Reklama

Mata i Taco Hemingway razem: Posłuchaj duetu "Kurtz" z nowej płyty "Młody Matczak" [TEKST]

400 tys. odsłon ma duet "Kurtz" Maty i Taco Hemingwaya pochodzący z właśnie wydanej płyty "Młody Matczak" tego pierwszego. Posłuchaj utworu i sprawdź tekst!

400 tys. odsłon ma duet "Kurtz" Maty i Taco Hemingwaya pochodzący z właśnie wydanej płyty "Młody Matczak" tego pierwszego. Posłuchaj utworu i sprawdź tekst!
Mata wypuścił płytę "Młody Matczak" /AKPA

Oczekiwany drugi album Maty "Młody Matczak" ukazał się 1 października.

Mata i Taco Hemingway - "Kurtz". Nowa płyta "Młody Matczak"

Jak informowała wytwórnia Matczaka, SBM Label, "od premiery ostatniego albumu w życiu Maty wiele się zmieniło. Przez ponad rok zdążył na własnej skórze odczuć blaski i cienie życia na świeczniku, a część ze swoich doświadczeń przeniósł do utworu 'Szmata'". Wspomniana "Szmata" to już szósty singel promujący "Młodego Matczaka".

Sprawdź tekst do utworu "Szmata" w serwisie Teksciory.pl

Reklama

Z nowej płyty sporą popularnością w mediach społecznościowych cieszy się oczekiwany duet Maty z innym popularnym raperem młodego pokolenia, Taco Hemingwayem. Siły połączyli w utworze "Kurtz". Tytułowy "Kurtz" jest odniesieniem do postaci pułkownika Kurtza, bohatera filmu "Czas Apokalipsy" Francisa Forda Coppoli (w tej roli Marlon Brando). Z kolei filmowy Kurtz był oparty na książkowym handlarzu kością słoniową z "Jądra ciemności" Josepha Conrada.

Sprawdź tekst utworu "Kurtz" w serwisie Tekściory.pl!

Mata. Kim jest? Kiedy premiera płyty "Młody Matczak"?

Mata urodził się 14 lipca 2000 roku we Wrocławiu. Jest synem znanego prawnika Marcina Matczaka i Arletty Śliwińskiej-Matczak. Szturmem podbił internet w 2020 roku swoim pierwszym przebojem "Patointeligencja" (sprawdź!). Na swoim koncie ma także EP-kę "Fumar Mata" i debiutancki album "100 dni do matury". Płyta ta stała się bestsellerem i najczęściej kupowanym i słuchanym albumem na Spotify w 2020 roku.

2 października Mata da wyprzedany koncert na warszawskim Bemowie, gdzie w towarzystwie zaproszonych muzycznych gości zaprezentuje cały premierowy materiał z albumu "Młody Matczak".

Nową płytę promował singlami, m.in. "Papuga" (sprawdź!) z gościnnym udziałem Malika Montany i Quebonafide oraz "Kiss cam (podryw roku)". W teledysku do tego ostatniego (sprawdź!) wystąpili m.in. Young Leosia i Michał Milowicz.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mata (raper) | Taco Hemingway

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy