Reklama

Reklama

Magiczne Zakończenie Wakacji Kielce 2022: Kim jest Bryska?

Przez długi czas kryła się za różową peruką, ale w ostatnim czasie wychodzi do świateł reflektorów. Jej przeboje "Odbicie" i "Mam kogoś lepszego" notują wielomilionowe odtworzenia, a 21-latka dołączyła do grona "milionerów" na Spotify. Kim jest Bryska, która będzie jedną z gwiazd sobotniego Magicznego Zakończenia Wakacji w Kielcach?

Przez długi czas kryła się za różową peruką, ale w ostatnim czasie wychodzi do świateł reflektorów. Jej przeboje "Odbicie" i "Mam kogoś lepszego" notują wielomilionowe odtworzenia, a 21-latka dołączyła do grona "milionerów" na Spotify. Kim jest Bryska, która będzie jedną z gwiazd sobotniego Magicznego Zakończenia Wakacji w Kielcach?
Bryska będzie jedną z gwiazd Magicznego Zakończenia Wakacji 2022 w Kielcach /Paweł Wodzyński /East News

W dniach 27-28 sierpnia w Kielcach odbędzie się Magiczne Zakończenie Wakacji, podczas którego wystąpią m.in. The Rasmus (reprezentanci Finlandii na tegorocznej Eurowizji), Olivia Addams (wokalistka znana z przebojów "Stranger", "Are We There?" i "Dumb"), Doda, Andrzej Piaseczny i Dawid Kwiatkowski, a swój jubileusz świętować będzie Lady Pank. Transmisję na żywo pokaże Telewizja Polsat.

Podczas koncertu zaśpiewa też 21-letnia Bryska, o której robi się coraz głośniej. Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów naprawdę nazywa się Gabriela Nowak-Skyrpan. Do połowy 2021 r. w teledyskach nie pokazywała swojej twarzy, tłumacząc to introwertyzmem.

Reklama

Ostatnio młoda wokalistka znalazła się nielicznym gronie polskich wykonawców, którzy mogą pochwalić się milionem słuchaczy miesięcznie w serwisie Spotify.

W zaledwie 15 miesięcy od wydania debiutanckiego singla pokonała drogę, jaka niedawno wydawała się jeszcze nieosiągalna. W tak krótkim czasie udało jej się wylansować aż cztery przeboje w radiowym TOP5 Airplaya - "lato (pocałuj mnie)", "odbicie", "mam kogoś lepszego" i najnowszy - "Sambę" wraz z niemieckim duetem YouNotUs.

Znana ze współpracy z remixerami (MANDEE, Skytech, Mark Neve) ma na koncie też swoje autorskie hity - "na legalu", "Antarktyda" czy najnowszy "sennik". Tworzy też dla innych wykonawców - ostatnio współpracowała z Dodą, która również pojawi się w Kielcach.

Jej twórczość to mieszanka indie popu, synth popu i muzyki elektronicznej. Debiutancka płyta "Moja ciemność" uzyskała już status złota za sprzedaż ponad 15 tys. egzemplarzy. W dorobku ma też piosenkę "You Were In Love", która została wykorzystana na ścieżce dźwiękowej do filmu "365 dni: Ten dzień" na podstawie erotycznej powieści Blanki Lipińskiej.

Magiczne Zakończenie Wakacji w Kielcach - kto wystąpi?

Swój podwójny jubileusz w Kielcach świętować będzie grupa Lady Pank - 40-lecia zespołu i 30 lat od wydania piosenki "Zawsze tam gdzie ty" (posłuchaj!). Ekipa dowodzona przez Jana Borysewicza (gitara) i Janusza Panasewicza (wokal) wykona też hit "Mniej niż zero" (posłuchaj!).

W kieleckim amfiteatrze zaśpiewają także artyści, których piosenki przez lata rozbrzmiewały na antenie partnera tegorocznego koncertu - Radia ZET - i wielokrotnie podbijały szczyty listy przebojów tej stacji.

Andrzej Piaseczny przypomni piosenki "Prawie do nieba" (posłuchaj!) i "Chodź, przytul, przebacz", Big Cyc - "Makumbę" (posłuchaj!), Dawid Kwiatkowski zaśpiewa "Proste" i "Bez ciebie", a Anna Wyszkoni wykona przebój "Agnieszka", który wykonywała w grupie Łzy. Na scenie pojawią się także Doda i bryska (posłuchaj!).

Zagranicznymi gwiazdami sobotniego koncertu będą dwie księżniczki rumuńskiego popu - Minelli i Olivia Addams (sprawdź!), a także fiński zespół The Rasmus (posłuchaj!), doskonale pamiętany za sprawą przeboju "In the Shadows" (prawie 100 milionów odsłon). Grupa w tym roku przypomniała się młodszej publiczności występując jako reprezentant Finlandii podczas Eurowizji w Turynie. W finale z piosenką "Jezebel" The Rasmus zajęli ostatecznie 21. miejsce.

"W tym roku swoje 30-lecie obchodzi Polsat. My się zmieniliśmy, zmieniała się scena muzyczna i zmienia się świat. I to w tym koncercie chcemy przypomnieć. Jestem pewna, że ta optymistyczna, nieco sentymentalna wycieczka przez ostatnie trzy dekady będzie okazją do wspaniałej zabawy. Jeden koncert nie jest w stanie pokazać wszystkich przebojów ostatnich 30 lat, dlatego jesteśmy umówieni z Radiem ZET na kolejne koncerty każdego lata" - mówi dyrektor programowa Polsatu Nina Terentiew.

Koncert w amfiteatrze Kadzielnia, który od lat przyciąga publiczność wyjątkowym klimatem i niepowtarzalną lokalizacją na terenie dawnego kamieniołomu, poprowadzą dziennikarka Radia ZET Agnieszka Kołodziejska i aktor Adam Zdrójkowski, a wesprze ich kabaret Nowaki.

Świętokrzyska Gala Kabaretowa - kto wystąpi?

Kończące się wakacje podsumują najbardziej znane kabarety w Polsce - nie zabraknie komentarzy do wydarzeń politycznych, obyczajowych i oczywiście z życia celebrytów. Wystąpią między innymi: Kabaret Moralnego Niepokoju z Robertem Górskim i Mikołajem Cieślakiem na czele, Nowaki, K2, Paranienormalni, Zdolni i Skromni, Szymon Łątkowski i Ewa Błachnio.

Galę poprowadzą Kabaret Skeczów Męczących i aktorka Karolina Gorczyca. O oprawę muzyczną zadba zespół The Jobers.

Magiczne Zakończenie Wakacji 27 i 28 sierpnia od godziny 20. w Polsacie.

Czytaj także:

Biorę życie powoli, kawałek po kawałku - wywiad z Olivią Addams

The Rasmus: Polskie nastolatki wieszały ich plakaty na ścianach

Janusz Panasewicz (Lady Pank): To było bardzo intensywne życie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL