Reklama

Matteo Bocelli: Specjalny mural w Warszawie. Tak zaprasza na koncert

W połowie października na trzy koncerty do Polski powróci Matteo Bocelli. Syn słynnego włoskiego tenora Andrei Bocellego promować będzie swój debiutancki album zatytułowany po prostu "Matteo".

Płyta "Matteo" właśnie trafiła do sprzedaży. Debiut Matteo Bocellego zawiera m.in. piosenki "Chasing Stars" (współautorem jest Ed Sheeran), "For You", "Fasi" i "I'm Here".

25-latek w ramach promocji tego materiału 30 września rozpocznie trasę koncertową. W jej ramach powróci do Polski, by dać trzy solowe koncerty. Włoch zaśpiewa 11 października w ICE Kraków, 14 października w COS Torwar w Warszawie oraz 16 października w Hali Stulecia we Wrocławiu.

Reklama

Z okazji występu w stolicy oficjalny layout koncertowy Matteo Bocellego pojawił się na ścianie budynku w okolicach Placu Unii, naprzeciwko Politechniki Warszawskiej. Mural wykonała ręcznie grupa warszawskich artystów.

Kim jest Matteo Bocelli?

Przyszedł na świat w październiku 1997 roku, jako drugi syn Andrei Bocellego i jego ówczesnej żony Enrici Cenzatti. Matteo ma starszego o dwa lata brata Amosa oraz 11-letnią przyrodnią siostrę Victorię, który jest owocem miłości Andrei i jego drugiej żony Veronici Berti.


Przygodę z muzyką zaczął w wieku sześciu lat. To właśnie wtedy, za namową sławnego taty, rozpoczął naukę gry na fortepianie. Nie była to jednak miłość od pierwszego dźwięku. Początkowo Matteo buntował się przeciwko lekcjom śpiewu i fortepianu. Dopiero po latach muzyka stała się jego pasją i drogą, którą postanowił kroczyć.

"Musiało minąć wiele lat, żebym docenił muzykę i to, co robię. Już się nie buntuję. Jestem gotowy na podporządkowanie życia muzyce" - mówił Matteo Bocelli w jednym z wywiadów.

W 2015 roku Matteo Bocelli zaczął studia w Conservatorio Boccherini we włoskim mieści Lucca. Debiutował na scenie wśród Leo Nucciego i Summi Jo'a śpiewając Verdiego w rzymskim Koloseum w swoim ojczystym języku. Wystąpił także jako tenor w Teatro del Silenzio - amfiteatrze położony w Lajatico, rodzinnym mieście Andrei Bocellego.

Międzynarodowy rozgłos zyskał w 2018 roku za sprawą utworu "Fall On Me", który zaśpiewał w duecie z ojcem. Utwór pojawił się na albumie Andrei "Si" i znalazł się na ścieżce dźwiękowej filmu "Dziadek do orzechów. Cztery królestwa".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Matteo Bocelli
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy