Reklama

Rubik: Pojednanie w Sopocie?

Na polsatowskim koncercie Sopot TOPTrendy Festiwal 2007 dojdzie do konfrontacji. Na scenie spotkają się Piotr Rubik ze swoim nowym zespołem oraz skłóceni z nimi soliści wspierani przez nowego dyrygenta.

Dla organizatorów imprezy było oczywiste, że na koncercie Top, który prezentuje twórców dziesięciu najlepiej sprzedawanych płyt w roku 2006, nie może zabraknąć zarówno Rubika, jak i muzyków, którzy z nim współpracowali: to przecież ich wspólne dzieło - album "Psałterz wrześniowy" - znalazło się na szczycie zestawienia.

Reklama

Sytuacja stała się niezręczna po tym jak doszło do wielkiej kłótni pomiędzy Piotrem Rubikiem a agencją Duo, producentem oratoriów, które wyniosły muzyka na szczyty popularności. Po stronie Duo pozostali dotychczasowi soliści śpiewający w oratoriach, jak również Zbigniew Książek, tekściarz i pomysłodawca całego cyklu.

"Polsat może też łączyć zwaśnionych" - deklaruje w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik prasowy koncertu Agata Młynarska.

Wygląda jednak na to, że "łączenie zwaśnionych" się nie powiedzie i do żadnego pojednania nie dojdzie.

"Bardzo cieszymy się, że nasza płyta tak dobrze się sprzedała. I z radością odbierzemy statuetkę. Ale nie mam pojęcia, za co on [Rubik] dostanie nagrodę: przecież był tylko dyrygentem!" - mówi "Super Expressowi" Janusz Fryc z Duo.

Sam Piotr Rubik był bardziej powściągliwy: "Nie chcę się wypowiadać na ten temat" - powiedział krótko.

Przypomnijmy, że w połowie maja Rubik ujawnił, że ma nowy zespół, w skład którego weszli głównie laureaci i uczestnicy programu "Szansa na sukces": Georgina Tarasiuk, Michał Gasz, Grzegorz Wilk, Anna Józefina Lubieniecka i Zosia Nowakowska oraz dwójka solistów ze "starego" składu: Dorota Jarema i Jacek Janiszewski.

Zobacz teledyski Piotra Rubika na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL/Super Express

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje