Reklama

Reklama

Sarsa: "Runostany" są już dostępne! Muzyczna terapia, której wszyscy dziś potrzebujemy

Album promuje bardzo ważny dla artystki, singiel "Wieża". "Musiałam otrzepać się z cukrowej posypki i wyrzucić z siebie frustracje i niezgodę na częste niechlujstwo otaczającej mnie rzeczywistości, tak powstał album 'Runostany'" - mówi Sarsa.

Album promuje bardzo ważny dla artystki, singiel "Wieża". "Musiałam otrzepać się z cukrowej posypki i wyrzucić z siebie frustracje i niezgodę na częste niechlujstwo otaczającej mnie rzeczywistości, tak powstał album 'Runostany'" - mówi Sarsa.
Sarsa wraca z nową płytą /Piotr Porębski /materiały promocyjne

Po dwuletniej przerwie Sarsa wraca z zaskakującym albumem "Runostany". Ten album stanie się niespodzianką i zaskoczeniem dla fanów i krytyków "dotychczasowej" Sarsy. 

Muzycznie krążek jest nie tylko listem miłosnym do dam polskiego rocka, Kory czy Renaty Przemyk, ale przede wszystkim staje się ważnym głosem Sarsy. Jest to płyta inna niż wszystko, co dotąd zrobiła.

Zmienia się symbolika, a co za tym idzie - muzyka i teksty. Sarsa jest mroczna, niepokojąca, w odpowiednich momentach elektroniczna i postapokaliptyczna. Aż w końcu unurzana w nowy new romantic z bezkompromisowym naciskiem na stylizacje lat 80. - raczej te spod znaku "Mad Maxa", niż filmów familijnych.

Reklama

W budowaniu tej niezwykłej atmosfery pomogli Sarsie Paweł Smakulski oraz Marcin Bors, którzy są odpowiedzialni za aranżacje oraz produkcję albumu. Do stworzeniu kilku tekstów Sarsa zaprosiła Jacka "Budynia" Szymkiewicza.

"Runostany" to muzyczna terapia, której wszyscy dziś potrzebujemy.

Kim jest Sarsa?

Podczas swojej kariery muzycznej Sarsa wydała trzy albumy studyjne: "Zapomnij mi" z 2015 roku (posłuchaj tytułowego singla!), późniejszy o dwa lata krążek "Pióropusze" (sprawdź tytułową piosenkę!) i "Zakryj" (2019). Pierwszy uzyskał status platynowej płyty (ponad 30 tys. sprzedanych egzemplarzy), a dwa pozostałe pokryły się złotem (ponad 15 tys.).

Ostatnia płyta "Zakryj" promowana była singlami "Zakryj", "Carmen", "Tęskno mi" i "Nienaiwne".

Marta Markiewicz, występująca pod pseudonimem artystycznym Sarsa, pierwsze kroki stawiała na scenie alternatywnej. Wspólnie z zespołem Fluktua zwróciła wtedy uwagę czołowych dziennikarzy m.in. Radiowej Trójki oraz Czwórki. Działała też pod szyldem Sarsa Parilla. Była laureatką konkursów Skoda Auto Muzyka, Bałtyk Festiwal czy Niemen Non Stop.

Zaczynała jako uczestniczka programów typu talent show - "Must Be the Music. Tylko muzyka", "X Factor" i "The Voice of Poland". W tym ostatnim programie zakwalifikowała się do półfinału, ale zrezygnowała przed ostatnim etapem.

W 2015 roku wydała swój debiutancki singel "Naucz mnie", który napisała i skomponowała we współpracy z Tomaszem Konfederakiem (muzyka). Kompozycja przez sześć tygodni z rzędu zajmowała 1. miejsce na liście AirPlay, najczęściej odtwarzanych utworów w polskich stacjach radiowych.

"Naucz mnie" był też pierwszym polskim diamentowym singlem, ponadto zdobył tytuł Cyfrowej Piosenki Roku 2015.

Sarsa pisała również utwory dla innych artystów, takie jak "Tu" i "Na ostrzu" dla Ewy Farnej czy "Ty i Ja" i "#Tam tam" dla Moniki Lewczuk.

W styczniu 2021 r. urodziła swoje pierwsze dziecko - ojcem jest wspomniany wyżej muzyk Paweł Smakulski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL