Reklama

Aresztowano mężczyznę zamieszanego w śmierć 2Paca

Jak podaje BBC, w piątek 29 września 2023 roku w Las Vegas lokalna policja aresztowała mężczyznę w związku z zabójstwem rapera 2Paca (Tupaca Shakura) w 1996 roku.

Jak podaje BBC, w piątek 29 września 2023 roku w Las Vegas lokalna policja aresztowała mężczyznę w związku z zabójstwem rapera 2Paca (Tupaca Shakura) w 1996 roku.
2Pac został zastrzelony we wrześniu 1996 roku /Ron Galella / Contributor /Getty Images

Słynny raper 2Pac został czterokrotnie postrzelony w 1996 roku. W wyniku odniesionych ran trafił do szpitala, gdzie zmarł. Tożsamość jego zabójcy od prawie trzech dekad pozostaje tajemnicą.

Jak podaje BBC, w piątek 29.09 w Las Vegas w związku ze śmiercią rapera aresztowano mężczyznę. W specjalnym raporcie ABC News jeden z oficjeli potwierdził, że w ciągu najbliższych godzin mężczyźnie zostaną postawione zarzuty.

Reklama

Zatrzymanie mężczyzny ma związek z przeszukaniem w jego domu w lipcu tego roku. Rzekomy członek gangu miał być powiązany ze śmiercią rapera, przez co znalazł się w kręgu zainteresowań policji. 

Tupac Amaru Shakur w chwili śmierci miał 25 lat. 

Kim był 2Pac (Tupac Amaru Shakur)?

Tupac Amaru Shakur urodził się w Brooklynie, w 1971 roku. Matce, która wychowywała chłopaka nie powodziło się najlepiej, przez co przenosiła się z dziećmi z miasta do miasta. Pomimo tego 2Pac (posłuchaj!) jako nastolatek chodził do prestiżowej Baltimore School of the Arts. Kiedy wraz z rodziną przeniósł się do Kalifornii, spotkał się z Shockiem-G, liderem Digital Underground. Z zespołem wydał dwa albumy - "This Is an EP Release" i "Sons of the P". Jednak już w roku 1991 ukazał się jego solowy debiut "2Pacalypse Now". Płyta zyskała status złotej.

2Pac w trakcie swojej krótkiej, ale intensywnej kariery nagrał pięć płyt (ostatnia ukazała się już po jego tragicznej śmierci), które sprzedały się w nakładzie kilkudziesięciu milionów egzemplarzy na całym świecie. Najpopularniejszy krążek "All Eyez On Me" w Stanach pokrył się 10-krotną platyną. Po śmierci 2Paca wydano jeszcze 5 pośmiertnych wydawnictw, które sprzedawały się również dobrze. Jednak Shakur to nie tylko płyty i kultowe utwory, ale także konflikty z prawem, gangami i innymi raperami.

Sprawdź tekst utworu "Changes" w serwisie Teksciory.pl!

2Pac - historia tajemniczej śmierci

Legendarny raper zginął w wyniku ran postrzałowych 13 września 1996 roku (zamach przeprowadzono 7 września). Około godziny 23:15 pod stojące na światłach BMW rapera i jego menedżera Suge Knighta podjechał biały Cadillac. Właśnie z niego dwójka mężczyzn oddała około 13 strzałów w stronę 2Paca i Knighta. Gwiazdor został postrzelony czterokrotnie. Dwie kule trafiły go w klatkę piersiową, natomiast kolejne dwie w okolice miednicy (Knight został lekko ranny w głowę odłamkami).

Przewieziony do szpitala raper trafił natychmiast na stół operacyjny. Usunięto mu prawe płuco oraz wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. Ostatecznie zmarł 13 września 1996 roku z powodu krwotoku wewnętrznego. W 2014 roku funkcjonariusz Chris Caroll przyznał, że ostatnimi słowami, jakie wypowiedział raper to "Pier*ol się". 2Pac w ten sposób miał zareagować na pytanie, czy wiedział, kto do niego strzelał. Do dziś nieznany jest sprawca morderstwa.

Ciało 2Paca zostało skremowane na prywatnej ceremonii pogrzebowej. W 2006 roku jego matka zgodziła się rozsypać część prochów w Soweto w RPA. W 2011 roku plotkowano, że grupa Outlawz wypaliła również część prochów zmarłego wraz z marihuaną.

Kto zastrzelił Tupaca?

Sugeruje się, że za zabójstwem 2Paca mogli stać też m.in. Notorious B.I.G. (który był skonfliktowany z raperem), David Mack (skorumpowany policjant z Los Angeles) oraz sam Suge Knight (miał zastawić pułapkę na 2Paca, aby ten nie przeszedł do konkurencyjnej wytwórni). W 2016 roku w filmie dokumentalnym "Murder Rap: Inside the Biggie and Tupac Murder" śledczy Greg Kading był przekonany, że za zabójstwem 2Paca stał Diddy, ten jednak temu zdecydowanie zaprzeczył.

Sprawdź tekst utworu "California Love" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 2Pac
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy