Sarsa

Sarsa fot. materiały prasowe
data urodzenia
13 czerwca 1989
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Marta Markiewicz
3,8
Oceń
Głosy
22

Biografia

Sarsa — wiek, wzrost i początki kariery

Sarsa - wzrost: około 160 cm | Sarsa, a właściwie Marta Markiewicz, urodziła się 13 czerwca 1989 roku w Słupsku. Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów, znana jest nie tylko z własnej twórczości, ale również ze współprac z muzykami takimi jak Kękę, Ewa Farna, czy Damian Ukeje. Sarsa uzyskała tytuł magistra sztuki, kończąc studia na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jej specjalnością jest terapia muzyczna. Od dziecka lubiła śpiewać i pokazywać talent na scenie w licznych konkursach szkolnych. Zanim zaczęła być rozpoznawalna na polskiej scenie muzycznej, wzięła udział w programach talent show, takich jak Must Be The Music, X Factor i The Voice of Poland. Debiutancki singiel Naucz mnie sprawił, że Sarsa zyskała szerszą popularność. Sama artystka w wywiadach podkreślała, że to właśnie ten utwór sprawił, iż zarówno jej życie zawodowe, jak i prywatne odmieniło się na dobre.

Sarsa — najpopularniejsze utwory i dyskografia

Debiutancki album Sarsy przyniósł jej krajową rozpoznawalność. Od tamtej pory artystka regularnie wydaje nowe płyty, które cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców. 
Albumy studyjne Sarsy:
2015: Zapomnij mi, 2017: Pióropusze, 2019: Zakryj, 2022: Runostany,2023: jestem marta. 
Najpopularniejsze utwory Sarsy:
Sarsa — Tęskno mi, Sarsa — Pozwól odejść,Sarsa — Pod śniegiem,Sarsa — Carmen,Sarsa — Indiana,Sarsa — Motyle i ćmy, Sarsa — Zapomnij mi,Sarsa — Volta, Sarsa — Naucz mnie,Sarsa — Bronię się,Sarsa — Zakryj.

Sarsa — koncerty i dorobek artystyczny

Sarsa stała się popularna nie tylko ze względu na graną muzykę, ale również z uwagi na sceniczny wygląd. Charakterystyczne rogi utworzone z jej włosów stanowiły znak rozpoznawczy artystki. Wszechstronnie uzdolniona piosenkarka sama pisze teksty, tworzy muzykę, a dodatkowo projektuje swoje stroje sceniczne. Sarsa koncertuje i gromadzi przed sceną tysiące fanów. Jej dotychczasowe trasy koncertowe to:
2015-2016: Zapomnij mi Tour,2017-2018: Pióropusze Tour, 2018-2019: Zakryj Tour, 2022: Runostany Tour.
Sarsa w okresie swojej największej popularności otrzymała wiele nominacji do nagród muzycznych. Kilka z nich zakończyło się otrzymaniem upragnionych statuetek. Najważniejsze nagrody muzyczne Sarsy:
2015: Bałtycki Festiwal Piosenki: Nagroda publiczności,2015: Eska Music Awards: Najlepszy hit,2016: Polsat Superhit Festiwal: Radiowy przebój roku,2016: Polsat Superhit Festiwal: Cyfrowa Piosenka Roku,2016: Polsat Superhit Festiwal: SuperArtysta w sieci,2020: American Tracks Music Awards: Best Original Song, 2020: European Cinematography Awards: Best Singer/Voice,2020: Barcelona Planet Film Festival: Best Soundtrack.

Życie prywatne i rodzina Sarsy

Sarsa mąż, dzieci, wiek — wiele faktów z prywatnego życia artystki interesuje jej fanów oraz media. Sarsa jednak niechętnie chwali się wiadomościami z osobistych sfer swojej codzienności. W 2021 roku zaskoczyła opinię publiczną informacją o tym, że właśnie urodziła syna, Leonarda. Do momentu ujawnienia, piosenkarka skutecznie kryła ciążę i okres oczekiwania na potomstwo. Partnerem Sarsy od lat pozostaje Paweł Smakulski — kompozytor i producent muzyczny. 

Albumy (1)