Reklama

Daniel Olbrychski głosem Krzysztofa Zalewskiego (nowy teledysk "Polsko")

W sieci pojawił się najnowszy singel Krzysztofa Zalewskiego "Polsko" i towarzyszący mu teledysk z udziałem Daniela Olbrychskiego.

W sieci pojawił się najnowszy singel Krzysztofa Zalewskiego "Polsko" i towarzyszący mu teledysk z udziałem Daniela Olbrychskiego.
Daniel Olbrychski w teledysku "Polsko" /

"Polsko" to czwarty utwór - po "Miłość, miłość", "Luka" i "Jak dobrze" - pochodzący z albumu Krzysztofa Zalewskiego zatytułowanego "Złoto", którego premiera miała miejsce w listopadzie 2016 roku.

Muzyk przyzwyczaił nas do tego, że teledyski do piosenek ze "Złota" to nie tylko ilustracje wideo, to za każdym razem jest coś więcej... Tak jest również w przypadku najnowszego singla. "Polsko" to bardzo osobista i odważna wypowiedź autora.

"Zaproszenie Pana Daniela Olbrychskiego nie jest przypadkowe, a Jego występ jest dowodem na to, że wszystko jest możliwe a marzenia się spełniają" - czytamy w informacji prasowej.

Reklama

W utworze "Polsko" Krzysztof Zalewski poruszył temat polityki i obecnego stanu naszego kraju. W pracy nad tekstem wokalistę wsparł Michał Wiraszko. Teledysk do piosenki wyreżyserował Dzienis.

- Jeżeli masz jakiekolwiek forum, na którym możesz się wypowiedzieć i ludzie będą cię słuchać, to nie możesz siedzieć cicho. Po pierwsze dożyliśmy takich czasów, że nie można siedzieć i czekać na to, co będzie, bo możemy się obudzić w zupełnie innym kraju, niż sobie wyobrażaliśmy. Uważam, że powinienem o tym mówić przynajmniej po to, żeby nie musieć później pluć sobie w brodę, że nic nie zrobiłem, tylko czekałem biernie - mówił Krzysztof Zalewski w rozmowie z Interią.

O swoim teledysku Zalewski napisał w kilku zdaniach na Facebooku:

"Zazwyczaj piszę o sobie. Rozliczam się ze swoją przeszłością, piszę o sercowych rozterkach albo sposobach na zmianę samopoczucia. Tym razem poniekąd również piszę o sobie (ze wsparciem Michała Wiraszki), bo przecież Polska to również ja. Piosenka jest reakcją na tumult w telewizorach i za oknami. Nikogo nie namawiam do zmiany poglądów, po prostu wyśpiewuję swoje. W klipie znakomity jak zwykle mistrz Daniel Olbrychski, którego ekspresja pomaga przebić się słowom przez natłok hałaśliwych gitar. Chylimy czoła przed Panem Danielem i polecamy ku refleksji i uciesze. Czołem!" - możemy przeczytać na profilu Krzysztofa Zalewskiego.

Zobacz teledysk "Polsko":

Sprawdź tekst utworu "Polsko" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Zalewski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy