Reklama

Reklama

Magiczne Zakończenie Wakacji Kielce 2022: Kim jest Kamrad?

Jedną z gwiazd sobotniego Magicznego Zakończenia Wakacji w Kielcach będzie niemiecki wokalista i producent Kamrad. 25-letni twórca nazywany jest "głosem młodego pokolenia", a jego piosenki wiralowo podbijają TikToka.

Jedną z gwiazd sobotniego Magicznego Zakończenia Wakacji w Kielcach będzie niemiecki wokalista i producent Kamrad. 25-letni twórca nazywany jest "głosem młodego pokolenia", a jego piosenki wiralowo podbijają TikToka.
Kamrad będzie jedną z gwiazd Magicznego Zakończenia Wakacji w Kielcach /Sony Music Polska

W dniach 27-28 sierpnia w Kielcach odbędzie się Magiczne Zakończenie Wakacji, podczas którego wystąpią m.in. The Rasmus (reprezentanci Finlandii na tegorocznej Eurowizji), Olivia Addams (wokalistka znana z przebojów "Stranger", "Are We There?" i "Dumb"), Doda, Andrzej Piaseczny i Dawid Kwiatkowski, a swój jubileusz świętować będzie Lady Pank. Transmisję na żywo pokaże Telewizja Polsat.

Tim Kamrad na muzycznej scenie znany jest po prostu jako Kamrad. W swojej twórczości łączy elementy popu, R&B i EDM.

Kamrad podbija TikToka. "Jak twoja polska rodzina twój song śpiewa"

Przebojowym podkładom muzycznym towarzyszą teksty na ważne tematy. W "I Believe" opowiada o strachu przed zaangażowaniem i trudnościach w nawiązywaniu głębokich relacji w czasach mediów społecznościowych, Tindera i spółki. "Myślę, że wielu ludzi - w tym ja - cierpi z powodu nierealistycznych oczekiwań, które społeczeństwo i media społecznościowe rozprzestrzeniają w zakresie relacji" - tłumaczy Kamrad.

Reklama

Popularność Niemcowi przyniosły EP-ka "Changes", debiutancki album "Down & Up", czy trasy koncertowej z Nico Santosem, Sunrise Avenue i Adelem Tawilem.

"Bycie na scenie jest powodem, dla którego zacząłem tworzyć muzykę. Możliwość zrobienia tego ponownie po tak długim czasie była ogromnym przywilejem" - opowiada Kamrad. Najważniejszą chwilą był jednak moment, w którym noc po nocy tysiące ludzi śpiewało jego ostatni przebój "I Believe", chociaż piosenka nie została jeszcze wydana. "Absurdalne i niesamowicie piękne uczucie".

Wspomniany singel "I Believe" ma już ponad 33 mln streamów w serwisie Spotify, a teledysk zanotował ponad 3,2 mln odsłon. Nagranie stało się hitem TikToka. "Jak twoja polska rodzina twój song śpiewa" - to wideo zdobyło ponad 1,9 mln wyświetleń, a łączne liczby idą w dziesiątki milionów.

"Chcę pokazać moim fanom i wszystkim słuchaczom mój rozwój - wszystko będzie bardziej osobiste, bardziej uczciwe i po prostu bardziej mnie" - podkreśla Kamrad, który 26 kwietnia 2023 r. zaprezentuje się na solowym koncercie w klubie BARdzo Bardzo w Warszawie.

Magiczne Zakończenie Wakacji w Kielcach - kto wystąpi?

Swój podwójny jubileusz w Kielcach świętować będzie grupa Lady Pank - 40-lecia zespołu i 30 lat od wydania piosenki "Zawsze tam gdzie ty" (posłuchaj!). Ekipa dowodzona przez Jana Borysewicza (gitara) i Janusza Panasewicza (wokal) wykona też hit "Mniej niż zero" (posłuchaj!).

W kieleckim amfiteatrze zaśpiewają także artyści, których piosenki przez lata rozbrzmiewały na antenie partnera tegorocznego koncertu - Radia ZET - i wielokrotnie podbijały szczyty listy przebojów tej stacji.

Andrzej Piaseczny przypomni piosenki "Prawie do nieba" (posłuchaj!) i "Chodź, przytul, przebacz", Big Cyc - "Makumbę" (posłuchaj!), Dawid Kwiatkowski zaśpiewa "Proste" i "Bez ciebie", a Anna Wyszkoni wykona przebój "Agnieszka", który wykonywała w grupie Łzy. Na scenie pojawią się także Doda i bryska (posłuchaj!).

Zagranicznymi gwiazdami sobotniego koncertu będą dwie księżniczki rumuńskiego popu - Minelli i Olivia Addams (sprawdź!), a także fiński zespół The Rasmus (posłuchaj!), doskonale pamiętany za sprawą przeboju "In the Shadows" (prawie 100 milionów odsłon). Grupa w tym roku przypomniała się młodszej publiczności występując jako reprezentant Finlandii podczas Eurowizji w Turynie. W finale z piosenką "Jezebel" The Rasmus zajęli ostatecznie 21. miejsce.

"W tym roku swoje 30-lecie obchodzi Polsat. My się zmieniliśmy, zmieniała się scena muzyczna i zmienia się świat. I to w tym koncercie chcemy przypomnieć. Jestem pewna, że ta optymistyczna, nieco sentymentalna wycieczka przez ostatnie trzy dekady będzie okazją do wspaniałej zabawy. Jeden koncert nie jest w stanie pokazać wszystkich przebojów ostatnich 30 lat, dlatego jesteśmy umówieni z Radiem ZET na kolejne koncerty każdego lata" - mówi dyrektor programowa Polsatu Nina Terentiew.

Koncert w amfiteatrze Kadzielnia, który od lat przyciąga publiczność wyjątkowym klimatem i niepowtarzalną lokalizacją na terenie dawnego kamieniołomu, poprowadzą dziennikarka Radia ZET Agnieszka Kołodziejska i aktor Adam Zdrójkowski, a wesprze ich kabaret Nowaki.

Świętokrzyska Gala Kabaretowa - kto wystąpi?

Kończące się wakacje podsumują najbardziej znane kabarety w Polsce - nie zabraknie komentarzy do wydarzeń politycznych, obyczajowych i oczywiście z życia celebrytów. Wystąpią między innymi: Kabaret Moralnego Niepokoju z Robertem Górskim i Mikołajem Cieślakiem na czele, Nowaki, K2, Paranienormalni, Zdolni i Skromni, Szymon Łątkowski i Ewa Błachnio.

Galę poprowadzą Kabaret Skeczów Męczących i aktorka Karolina Gorczyca. O oprawę muzyczną zadba zespół The Jobers.

Magiczne Zakończenie Wakacji 27 i 28 sierpnia od godziny 20. w Polsacie.

Czytaj także:

Biorę życie powoli, kawałek po kawałku - wywiad z Olivią Addams

The Rasmus: Polskie nastolatki wieszały ich plakaty na ścianach

Janusz Panasewicz (Lady Pank): To było bardzo intensywne życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL