Reklama

Reklama

Red Hot Chili Peppers wydali drugą płytę w 2022 roku. Posłuchaj "Return Of The Dream Canteen"

Kontynuując niesamowitą podróż, wypełnioną kreatywnością, niezapomnianymi koncertami i zaraźliwą energią, Red Hot Chili Peppers przedstawiają swój drugi w 2022 roku album - "Return of the Dream Canteen".

Kontynuując niesamowitą podróż, wypełnioną kreatywnością, niezapomnianymi koncertami i zaraźliwą energią, Red Hot Chili Peppers przedstawiają swój drugi w 2022 roku album - "Return of the Dream Canteen".
Red Hot Chili Peppers wracają z nową płytą /Clara Balzary /materiały promocyjne

Materiał na "Return of the Dream Canteen" powstał podczas tych samych sesji, które zaowocowały bestsellerową płytą "Unlimited Love". Longplay w kwietniu 2022 roku trafił na szczyt notowania Billboard 200. To nie tylko ich drugi w karierze numer 1 w zestawieniu, ale także największy rockowy album roku. Warto podkreślić, że pierwszy raz się zdarza, że grupa wydaje dwie płyty w tym samym roku.

Red Hot Chili Peppers "Return of the Dream Canteen": Co za dużo, to niezdrowo - przeczytaj recenzję!

Reklama

Przy tworzeniu tych 17 utworów, zespół po raz kolejny współpracował ze swym wieloletnim producentem i twórczym powiernikiem Rickiem Rubinem. Muzycy ponownie wykorzystali siłę swego pojednania, przekładając wspólnotową inspirację na wybuchy międzywymiarowego instrumentarium, pierwotne rytmy i przemyślane, prowokacje teksty. W efekcie powstało kalejdoskopowe dzieło, przybliżające ducha tych czterech indywidualności połączonych we wspaniałym kolektywie, który wciąż jest pełen pierwotnej, wielobarwnej energii. Wywodząc się z nieskończonego i trwałego braterstwa niezależnego od wszelkich granic, to po prostu Red Hot Chili Peppers.

W ubiegłym miesiącu, kapela zaprezentowała singiel "Eddie" promujący album "Return of the Dream Canteen".

Sprawdź tekst piosenki "Eddie" w serwisie Tekściory.pl!

Red Hot Chili Peppers wydali drugą płytę w 2022 roku. Posłuchaj "Return Of The Dream Canteen"

Zwiastując nową płytę, Red Hot Chili Peppers opublikowali utwór "Tippa My Tongue", który "Rolling Stone" uznał za seksualnie sugestywny filtr, przywołujący skojarzenia z tym, co stanowi kwintesencję funk-rockowego dorobku kalifornijskiej formacji. "Clash" napisał, że to mistrzowska lekcja Red Hot Chili Peppers, natomiast Billboard, że śpiewny funk-rockowy utwór przywodzi na myśl dawne Chili Peppers, a frontman Anthony Kiedis bawi się grą słów.

Red Hot Chili Peppers i "Unlimited Love" - przeczytaj recenzję płyty!

"Return of the Dream Canteen" to ukłon w stronę twórczej prosperity psychodelicznej pustyni. Cała nasza czwórka wędrowała w czasie i niezdefiniowanym miejscu ku większej ilości muzyki. Nie przestawaliśmy czerpać z tego źródła. Stołówka była bardzo hojna. Kiedy już wydawało się, że funkowy bas nie znajdzie partnera do tańca, jego koledzy pojawiali się na imprezie. Wielkie skupienie Johna pomogło nam stworzyć więcej piosenek niż niektórzy w ogóle znają. W świecie, w którym normą jest wydawanie pojedynczych singli, my postanowiliśmy wydać dwa pełne albumu i jest nam z tym bardzo dobrze. Pora na stołówkę - zapraszają Red Hot Chili Peppers.

28 sierpnia br. Red Hot Chili Peppers wystąpili na gali MTV Video Music Awards, gdzie odebrali prestiżową statuetkę Global Icon.

Red Hot Chili Peppers: 30 lat płyty "Blood Sugar Sex Magik"

Ćpuny i złodzieje - fragment biografii Flea

Red Hot Chili Peppers: Poza wszelką kontrolą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Red Hot Chili Peppers | John Frusciante | Anthony Kiedis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy