Reklama

40-lecie zespołu Perfect: Niepokonani

W jednym ze swoich przebojów śpiewają: "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym". Stały się one mottem niezwykłego tournée, na które w tym roku zaprasza Perfect.

Grupa Perfect świętuje 40-lecie zespołu

Legenda polskiego rocka rusza w wyjątkową trasę. Zespół Perfect chce w ten sposób uświetnić jubileusz 40-lecia pracy artystycznej, a jednocześnie podziękować fanom za cztery dekady wspólnej muzycznej przygody.

Reklama

Zagrają m.in. w Warszawie (14.02), Szczecinie (6.03), Poznaniu (26.04), Krakowie (9.05), Gliwicach (23.05), Wrocławiu (13.06) i Gdańsku/Sopocie (19.06). Dotrą także do Londynu (1.03).

Podkreślają, że "Atmasfera" to ich pożegnalna trasa. Jednocześnie zostawiają sobie uchyloną furtkę - na wypadek chęci powrotu. Choć bowiem swoje lata mają, wciąż potrafią rozpalić publiczność, zapewniając jej rockową zabawę na najwyższym poziomie! Jeśli chcecie w niej uczestniczyć, bilety można kupić już teraz na stronach www.abilet.pl oraz www.ebilet.pl.

"Widzę ludzi, którzy troszeczkę przeszli tę barierę i są bez energii i to jest dla mnie smutny widok, szczególnie na scenie, a szczególnie jeszcze rockandrollowej, która się rządzi prawem energii" - mówił w lipcu 2019 r. Grzegorz Markowski w "Dzień dobry TVN". Wokalista 23 września 2019 r. skończył 66 lat.

Ich czas!

Gdy w 1980 r. Grzegorz Markowski dołączył do zespołu, nikt nie przypuszczał, jak wielka czeka ich sława! Tymczasem już niebawem cała Polska miała oszaleć na punkcie Perfectu. Pierwszy koncert, w uformowanym przez Zbigniewa Hołdysa składzie, zagrali w drugiej połowie 1980 roku, w jednym z akademickich klubów w Poznaniu. W kilka miesięcy stali się najpopularniejszą rockową formacją w kraju. Szaleństwo rozpętało się w 1981 roku, gdy wydali pierwszą płytę, tzw. biały album.

Sprzedano ok. miliona egzemplarzy, a poruszające wyobraźnię teksty Zbigniewa Hołdysa i Bogdana Olewicza znał na pamięć każdy z nas.

Rockowa biografia

Trudno było wyobrazić sobie prywatkę bez wspólnego śpiewania "Autobiografii", "Nie płacz Ewka", "Pepe, wróć", "Ale wkoło jest wesoło" czy "Niewiele ci mogę dać". Dziś wiemy, że w ich rockowej biografii zdarzały się lepsze i gorsze chwile, a nawet przerwy.

Jednak po okresach, w których zawieszali działalność, wracali z nowymi perełkami. Takimi jak nostalgiczne "Odnawiam dusze" czy "Wszystko ma swój czas". Wiele ich piosenek stało się hymnami pokolenia. Grzegorz Markowski, Piotr Szkudelski, Dariusz Kozakiewicz, Jacek Krzaklewski i Piotr Urbanek grają w niezmiennym składzie od ponad 20 lat. I nadal są "Niepokonani".

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Perfect

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje