Reklama

Ralph Kaminski, Miuosh i Zespół Śląsk w "Imperium". Nowy teledysk zachwyca!

Ralph Kaminski przyzwyczaił swoich fanów do kolejnych, coraz mocniejszych zaskoczeń. Właśnie zadebiutował teledysk do "Imperium", w którym pojawiają się także Miuosh oraz Zespół Śląsk.

Ralph Kaminski przyzwyczaił swoich fanów do kolejnych, coraz mocniejszych zaskoczeń. Właśnie zadebiutował teledysk do "Imperium", w którym pojawiają się także Miuosh oraz Zespół Śląsk.
Ralph Kaminski w teledysku do "Imperium" /YouTube.com /

Przez ostatnie dwa lata Ralph Kaminski był częścią projektu Kosmiczne Energie. Parę dni temu informował na swoim Facebooku, że powoli zbliża się koniec trasy. Nie trzeba było długo czekać, by usłyszeć nowe wcielenie Ralpha. 

Zapowiedź "Pieśni współczesnych" - Ralph Kaminski, Miuosh i Zespół Śląsk

Piosenka zapowiada "Pieśni współczesne" - wspólny album Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" i Miuosha. Jak czytamy w zapowiedzi, będzie to "projekt przełomowy, w którym niesamowity potencjał jednego z najstarszych i najbardziej docenianych zespołów folklorystycznych w Polsce i Europie kontrastuje z muzyką miejską, współczesną i korzystającą z zupełnie innych form wyrazu niż klasyczna".

Reklama

Całość - muzykę oraz teksty napisał Miuosh, który sięga w nich do tradycji "Śląska", ale nie zapomina o świeżym, współczesnym spojrzeniu. Album ma "tworzyć opowieść o ludziach ziemi zmagającej się z teraźniejszymi problemami, jednocześnie nie zapominając o szacunku dla tradycji". Właśnie pojawił się zapierający dech w piersiach teledysk, który został nagrany we włoskiej Wenecji. Ralph szokuje w nim jako biskup - pojawia się w sakralnych szatach, a całość wizualnie zdaje się nawiązywać do twórczości belgijskiego malarza René Magritte

Sprawdź tekst utworu "Imperium"!

"Pieśni współczesne": Miuosh i Zespół Śląsk - kiedy premiera?

Premiera płyty odbędzie się 24 września tego roku. Mogliśmy usłyszeć już 5 piosenek z albumu, a wśród zaproszonych gości znajdziemy najciekawszych wykonawców współczesnej muzyki rozrywkowej i klasycznej.

Są to m.in. Błażej Król, Bela Komoszyńska (Sorry Boys), Ralph Kaminski, Igor Herbut (LemON), Natalia Grosiak (Mikromusic), Julia Pietrucha, Tomasz Organek, Jakub Józef Orliński, Andrzej Smolik, Marcin Wyrostek, Kora czy duet Kwiat Jabłoni, z towarzyszeniem chóru i orkiestry Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk. Projekt angażuje łącznie ponad 140 muzyków i wykonawców. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy