Mam talent
Reklama

Jako 12-latka podbiła serca Polaków. Dziś trudno ją poznać. Co robią inni zwycięzcy "Mam talent"?

Uczestnicy "Mam talent" zachwycają Polaków od ponad 2008 roku. Przez lata TVN wyemitował aż czternaście edycji popularnego talent show. Wiadomo już, że jesienią nie zobaczymy kolejnej. Możemy jednak nieco powspominać, przypominając sobie dawnych uczestników. Co robią zwycięzcy "Mam talent" którzy występami podbili serca polskich telewidzów?

"Mam talent" to flagowy talent show emitowany przez telewizję TVN od 2008 roku. Kultowy program doczekał się w Polsce 14. edycji, a wierni fani ubolewają nad tym, że jesienią w telewizji nie pojawi się kolejna. 

Z nieoficjalnych doniesień Wirtualnych Mediów wynika, że produkcja zostanie zastąpiona przez inne popularne show, którym najprawdopodobniej będzie "Top Model". Niewykluczone, że format powróci na ekrany w przyszłym roku. 

Reklama

Na razie musimy się jednak obejść smakiem, a w oczekiwaniu na 15. edycję "Mam talent" pozostaje nam jedynie powspominać dawnych uczestników. Sprawdźmy, co robią zwycięzcy "Mam talent"

Melkart Ball: Co robią zwycięzcy pierwszej edycji "Mam talent"?

Pierwsza edycja "Mam talent" budziła ogromne kontrowersje. W dużej mierze z uwagi na werdykt, z którym nie zgadzała się część fanów programu. Zwyciężył wówczas duet akrobatyczny Melkart Ball (Bartłomiej Pankau i Jacek Wyskup). Artyści świetnie zaprezentowali się na scenie, a jednak wielu telewidzów kibicowało wówczas młodziutkiej Klaudii Kulawik - drobnej dziewczynce o potężnym głosie, która zajęła drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasował się zespół Audiofeels.

Zwycięzcy pierwszej edycji "Mam talent" po programie zdobyli sławę zarówno w Polsce, jak i za granicą. Duet Mellkart Ball przez lata zdobywał liczne medale w konkursach akrobatycznych. Artyści wystąpili nawet na nowojorskim Broadwayu, a podczas widowiska w Walii oglądała ich na żywo sama Elżbieta II. Obecnie panowie skupiają się na kształceniu młodych talentów. Bartłomiej Pankau jest prezesem bydgoskiego klubu akrobatyki sportowej "Arabeska".

Marcin Wyrostek: Co robi zwycięzca drugiej edycji "Mam talent"?

Marcin Wyrostek okazał się bezkonkurencyjny w drugiej edycji "Mam talent". W 2009 roku zachwycił polskich telewidzów wybitną grą na akordeonie, która jest jego największą pasją. To absolwent i wykładowca  Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Muzyk wydał kilka albumów, w tym aż dwa o statusie platynowej płyty. Marcin Wyrostek wziął także udział w koncercie Artyści Przeciw Nienawiści.

Magda Welc: Co robi zwyciężczyni trzeciej edycji "Mam talent"

Magdalena Welc wygrała 3. edycję programu "Mam talent" jako 12-latka, pokonując m.in. Kamila Bednarka i Piotra Lisieckiego. Utalentowanej dziewczynie wszyscy wróżyli wówczas wielką karierę, jednak nie podpisała kontraktu z wytwórnią. Postanowiła skupić się na nauce i komponowaniu własnych utworów. 

Po wygranej w talent-show Magdalena Welc kształciła swoje umiejętności w szkole muzycznej w Lublinie. Studiowała również germanistykę. W 2021 roku wydała singel "Między słowami", a kilka miesięcy później ukazały się jej kolejne piosenki: "Nie patrzę wstecz", "Wystarczy jeden uśmiech", "Przyjacielu" czy "Witaj mnie". W 2022 roku - po wielu latach od występie w programie TVN - odbył się jej koncert premierowy w klubie Enklawa w Warszawie.

Co robią zwycięzcy "Mam talent"? Triumfatorzy pozostałych edycji

Pierwsze trzy edycje "Mam talent" wzbudzały najwięcej emocji, ponieważ był to jeszcze stosunkowo świeży format. Warto mieć jednak świadomość, kto okazał się najlepszy w pozostałych odsłonach popularnego talent-show. 

  • Zwycięzca 4. edycji "Mam talent": Kacper Sikora

Kacper Sikora zachwycił widzów i jurorów "Mam Talent" wyjątkowym głosem, a później... zniknął z show-biznesu. Najprawdopodobniej zrezygnował z kariery muzycznej, choć w sieci informacji na jego temat jest jak "na lekarstwo".

  • Zwycięzcy 5. edycji "Mam talent": Delfina Przeszłowska i Bartosz Byjoś

Utalentowany duet akrobatyczny w składzie: Delfina Przeszłowska i Bartosz Byjoś okazał się najlepszy w 5. edycji "Mam talent". Artyści prowadzą zajęcia z akrobatyki dla dzieci i występują w licznych pokazach artystycznych. 

  • Zwyciężczyni 6. edycji "Mam talent": Tetiana Galitsyna

W 6. edycji "Mam talent najlepsza okazała się z Tetiana Galitsyna z Ukrainy. Artystka popisała się wówczas wyjątkowym talentem malowania piaskiem. Po zakończeniu programu kobieta skupiła się na arteterapii. Współtworzyła również teledyski dla gwiazd, m.in. dla Haliny Młynkovej.

  • Zwycięzca 7. edycji "Mam talent": Adrian Makar 

W 2014 w "Mam talent" po raz kolejny najlepszy okazał się wokalista. Adrian Makar nie porzucił kariery muzycznej, a w 2020 roku starał się nawet o wyjazd na Eurowizję. Dziś fani mogą kojarzyć go przede wszystkim ze wzruszającym utworem "Where I Belong", który artysta kilka miesięcy temu udostępnił w serwisie Youtube.

  • Zwyciężczyni 8. edycji "Mam talent": Aleksandra Kiedrowicz

Aleksandra Kiedrowicz wygrała 8. edycję "Mam talent", zachwycając swoimi akrobatycznymi umiejętnościami. Po programie wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozwija karierę. Jest bardzo aktywna na TikToku.

  • Zwycięzca 9. edycji "Mam talent": Jakub Herfort 

Jego nieprzeciętny głos oczarował widownię i jurorów "Mam talent". Jakub Herfort zwyciężył w 9. edycji programu i wciąż rozwija swój talent muzyczny. Kilka lat temu wydał płytę we współpracy z z Sony Music Poland. 

  • Zwycięzca 10. edycji "Mam talent": Lukas Gogol

Kolejny akordeonista, który wygrał "Mam Talent". Lukas Gogol nie narzeka na brak zainteresowania koncertami. Udziela się również na kanale w serwisie YouTube, gdzie publikuje swoje nagrania. 

  • Zwycięzcy 11. edycji "Mam talent": Duo Destiny 

Kinga i Goncalo zachwycili zarówno polskie, jak i amerykańskie jury. Po udziale w polskiej edycji muzycznego show uczestnicy zgłosili się bowiem do amerykańskiego formatu. Doszli do półfinałów, a obecnie aktywnie udzielają się w mediach społecznościowych. 

  • Zwycięzcy 12. edycji "Mam talent": Maria Gawlik i Julian Waglewski

Maria Gawlik i Julian Waglewski to kolejny duet akrobatów, który zwyciężył w "Mam talent". Po wygranej w programie TVN artyści wciąż regularnie występują i biorą udział w pokazach.

  •  Zwycięzca 13. edycji "Mam talent": Krzysztof Jaros 

W 13 edycji "Mam talent" najlepszy okazał się zdolny tancerz - Krzysztof Jaros. Młody mężczyzna skupia się obecnie na edukacji. Studiuje taniec współczesny na warszawskim Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.

Te gwiazdy brały udział w "Mam Talent" Nie wygrali, a zdobyli sławę

Przez 14. edycji w programie "Mam Talent" pojawiły się setki wybitnie uzdolnionych artystów. Jedni wygrywali, podczas gdy innym nie udało się nawet dostać do odcinków na żywo. Zwycięstwo w talent show nie zawsze jest jednak wyznacznikiem sukcesu, czego dowodzi udział w programie takich gwiazd jak: wspomniany już Kamil Bednarek, Mateusz Ziółko, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska czy Daria Zawiałow, których nazwiska zna dziś cała Polska. 

Kto zwyciężył w ostatniej edycji "Mam talent?

A kim jest zwycięzca 14. edycji "Mam talent"Tym razem najlepszy okazał się 12-letni akordeonista Miłosz Bachonko, który w finale pokonał 7-letnią tancerkę Martynę Stawowy i Pawła Haczkura. Nastolatek na co dzień uczy się w Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie, regularnie koncertuje w Polsce i za granicą, a własne utwory komponuje od 6. roku życia.

Jako dziewięciolatek odniósł pierwszy wielki sukces, zdobywając drugie miejsce w Konkursie Młodych Kompozytorów w ramach XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego w Filharmonii Lubelskiej. Wykonał wówczas utwór "Suity na akordeon". Podobno największym marzeniem Miłosza Bachonko jest wykonanie utworu na zagranie na akordeonie podczas otwarcia Mistrzostw Świata w piłce nożnej. 

Jurorzy "Mam talent". Od nich zależał los uczestników

Jurorzy "Mam talent" oceniają występy polskich uczestników od ponad 14 lat. Od pierwszej edycji talent show w roli oceniających fani oglądać mogą Agnieszkę Chylińską i Małgorzatę Foremniak. Do trzeciej edycji programu towarzyszył im również Kuba Wojewódzki, którego zastąpił Robert Kozyra

W latach 2013-2019 w jury programu "Mam talent" zasiadał Agustin Egurrola, a po jego przejściu do TVP, rolę tę przejął Jan Kliment. Zmian nie zabrakło również wśród prowadzących "Mam talent". Gospodarzami programu do 12. edycji włącznie byli Marcin Prokop i Szymon Hołownia. Później jednak tego drugiego zastąpił Michał Kempa. 

INTERIA
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy