Reklama

Reklama

"Wszystkie oblicza Jana Borysewicza" wyjdą na płycie winylowej

O gitarzyście Lady Pank znów jest głośno. Dzieje się tak za sprawą autobiograficznej książki, "Mniej obcy", którą napisał z udziałem Marcina Prokopa. To nie jedyna niespodzianka dla fanów - już wkrótce na płycie winylowej pojawi się album "Wszystkie oblicza Jana Borysewicza", który miał premierę w 2021 roku.

O gitarzyście Lady Pank znów jest głośno. Dzieje się tak za sprawą autobiograficznej książki, "Mniej obcy", którą napisał z udziałem Marcina Prokopa. To nie jedyna niespodzianka dla fanów - już wkrótce na płycie winylowej pojawi się album "Wszystkie oblicza Jana Borysewicza", który miał premierę w 2021 roku.
Jan Borysewicz z winylowym wydawnictwem /materiały prasowe /materiały prasowe

Gitarzysta i lider Lady Pank wypuścił jubileuszowy album "Wszystkie oblicza Jana Borysewicza" w październiku ubiegłego roku. Znalazły się na nim nowe wersje piosenek, które skomponował w czasie 50-letniej kariery. Album promowany był przez utwór "Nie wierz nigdy kobiecie" z gościnnym udziałem aktora Piotra Fronczewskiego.

Na albumie znalazły się wybrane przez artystę starsze utwory, jak "Zawsze tam gdzie ty", "Daj mi żyć", "Minus 10 w Rio" czy "Bo tutaj jest jak jest". Nie zabrakło też nowych - "Zawsze przy Tobie" i "Pocztówka". Teraz fani muzyka będą mogli posłuchać swoich ulubionych piosenek już nie tylko za pośrednictwem streamingu czy CD, ale jeszcze innego nośnika - płyty winylowej.

Reklama

Dokładniej będą to dwa winylowe krążki, a płytę można już zamawiać w przedsprzedaży. Premiera wyjątkowego wydawnictwa odbędzie się 28 października.

Przeczytaj nasz wywiad z ikoną polskiej sceny (sprawdź!) oraz recenzję książki "Mniej obcy" (sprawdź!).

"Wszystkie oblicza Jana Borysewicza" na winylu

"Wiedząc o tym, że utwór 'Nie wierz nigdy kobiecie', jako moja pierwsza kompozycja, będzie obowiązkowym elementem jubileuszowego albumu, od razu pomyślałem o moim przyjacielu, wybitnym aktorze - Piotrze Fronczewskim. Niech najlepszym dowodem na to, że moja intuicja mnie nie zawiodła, będzie komentarz autora tekstu, Andrzeja Mogielnickiego, gdy usłyszał interpretację Piotra: 'Wreszcie ktoś zrozumiał o czym napisałem ten utwór'" - mówił przy okazji premiery albumu o swoim przeboju Jan Borysewicz.

Wspomniany przebój "Nie wierz nigdy kobiecie" został nagrany w 1982 r. przez grupę Budka Suflera (posłuchaj!), której Jan Borysewicz był wówczas gitarzystą. Współautorami piosenki byli lider Budki Romuald Lipko (muzyka) oraz Andrzej Mogielnicki (tekst), współzałożyciel Lady Pank i współtwórca ich pierwszych największych sukcesów. W oryginalnej wersji Budki śpiewał Romuald Czystaw, a później swoje wersje nagrali m.in. Lady Pank i Krzysztof Krawczyk.

"Wszystkie Oblicza Jana Borysewicza" - tracklista

Album zawiera m.in. utwory w przeszłości napisane dla innych wykonawców. Do współpracy Borysewicz zaprosił takich wykonawców, jak m.in. Igor Herbut, Piotr Cugowski, Izabela Trojanowska, Piotr Rogucki, Ewa Bem, Bracia, Kasia Kowalska, Katarzyna Nosowska, Anna Wyszkoni. Na płycie znajdzie się też przebój "Wciąż bardziej obcy" w nowej odświeżonej wersji.

Tracklista albumu Jana Borysewicza prezentuje się następująco:

1. "Nie wierz nigdy kobiecie" feat. Piotr Fronczewski
2. "Bo tutaj jest jak jest" (instr.)
3. "Jeśli tam nie ma nic" feat. Igor Herbut
4. "Bez satysfakcji"
5. "Daj mi żyć" feat. Piotr Cugowski
6. "Skos" feat. Izabela Trojanowska
7. "Bananowy dżem" feat. Piotr Rogucki
8. "Zawsze tam gdzie ty" feat. Ewa Bem

9. "Niepisane" feat. Bracia
10. "Zamki na piasku" feat. Kasia Kowalska
11. "Minus 10 w Rio" feat. Katarzyna Nosowska
12. "Lubię te noce"
13. "Nie chcę cię obchodzić" feat. Anna Wyszkoni
14. "Jeśli tylko chcesz"
15. "Wojna w mieście"
16. "Wciąż bardziej obcy" (nowa wersja)
17. "Zawsze przy tobie"
18. "Pocztówka"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy