Reklama

Reklama

Taylor Hawkins nie żyje. Rodzina wydała oświadczenie

Taylor Hawkins zmarł 25 marca w wieku 50 lat. Teraz rodzina muzyka wydała oświadczenie.

Taylor Hawkins zmarł 25 marca w wieku 50 lat. Teraz rodzina muzyka wydała oświadczenie.
Taylor Hawkins zmarł w wieku 50 lat /Arturo Holmes /Getty Images

Ciało muzyka znaleziono w hotelu w Bogocie, gdzie wkrótce Foo Fighters (posłuchaj!) mieli zagrać kolejny koncert w ramach światowej trasy. 

Początkowo nie ujawniono przyczyny śmierci, następnie poinformowano, że zgon mógł mieć związek z przedawkowaniem narkotyków. 

Według Narodowego Instytutu Medycyny Sądowej w Bogocie w moczu perkusisty Foo Fighters znaleziono aż 10 różnych substancji psychoaktywnych, w tym: marihuanę, opioidy, leki antydepresyjne i benzodiazepinę znajdującą się w lekach przeciwlękowych.  

Reklama

Rodzina Taylora Hawkinsa wydała oświadczenie

"Moje najgłębsze podziękowania dla całej społeczności Foo Fighters i fanów Taylora za morze miłości, który każdy z Was okazał naszemu ukochanemu Taylorowi. Wasza dobroć była nieocenionym pocieszeniem dla naszej rodziny w tym czasie niewyobrażalnego smutku" - napisali. 

"Duch Taylora i jego głęboka miłość do muzyki będą żyły wiecznie (...). Aby uczcić jego życie, teraz my wszyscy, którzy kochaliśmy go najbardziej, musimy uhonorować jego i muzykę, którą nam dał" - dodali.

Foo Fighters zagrają w hołdzie Taylorowi Hawkinsowi

Foo Fighters zaplanowali dwa koncerty w hołdzie dla zmarłego perkusisty. Będą to ich pierwsze występy na żywo od śmierci Hawkinsa. Pierwszy z nich odbędzie się 3 września na stadionie Wembley w Londynie, a drugi 27 września w Los Angeles. Pełne składy koncertów zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. 

"Miliony ludzi opłakiwały jego przedwczesne odejście 25 marca, a pełne pasji i szczere hołdy płynęły zarówno od fanów, jak i muzyków, których Taylor uwielbiał" - napisali Foo Fighters w oświadczeniu. "Taylor Hawkins Tribute Concerts połączy kilku z tych artystów, rodzinę Hawkinsa i oczywiście jego braci z Foo Fighters" - dodali.

Kim był Taylor Hawkins?

Taylor Hawkins początkowo grał w kalifornijskiej formacji Sylvia. Pierwszy większy koncert zagrał z kanadyjską wokalistką Sass Jordan. W latach 1995-1997 był koncertowym perkusistą w zespole Alanis Morissette, gdy promowała swój przełomowy album "Jagged Little Pill". Muzyk pojawił się w jej teledyskach "You Oughta Know", "All I Really Want""You Learn".

Do Foo Fighters dołączył po konflikcie pomiędzy Dave'em Grohlem a pierwszym perkusistą Willem Goldsmithem, który poskutkował usunięciem tego ostatniego z zespołu. W Foo Fighters Grohl i Hawkins, obaj niezwykle utalentowani perkusiści, grający także na innych instrumentach, często zamieniali się rolami - wtedy Hawkins chwytał za mikrofon.

Muzyk miał też swój poboczny projekt Taylor Hawkins and the Coattail Riders. Wielokrotnie wspierał innych wykonawców w studiu i na scenie, m.in. zespół Coheed and Cambria i Slasha.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL