Reklama

Reklama

Red Hot Chili Peppers zapowiadają teledysk do singla "Tippa My Tongue". Kiedy premiera?

14 października ukaże się kolejny w tym roku album Red Hot Chili Peppers, pt. "Return Of The Dream Canteen". Zespół właśnie udostępnił pierwszą zapowiedź teledysku do singla "Tippa My Tongue".

14 października ukaże się kolejny w tym roku album Red Hot Chili Peppers, pt. "Return Of The Dream Canteen". Zespół właśnie udostępnił pierwszą zapowiedź teledysku do singla "Tippa My Tongue".
Anthony Kiedis jest wokalistą Red Hot Chili Peppers / Scott Legato /Getty Images

Zanim informacja o nowej płycie pojawiła się w sieci, Red Hot Chili Peppers ogłosili to podczas koncertu w Denver. 

Premiera płyty zaplanowana jest na 14 października tego roku. Podwójny album został wyprodukowany przez Ricka Rubina

"'Return of the Dream Canteen' to wszystko, czym jesteśmy i o czym kiedykolwiek marzyliśmy. Stworzony z naszych serc" - zapowiedział zespół. Fani spekulowali, że singel "Tippa My Tongue" ukaże się 29 lipca, ale tak się nie stało. W social mediach zespołu pojawiła się właśnie oficjalna zapowiedź teledysku do piosenki, która ukaże się w najbliższy piątek 19 sierpnia.

Reklama

W 2022 roku RHCP wydali już jeden album - "Unlimited Love", który promowały single "Black Summer", "Poster Child""Not The One""These Are The Ways". Za produkcję tej płyty również odpowiadał Rick Rubin, który powrócił do współpracy z zespołem po 11 latach. 

Red Hot Chili Peppers i John Frusciante znowu razem

Zarówno "Return of the Dream Canteen", jak i "Unlimited Love" zostały nagrane w legendarnym składzie z Johnem Frusciante na gitarze, który w 2019 roku po raz drugi powrócił do zespołu. Gitarzysta dołączył do zespołu w 1988 roku, zastępując zmarłego z powodu przedawkowania heroiny Hillela Slovaka i nagrał album "Mother's Milk". W 1991 roku muzycy wydali płytę "Blood Sugar Sex Magik", która dzięki takim singlom jak "Under The Bridge" czy "Give It Away", zrobiła z nich gwiazdy.

Pomimo sukcesu, a może właśnie przez ten sukces, chwilę po premierze płyty odszedł z zespołu, zatracając się w swoim uzależnieniu od heroiny. W tamtym czasie o mało nie umarł, jednak udało mu się pokonać nałóg. Wrócił do grupy dopiero w 1998 roku i dzięki niemu formacja znowu wskoczyła na szczyt z płytą "Californication"

Następnie grupa z Johnem w składzie nagrała albumy "By The Way" i "Stadium Arcadium". Kiedy wydawało się, że skład ma swój najlepszy moment... Frusciante w 2009 roku poinformował o swoim drugim odejściu z Red Hot Chili Peppers, a zastąpił go młody Josh Klinghoffer. Obecny skład zespołu to: Anthony Kiedis (wokal), Flea (gitara basowa), Chad Smith (perkusja) i John Frusciante (gitara, chórki).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL