Reklama

sanah pyta fanów o nowe pomysły. "Mam ochotę na biologię"

Po niedawnej serii piosenek inspirowanych polską poezją, sanah na prośbę swoich fanów zaśpiewała matematyczne twierdzenia Pitagorasa. Najwyraźniej to nie koniec przygody ze szkolnymi pomysłami.

Po niedawnej serii piosenek inspirowanych polską poezją, sanah na prośbę swoich fanów zaśpiewała matematyczne twierdzenia Pitagorasa. Najwyraźniej to nie koniec przygody ze szkolnymi pomysłami.
sanah zaprasza fanów do szkoły /Karol Makurat /Reporter

25-letnia sanah (sprawdź!) to obecnie jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek. W odpowiedzi na komentarze swoich fanów zdecydowała się zaśpiewać twierdzenie Pitagorasa. Jej wykonanie na TikToku zdobyło ponad 3,4 mln odtworzeń.

sanah śpiewa poezję

25 listopada ukaże się płyta "sanah śpiewa poezyje". Album zawiera 10 wierszy ulubionych poetów wokalistki. Nagrania w połowie października niespodziewanie trafiły do sieci z towarzyszącymi im teledyskami.

Polka sięgnęła po cenione wiersze: "Nic dwa razy" (Wisława Szymborska), "Bajka" (Krzysztof Kamil Baczyński), "Warszawa" (Julian Tuwim), "Kamień", "(I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej", "(II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej" (autorem tych trzech jest Adam Asnyk), "Hymn" (Juliusz Słowacki), "Do * w sztambuch" (Adam Mickiewicz), "Rozwijając Rilkego" (Jacek Cygan) i "Eldorado" (Edgar Allan Poe).

Reklama

Współtwórcami muzyki z wokalistką są Marek Dziedzic, Jakub Galiński i Tom Martin. Za oprawę wizualną przy teledyskach odpowiada Michał Pańszczyk.

Sprawdź tekst "Nic dwa razy" w serwisie Tekściory.pl!

W komentarzach fani nie kryli zachwytów. Część zwróciła uwagę, że nowe piosenki trafiły do sieci w Dzień Edukacji Narodowej. "Piękny prezent na Dzień Nauczyciela", "Teraz powinna dostać medal Odrodzenia Kultury Polskiej", "I pomyśleć, że w szkole narzekaliśmy na czytanie wierszy" - głosiły komentarze pod teledyskami.

Teraz wokalistka zaczęła dopytywać fanów o nowe "szkolne" pomysły.

"Macie jakieś pomysły czego możemy się jeszcze razem pouczyć? Mam ochotę na biologię!" - napisała na Instagramie, dodając hasztag #szkołah.

Kim jest sanah?

W ciągu ostatnich dwóch lat sanah udało się podbić muzyczny rynek i stać się najpopularniejszą wokalistyką w Polsce - zarówno w radiach, jak i streamingu.

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że jej przeboje "Szampan" (zobacz!), "Ale jazz!" (posłuchaj!), "Melodia" (posłuchaj!) czy "ten Stan" (posłuchaj!) znają wszyscy. Dwie pierwsze płyty sanah - "Królowa dram" i "Irenka" pokryły się diamentem za sprzedaż ponad 150 tys. egzemplarzy.

Końcówka ubiegłego roku także należała do niej. Piosenka "kolońska i szlugi" (sprawdź!), którą zapowiadała na swoich koncertach jeszcze przed wydaniem, stała się viralowym hitem. Dotąd teledysk do piosenki obejrzano już ponad 39 mln razy!

W kwietniu wokalistka wydała swój trzeci album - "Uczta". Do tej pory płyta uzyskała status podwójnej platyny (ponad 60 tys. sztuk).

Wydawnictwo liczy 11 utworów, wszystkie są wykonane z gośćmi, którzy byli przedstawiani wraz z publikowanymi piosenkami. Do stołu z wokalistką zasiedli Igor HerbutKwiat Jabłoni, Dawid Podsiadło, Daria Zawiałow, Natalia Grosiak (Mikromusik), Artur Rojek, duet MięthaGrzegorz Turnau, Ania Dąbrowska i Vito Bambino.

Po premierze sanah ruszyła w trasę "Uczta Tour 2022", która objęła 10 koncertów w dużych halach w największych miastach Polski - to wówczas publiczność miała okazję posłuchać fragmentów piosenek z poezją. Kolejne pojawiły się w trakcie trwającej jesiennej trasy "Bankiet u sanah Tour". Trasa odbywa się w towarzystwie Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra oraz Silesian Chamber Choir Ad libitum

sanah i jej "Bankiet". Oto szczegóły trasy:

23 listopada 2022 - Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
24 listopada 2022 - Gdańsk, Polska Filharmonia Bałtycka
30 listopada 2022 - Warszawa, Filharmonia Narodowa
1 grudnia 2022 - Warszawa, Filharmonia Narodowa
9 stycznia 2023 - Kraków, ICE Kraków Congress Centre.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sanah
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama