Reklama

Kuba Wojewódzki: Kim jest Young Leosia? Płyta "Hulanki" i teledysk "Baila Ella" [WIEK, INSTAGRAM]

Samozwańczy "król TVN-u" do swojego programu zaprosił dwa gorące nazwiska ostatnich miesięcy. W najnowszym odcinku (emisja we wtorek, 28.09 o 22:30) pojawią się Andrzej Piaseczny i raperka Young Leosia. Kim jest młoda gwiazda?

Samozwańczy "król TVN-u" do swojego programu zaprosił dwa gorące nazwiska ostatnich miesięcy. W najnowszym odcinku (emisja we wtorek, 28.09 o 22:30) pojawią się Andrzej Piaseczny i raperka Young Leosia. Kim jest młoda gwiazda?
Okładka płyty "Hulanki" Young Leosi /materiały prasowe

W ostatnim czasie Kuba Wojewódzki zaskoczył wyznaniem, że odchodzi z telewizji. Okazało się, że jedynie droczył się z opinią publiczną i nadal możemy oglądać jego program. Teraz pokazał zdjęcie z najbliższego odcinka i wiemy już, że pojawi się w nim święcący triumfy w latach 90. były wokalista zespołu MafiaAndrzej Piaseczny, a także młoda raperka Young Leosia. Kim jest?

Young Leosia - kim jest? [ZDJĘCIA, INSTAGRAM]

Sara Sudoł, bo tak naprawdę nazywa się Young Leosia, urodziła się 13 sierpnia 1998 roku w Szczecinie. Piosenkarka, raperka, autorka tekstów, realizatorka dźwięku i DJ. Jest członkinią grupy Internaziomale.

Reklama

Swoją karierę zaczęła jako didżejka, grając w klubach w całej Polsce. Jej pierwszy singel, "Wyspy" (sprawdź!), ukazał się w sierpniu 2020 roku. Jej pierwszym sukcesem była piosenka "Zakochałam się, ale zryłeś" nagrana we współpracy z B24.

W październiku 2020 roku wydała singel "Ulala" (zobacz klip!) z Żabsonem, Beteo i Boruccim. To on odniósł duży sukces w streamingu, przez co raperka stała się rozpoznawalna. 

Największą popularność zyskała jednak w 2021 roku, wraz z wydaniem singla "Szklanki". Do utworu powstał teledysk, który do września 2021 wyświetlono na YouTube ponad 22 miliony razy!

Sprawdź tekst do utworu "Szklanki" w serwisie Teksciory.pl!

Piosenka dostała się na szczyt polskiej listy Apple Music oraz Spotify. 

Young Leosia u Kuby Wojewódzkiego. Współpracuje z Żabsonem i Matą

Gościnnie wystąpiła w teledysku rapera Mata do hitu "Kiss cam (podryw roku)". W sierpniu 2021 roku wydała singel "Jungle Girl" (sprawdź!), nagrany we współpracy z Żabsonem. Promuje on debiutancki minialbum Young Leosi, "Hulanki", który właśnie się ukazał. Do sieci trafił już teledysk "Baila Ella" (sprawdź!).

Promując płytę Young Leosia wystąpi w programie Kuby Wojewódzkiego w towarzystwie Andrzeja Piasecznego oraz - jak widzimy na zdjęciach - Żabsona.

Andrzej Piaseczny i Young Leosia goścmi Kuby Wojewódzkiego

Na stronie Wojewódzkiego pojawiła się już zapowiedź odcinka.

Kuba Wojewódzki - kontrowersyjny juror "Idola"

Kuba Wojewódzki to legenda polskiej telewizji. W latach 90. trafił do TVP, skąd przeniósł się do Polsatu - tam był m.in. jurorem w "Idolu" i prowadził swój program "Kuba Wojewódzki" (2002-2006). Po przenosinach do TVN kontynuował tam swój talk show, jako juror pojawił się w takich programach, jak m.in. "Mam talent", "X Factor" i "Mali giganci". W ostatnim czasie poza TVN-em występuje w newonce.radio.

Na początku kariery był także perkusistą, projektantem okładek płyt (m.in. Róże Europy, Farben Lehre, Daab) i realizatorem teledysków (dla takich wykonawców, jak m.in. Wilki, Ira, Hey, Urszula, Grzegorz Skawiński, Proletaryat, Oddział Zamknięty).


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Young Leosia | Andrzej Piaseczny | Kuba Wojewódzki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy