Takiej wersji przeboju Kombi jeszcze nie słyszeliście. Jak zareagował Grzegorz Skawiński?
Oprac.: Michał Boroń
W 2024 r. pojawi się nowy materiał od warszawskiej grupy Hypnosaur. Zapowiedzią EP-ki "Undead Invaders Born to Die in a Maze" jest zaskakujący cover przeboju Kombi z lat 80. - "Inwazja z Plutona".
Hypnosaur to warszawski zespół grający jurassic punka - pod tym hasłem kryje się brudny rock'n'roll ze skandynawskim klimatem. Kwartet tworzą: Bartosz Kulczycki (główny wokal i klawisze), Michał Siedlecki (chórki i gitara), Marcin Jastrzębski (bas) i Marcin Szóstakowski (perkusja).
Muzycy grali w przeszłości jak i obecnie w wielu różnych grupach (m.in. Jane Doe, The Assblasters, Saint Hex, Toxxxik Flash).
Działająca od 2017 r. formacja ma w dorobku EP-kę "Illusion" (2019) i debiutancki album "Doomsday" (2022). Zapowiedzią szykowanej na 2024 r. nowej EP-ki "Undead Invaders Born to Die in a Maze" jest zaskakująca wersja piosenki "Inwazja z Plutona".
To cover przeboju grupy Kombi z 1983 r. Autorami oryginalnej wersji są Grzegorz Skawiński, Waldemar Tkaczyk (muzyka) oraz Marek Dutkiewicz (tekst). Ten ostatni pisaniem tekstów piosenek zajmuje się od końca lat 60. Na swoim koncie ma ponadczasowe przeboje wykonywane przez m.in. Budkę Suflera, Kombi, Lombard, Urszulę, Zdzisławę Sośnicką, Halinę Frąckowiak, Annę Jantar i Dwa Plus Jeden.
To on jest autorem takich hitów, jak m.in. "Szklana pogoda", "Jolka, Jolka pamiętasz", "Chodź pomaluj mój świat", "Przytul mnie", "Aleja gwiazd", "Czas ołowiu", "Słodkiego, miłego życia" i "Dmuchawce, latawce, wiatr".
Skawiński (wokal, gitara) i Tkaczyk (bas) po rozstaniu ze Sławomirem Łosowskim (instrumenty klawiszowe) powołali do życia grupę Kombii, która funkcjonuje na scenie od 20 lat.
Jak dowiedziała się Interia, Grzegorz Skawiński słuchał wersji Hypnosaur i stwierdził, że nie ma nic przeciwko.
Autorem teledysku "Inwazja z Plutona" w stylu retro sci-fi jest Kamil Kwieciński (Camel Studio), a całość została zrealizowana w duchu filmów o najeźdźcach z kosmosu tworzonych w latach 50. czy 60. XX wieku, przy użyciu maksymalnej ilości efektów praktycznych i przy minimalnym budżecie. Wykorzystane modele budynków pochodzą z książki "Brutal Poland" (autor i wydawca: ©Zupagrafika).