Reklama

Reklama

Pol'and'Rock Festival 2023: Biohazard pierwszą gwiazdą imprezy. "Duża Scena znowu zadrży"

Jurek Owsiak zdradził pierwsze szczegóły 29. edycji Pol'and'Rock Festival 2023! Gwiazdą festiwalu będzie grupa Biohazard!

Jurek Owsiak zdradził pierwsze szczegóły 29. edycji Pol'and'Rock Festival 2023! Gwiazdą festiwalu będzie grupa Biohazard!
Jurek Owsiak ujawnił pierwszą gwiazdę Pol'and'rock Festivalu /Artur Barbarowski / Facebook /Getty Images

28. edycja Pol'and'Rock Festival odbyła się w dniach 4-6 sierpnia w Czaplinku (lotnisko Broczyno) w województwie zachodniopomorskim, w powiecie drawskim, położone między jeziorami Drawsko i Czaplino. Była to pierwsza ponownie w pełni otwarta formuła po pandemii koronawirusa.

Jerzy Owsiak potwierdził, że przyszłoroczna edycja festiwalu odbędzie się w 3-5 sierpnia 2023 roku, ponownie w Czaplinku.

Podpisaliśmy tu umowę na trzy lata. Wczoraj widziałem się z burmistrzem miasta, który tutaj przyjechał, był tak oczarowany, że już chciał podpisać umowę na 9 lat. Powiedziałem: 'Zaraz, spokojnie, zróbmy najpierw 3 lata'. To daje nam możliwość inwestycji - najbardziej przydałaby się nam kanalizacja i prąd. Ilość prądu, które używamy, może oświecić duże miasto - mówił Jurek Owsiak dla Interii.

Reklama

Wcześniej (w latach 2004-2019) impreza odbywała się w Kostrzynie nad Odrą w woj. lubuskim. Z powodu pandemii koronawirusa w 2020 r. zorganizowano internetową odsłonę w warszawskim studiu pod szyldem Najpiękniejsza Domówka Świata. Poprzednie lokalizacje - jako Przystanek Woodstock - to Czymanowo nad Jeziorem Żarnowieckim (1995), Szczecin (1996) i Żary (1997-1999, 2001-2003). W 2000 r. odbył się Dziki Przystanek Woodstock w Lęborku (oficjalne wydarzenie zostało odwołane po protestach części mieszkańców miasteczka).

Pol'and'Rock Festival 2022: Tak mi dopomóż rock'n'roll. Zobacz wideo ze startu

Pol'and'Rock Festival 2023: Biohazard pierwszą gwiazdą imprezy

Jerzy Owsiak zaprezentował pierwszą gwiazdę przyszłorocznej edycji Pol'and'rock Festival 2023. Na Dużej Scenie imprezy wystąpi grupa Biohazard.

"Biohazard to projekt, który idealnie wpasowuje się w klimat Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Łączenie gatunków, bezpardonowe, rewolucyjne teksty i ciężkie granie. Duża Scena znowu zadrży!" - zapowiada organizator.

Grupa powstała w 1988 roku w Nowym Yorku, na Brooklynie. Biohazard był jednym z pierwszych zespołów, które łączyły w swojej muzyce element hip hopu, hardcore'u i metalu. Ich kariera nabrała rozpędu w 1992 roku wraz z wydaniem drugiego albumu "Urban Discipline". Płyta znalazła ponad milion nabywców na całym świecie.

Ostatnim albumem Biohazard jest "Reborn in Defiance" (2012).

Barbara Kurdej-Szatan na Pol'and'Rock Festival 2022: Nigdy nie martwię się na zapas

Kwiat Jabłoni na Pol'and'Rock Festival 2022: Spektakularne przeżycieReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy