak powraca się z cienia do blasku sławy.

Gwiazda ostatni raz udzieliła wywiadu "jeden na jeden" mediom w 2016 roku. "Muszę się znowu przygotować na bycie sławną, co, jak wiadomo, nie bardzo mi się podoba" - powiedziała na początku Adele.

Reklama

Ostatnie pięć lat było kluczowe dla wokalistki - wychowywała syna Angelo, rozwiodła się z Simonem Koneckim. Dodatkowo na zewnątrz, ale też wewnątrz zmieniła się nie do poznania! 

Adele o inspiracjach dla nowej płyty "30"

Pozostałe albumy Adele mówiły wiele o jej rozstaniach z partnerami. Teraz gwiazda zapowiada, że nowa płyta jest "listem do jej 9-letniego syna". "Mój syn miał wiele pytań. Naprawdę dobrych, niewinnych pytań, na które po prostu nie mam odpowiedzi... (jak na przykład) dlaczego nie możecie nadal mieszkać razem?" - wyznała wokalistka. 

"Po prostu czułam, że chcę mu wyjaśnić, poprzez tę płytę, kiedy będzie miał dwadzieścia lub trzydzieści lat, kim jestem i dlaczego dobrowolnie zdecydowałam się zdemontować całe jego życie w pogoni za własnym szczęściem. To sprawiło, że czasami był naprawdę nieszczęśliwy. I to jest dla mnie prawdziwa rana, z której nie wiem, czy kiedykolwiek będę w stanie się wyleczyć" - mówiła o rozstaniu z mężem i relacjach z synem, Angelo.

"Muszę teraz naprawdę zająć się sobą" - stwierdziła piosenkarka. Między innymi dla tego na nowej płycie nie ma być miejsca dla opisywania starych relacji z mężczyznami. "30" ma "zachęcić zagubionych w związku do 'pójścia dalej'". "Czy możesz sobie wyobrazić pary słuchające tego w samochodzie? To byłoby takie niezręczne" - mówi wokalistka zakładając, że wiele kobiet może dzięki jej albumowi podjąć decyzję o zmianach i na przykład rozstaniu.

Jaka jest różnica między pozostałymi albumami piosenkarki? "Byłam straszliwie pijana na '21'; naprawdę nie pamiętam (z jej nagrywania - przyp. red.) zbyt wiele, pamiętam tylko, że byłam naprawdę smutna. Przy '25' byłam oczywiście trzeźwa, bo byłam świeżo upieczoną mamą. Tamta płyta była bardziej zgodna z tym, czego ludzie mogliby chcieć lub nie chcieć. Przy tej podjęłam świadomą decyzję, by po raz pierwszy w życiu zapytać: 'Czego ja chcę?'" - mówi odważnie gwiazda.

"Zamieniałam się w szczekającego psa"

Piosenkarka opowiedziała też o trudnych momentach podczas lockdownu. "Każdy musiał zmierzyć się z wieloma swoimi demonami, ponieważ miał tyle czasu i nic go nie rozpraszało. Musieli zmierzyć się z samymi sobą w odosobnieniu. Podczas gdy ja robiłam to rok wcześniej" - stwierdziła odnosząc się do swojej izolacji i złego samopoczucia podczas rozwodu z Koneckim. 

Adele wyznała również, że lockdown był dla niej trudny także ze względu na problemy alkoholowe, z którymi boryka się od lat, a które mogły się nasilać podczas lockdownu. "Mój pierwszy awaryjny bieg do sklepu spożywczego był po Whispering Angel (Szepczący Anioł - przyp. red.) i ketchup" - wyznała, odnosząc się do swojego ulubionego rosé. "Whispering Angel zamienił mnie w szczekającego psa. Nie sprawił, że zaczęłam szeptać".

Adele i "Easy On Me" - kiedy premiera piosenki?

W tworzeniu albumu "30" wziął udział producent Greg Kurstin, który pracował z nią przy "25". Z rozmowy z "Vogue" nie dowiadujemy się, jak nazywają się poszczególne utwory, ale wiemy, że album wieńczy "siedmiominutowe opus", które jest "smyczkowym, inspirowanym Garlandem, jazzującym zachwytem, pełnym refleksji i z wokalem na miarę wieków".

Na koniec Adele dodaje, że nowa płyta "30" zawiera rollercoaster emocji: "Mam wrażenie, że ten album to autodestrukcja, potem autorefleksja, a następnie coś w rodzaju samoodkupienia. Ale czuję się gotowa. Naprawdę chcę, żeby tym razem ludzie usłyszeli historię z mojej strony". Nowy album najprawdopodobniej ukaże się 19 listopada 2021 roku, a pierwszy singel "Easy On Me" już usłyszymy 15 października.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Adele | nowa płyta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje