Reklama

Popek i Gang Albanii zbyt wulgarni? Koncert w Kraśniku odwołany

30 sierpnia Gang Albanii miał odwiedzić znajdujący się w województwie lubelskim Kraśnik. Do koncertu jednak nie dojdzie, gdyż imprezę zablokował tamtejszy Urząd Miasta.

Gang Albanii w klipie "Marihuana"

Kraśnik miał być jednym z przystanków formacji w trakcie ich letniej trasy po Polsce i Wielkiej Brytanii. Koncert zaplanowany był na koniec sierpnia, a na wydarzenie na Facebooku zapisało się ponad 800 osób. Jak sprawdził Kurier Lubelski jedną z osób zapisanych na wydarzenie był również radny Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Ostatecznie jednak pomysł występu Borixona, Rozbójnika Alibaby oraz Popka z telebimu w kraśnickim amfiteatrze upadł, gdyż według władz miasta zespół jest zbyt wulgarny.

Za organizację imprezy odpowiada firma z Kielc, która puściła już w ruch całą machinę promocyjną. Na występ Gangu w trakcie "Supersesji" zgodziło się ponoć Centrum Kultury i Promocji, które zarządza amfiteatrem.

Jak się jednak okazało, rządzący Kraśnikiem nie mieli pojęcia, kto wystąpi w trakcie imprezy. Pierwszy komentarz do sprawy, jakiego udzielono Kurierowi zawierał stwierdzenie "młodzież musi się wyszumieć". Dopiero, gdy dygnitarze zapoznali się z twórczością Popka, zreflektowali się i stwierdzili, że koncertu nie będzie.

"Organizator został uprzedzony, że wydarzenie, ze względu na kontrowersyjny zespół, nie może się odbyć. Żadna umowa nie została podpisana" - wyjaśnił Kurierowi Lubelskiemu rzecznik Urzędu Miasta, Michał Muława.

Kielecka firma organizująca koncert zapowiedziała, że nie odpuści koncertu bez walki:

"Obyczajowość nie może być przeszkodą do organizacji tego typu imprez" - podsumował organizator.

Gang Albanii wzbudza kontrowersje głównie za sprawą Popka, czyli członka Firmy, który w niedalekiej przeszłości dopuścił się zabiegu skaryfikacji oraz wytatuował sobie gałki oczne. Na swoim koncie ma też sporo innych, "barwnych" akcji.

Jego nowa formacja cieszy się ogromną popularnością. Warto wspomnieć, że jej teledyski obejrzano już kilkadziesiąt milionów razy, a tydzień po premierze debiutancki materiał "Królowie życia" pokrył się platyną.

O Gangu Albanii powoli robi się głośno także poza siecią, co może faktycznie dla wielu niezorientowanych ludzi skończyć się szokiem poznawczym.

Zobacz klip "Napad na bank":

Sprawdź tekst "Napad na bank" w serwisie Tekściory.pl

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Popek | Gang Albanii | Robert M | Borixon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje