Reklama

​sanah z kolejnym koncertem na stadionie. "Marzenia się spełniają"

Imponująca passa sanah trwa - jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce ujawniła, że da trzeci koncert na dużym stadionie. Tym razem będzie to PGE Narodowy w Warszawie.

Imponująca passa sanah trwa - jedna z najpopularniejszych piosenkarek w Polsce ujawniła, że da trzeci koncert na dużym stadionie. Tym razem będzie to PGE Narodowy w Warszawie.
sanah zagra kolejny koncert na stadionie /Wojciech Olszanka /East News

Do największych przebojów sanah należą piosenki "Szampan", "kolońska i szlugi" czy "Ale jazz!". Choć ma zaledwie 25 lat, to na swoim koncie naprawdę pokaźną liczbę piosenek i duetów z największymi artystami. Poza tym na jej koncerty przychodzą tłumy, a jej nagrania biją rekordy w serwisach streamingowych.

W ramach trasy "Uczta nad ucztami" sanah zaprosiła fanów na dwa duże koncerty stadionowe - 15 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie i 8 września na Polsat Plus Arenie w Gdańsku. Teraz ogłosiła, że zagra także na PGE Narodowym w Warszawie (22 września).

Reklama

"Tak tak tak marzenia się spełniają!!!" - napisała, publikując wideo w którym widać ją przejeżdżającą samochodem obok areny w stolicy.

Przypomnijmy, że z okazji swoich 25. urodzin wokalistka opublikowała piosenkę "Najlepszy dzień w moim życiu". Utworowi towarzyszy teledysk, w którym sanah występuje na stadionie.

Sprawdź tekst piosenki "najpiękniejszy dzień w moim życiu" w serwisie Tekściory!

sanah w podróży - gdzie zagra?

W połowie kwietnia 25-latka ruszy w kolejną trasę, tym razem zatytułowaną "sanah w podróży". W jej ramach da siedem zagranicznych koncertów, w tym m.in. w Berlinie, Londynie, Paryżu, Nowym Jorku i Chicago.

sanah śpiewa wiersze i podbija polską scenę

25 listopada 2022 roku ukazała się płyta "sanah śpiewa poezyje". Album zawiera 10 wierszy ulubionych poetów wokalistki. Nagrania w połowie października niespodziewanie trafiły do sieci z towarzyszącymi im teledyskami.

Polka sięgnęła po cenione wiersze: "Nic dwa razy" (Wisława Szymborska), "Bajka" (Krzysztof Kamil Baczyński), "Warszawa" (Julian Tuwim), "Kamień", "(I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej", "(II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej" (autorem tych trzech jest Adam Asnyk), "Hymn" (Juliusz Słowacki), "Do * w sztambuch" (Adam Mickiewicz), "Rozwijając Rilkego" (Jacek Cygan) i "Eldorado" (Edgar Allan Poe).

Współtwórcami muzyki z wokalistką są Marek Dziedzic, Jakub Galiński i Tom Martin. Za oprawę wizualną przy teledyskach odpowiada Michał Pańszczyk.

Sprawdź tekst "Nic dwa razy" w serwisie Tekściory.pl!

Kim jest sanah?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jej przeboje "Szampan", "Ale jazz!", "Melodia" czy "ten Stan" znają wszyscy. Dwie pierwsze płyty sanah - "Królowa dram" i "Irenka" pokryły się diamentem za sprzedaż ponad 150 tys. egzemplarzy.

W kwietniu 2022 r. wokalistka wydała swój trzeci album - "Uczta". Wydawnictwo liczy 11 utworów, wszystkie są wykonane z gośćmi, którzy byli przedstawiani wraz z publikowanymi piosenkami. Do stołu z wokalistką zasiedli Igor HerbutKwiat JabłoniDawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Natalia Grosiak (Mikromusik), Artur Rojek, duet MięthaGrzegorz Turnau, Ania Dąbrowska i Vito Bambino.

Po premierze sanah ruszyła w trasę "Uczta Tour 2022", która objęła 10 koncertów w dużych halach w największych miastach Polski - to wówczas publiczność miała okazję posłuchać fragmentów piosenek z poezją. Kolejne pojawiły się w trakcie trwającej jesiennej trasy "Bankiet u sanah Tour". Trasa odbywa się w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz Silesian Chamber Choir Ad libitum.

Czytaj także:

sanah: Dziecięce marzenia się spełniają

Kto rządził w teledyskach w Polsce w 2022 roku?

Spotify Wrapped 2022: Czego Polacy słuchali najczęściej?

Sprawdź tekst piosenki "Marcepan" w serwisie Tekściory!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sanah | PGE Narodowy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama