Gwiazdy żegnają Jerzego Połomskiego. "Uśmiech, skromność i życzliwość"

Jerzy Połomski, polski piosenkarz znany z wielu przebojów, zmarł 14 listopada w wieku 89 lat. Wokalistę żegnają fani, politycy oraz przyjaciele z branży.

Jerzy Połomski nie żyje
Jerzy Połomski nie żyjePiętka MieszkoAKPA

O śmierci poinformowała menedżerka artysty Violetta Lewandowska. Przypomnijmy, że od 2021 roku Jerzy Połomski przebywał w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie trafił z powodu pogarszającego się stanu zdrowia.

Jerzy Połomski nie żyje. "Pokój jego duszy"

Kolejne osoby przesyłają słowa pożegnania. "Odszedł Jerzy Połomski. Smutno bardzo... Spotkaliśmy się kilkakrotnie i zawsze mówił o mnie z dużą sympatią. Też go lubiłam... Moi rodzice mieli jego płyty... Słuchaliśmy m.in. między innymi tej piosenki..." - napisała Małgorzata Ostrowska, dołączając do wpisu utwór "Moja miła, moja cicha, moja śliczna".

"Do zobaczenia, Panie Jerzy. To był zaszczyt i radość móc zaśpiewać z Panem. Dziękuję za wszystkie miłe słowa, gesty, piosenki i cudowne poczucie humoru" - napisała z kolei Magda Steczkowska. "Jerzy Połomski nie żyje. Był moim Sąsiadem. Przed laty miałem przyjemność przeprowadzić z Nim wywiad. Nawet o sprawach trudnych potrafił mówić z wielką pogodą i godnością. Był wyjątkowym Człowiekiem i Artystą" - wspomniał dziennikarz Tomasz Reich.

Oprócz przyjaciół ze sceny zmarłego wokalistę pożegnali także politycy. "Nie żyje Jerzy Połomski. Zostawiłeś nam takie pamiątki jak: 'Bo z dziewczynami', 'Daj', 'Cała sala śpiewa z nami', 'Nie zapomnisz nigdy', 'Kiedy znów zakwitną białe bzy', 'Moja miła, moja cicha, moja śliczna'. Dziękuję" - przekazała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

"Jerzy Połomski nie żyje - legenda, piosenkarz znany całym pokoleniom Polaków, artysta i aktor. Jego utwory żyją dalej. 'Cała sala śpiewa z nami' dla Jerzego Połomskiego. Niech spoczywa w pokoju - pozostanie w pamięci Polaków" - wspomniał łódzki polityk, Marcin Gołaszewski. "Dziękujemy za wszystkie muzyczne emocje, które Nam dostarczał, za przepiękne piosenki, za to, że po wielu latach przerwy wrócił na scenę i dał się poznać kolejnym pokoleniom. Nigdy tego głosu nie zapomnimy" - dodał Krzysztof Kwiatkowski. Słowa pożegnania przesłali również m.in. Michał Woś, Marcin Bubicz i Marcin Romanowski.

"Dlaczego radość i gorycz w trakcie naszej drogi muszą się tak przeplatać? Zmarł jeden z najwybitniejszych piosenkarzy powojennej Polski JERZY POŁOMSKI..." - napisał Grzegorz Kupczyk, wieloletni wokalista Turbo, obecnie lider CETI.

"Jerzy Połomski miał niesamowity głos. Pamiętam go z dzieciństwa i do dziś był mocnym głosem. Miły facet i błyskiem w oku", "powoli i po cichu odchodzą prawdziwe gwiazdy i prawdziwie utalentowani ludzie. Jerzy Połomski bez wątpienia do nich należał...", "Żegnaj legendo", "Dzisiaj wieczorem w warszawskim szpitalu przy ul. Wołoskiej w Warszawie zmarł Jerzy Połomski. Był i niezwykłym artystą i niezwykłym człowiekiem. Wyjątkową osobowością", "Cała sala zaśpiewa z nim tam u góry" - takimi słowami żegnali wokalistę fani.

Jerzy Połomski w latach 60.
Jerzy Połomski w 1973 r.
Jerzy Połomski w latach 70.
Jerzy Połomski w Warszawie w 1967 r.
+3

Zobacz również:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas