Reklama

Rick Allen (Def Leppard) zaatakowany na ulicy. W jakim jest stanie?

Rick Allen, perkusista zespołu Def Leppard, został zaatakowany przez nastolatka. Napastnik został zatrzymany.

Rick Allen, perkusista zespołu Def Leppard, został zaatakowany przez nastolatka. Napastnik został zatrzymany.
Rick Allen jest perkusistą Def Leppard /Kevin Mazur /Getty Images

Rick Allen, 59-letni muzyk, został zaatakowany w Fort Lauderdale na południu Florydy, kiedy palił papierosa pod jednym z hoteli. Jak podają media, 19-latek, zidentyfikowany jako Max Hartley, miał podbiec do perkusisty i popchnąć go tak, że ten przewrócił się i uderzył głową o chodnik.

Świadkiem zdarzenia była kobieta, która próbowała pomóc zaatakowanemu muzykowi. Gdy ruszyła z pomocą, napastnik zaczął ją bić i ciągnąć za włosy. 19-latek uciekł, ale policji szybko udało się go zatrzymać. Usłyszał zarzut znęcania się nad osobą starszą lub dorosłym z niepełnosprawnością. Służby nie przekazały informacji, czy poszkodowani musieli zostać hospitalizowani. 

Reklama

Rick Allen stracił rękę w wypadku

Jak donosi Fox News, Allen złożył zeznania na policji i zaznaczył, że chciałby, aby sprawca został postawiony przed sądem. W raporcie odnotowano, że poszkodowany jest osobą niepełnosprawną. Przypomnijmy, że 31 grudnia 1984 roku Rick Allen z grupy Def Leppard miał wypadek samochodowy, w wyniku którego stracił lewe ramię.

"Nie miałem czegoś takiego, że nagle mnie uderzyło, że nie mam ramienia. To trwało ze dwa czy trzy tygodnie, kiedy w pełni zdałem sobie z tego sprawę" - wspomniał Rick Allen. Wówczas muzyk był przekonany, że już nigdy nie zasiądzie za zestawem perkusyjnym, a jego rozwijająca się kariera (na koncie Def Leppard miał wtedy trzy bardzo dobrze przyjęte płyty - "On Through the Night", "High 'n' Dry""Pyromania") - przerwana.

Jego koledzy z zespołu nie myśleli jednak o zmianie za bębnami, a Allen po początkowym załamaniu wkrótce zaczął myśleć o powrocie do gry. Razem z inżynierami i perkusistą Status Quo Jeffem Richem opracował elektroniczną perkusję, na której mógł grać jedną ręką oraz nogami. 20 miesięcy po wypadku Rick Allen przeszedł prawdziwy chrzest bojowy - pojawił się na scenie z Def Leppard przed wielotysięczną publicznością na festiwalu Monsters of Rock w Castle Donnington. W 2020 roku Rick Allen został uznany najlepszym perkusistą na świecie.

Dodajmy, że Def Leppard razem z Mötley Crüe 31 maja zagrają w Tauron Arenie Kraków.

Czytaj także:

Zespół Def Leppard podbije kolejne branże? Wpadli na niestandardowy pomysł

Muzycy Depeche Mode o nagrywaniu płyty bez Andy'ego Fletchera. "Zbliżyliśmy się do siebie bardziej niż kiedykolwiek"

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Rick Allen | Def Leppard
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy