Reklama

Rubik ma nowych solistów!

Po głośnym rozstaniu z agencją DUO, Piotr Rubik zdecydował się występować z oratoriami swojego autorstwa w towarzystwie nowych solistów, znanych głównie z programu "Szansa na sukces".

Przypomnijmy, że do dramatycznego rozstania Rubika z DUO doszło w połowie kwietnia. Wielu obserwatorów twierdzi, że w dużej mierze odpowiada za to Katarzyna Kanclerz, nowa menedżerka kompozytora, nazywana "żelazną damą" i "szarą eminencją" polskiej rozrywki. Wcześniej opiekowała się m.in. Mandaryną, Michałem Wiśniewskim i Dodą.

Reklama

Współpracy z Rubikiem odmówili soliści występujący w oratoryjnym tryptyku "Świętokrzyska Golgota", "Tu es Petrus" i "Psałterz wrześniowy": Małgorzata Markiewicz, Joanna Słowińska, Olga Szomańska-Radwan, Przemysław Branny, Maciej Miecznikowski i Janusz Radek.

Pod koniec kwietnia Rubik wystąpił z "Tu es Petrus" w Elblągu i Olsztynie. Kompozytor pełnił wówczas także rolę wokalisty. W Olsztynie na scenie pojawiła się również młoda wokalistka Zosia Nowakowska, tegoroczna maturzystka, aktorka Teatru Muzycznego Studio Buffo.

"Myślę, że nikt kto był tego dnia na koncercie już Jej nigdy nie zapomni. Drobna blondynka o wielkim sercu i jeszcze większym głosie" - tak o swojej nowej solistce napisał Rubik na oficjalnej stronie internetowej.

Popularny kompozytor zebrał już nowy zespół w skład którego weszli także Georgina Tarasiuk (brała udział w krajowych eliminacjach do Eurowizji 2003, laureatka "Szansy na sukces", zrobiło się o niej głośno, gdy okazało się, że przebój Virgin "2 bajki" pierwotnie miał znaleźć się na jej płycie), Michał Gasz (laureat "Szansy na sukces", uczestnik opolskich "Debiutów" 2005), Grzegorz Wilk (wokalista znany z programów "Jaka to melodia" i "Szymon Majewski Show", laureat "Szansy na sukces" i "Drogi do gwiazd", aktor-solista teatru muzycznego "Capitol") i Anna Józefina Lubieniecka (laureatka "Szansy na sukces").

Ponadto występować będzie dwójka solistów ze "starego" składu: Dorota Jarema i Jacek Janiszewski.

Nowy zespół będzie można zobaczyć w niedzielę, 20 maja, we Włocławku w repertuarze "Psałterza wrześniowego".

Zobacz teledyski Piotra Rubika na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Rubik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje