Reklama

​Kim jest Rami Malek, który wcielił się w rolę Freddiego Mercury’ego?

Kiedy ujawniono pierwsze zdjęcie z planu "Bohemian Rhapsody", biograficznego filmu o grupie Queen, ludzie nie mogli uwierzyć własnym oczom. Aktor ucharakteryzowany na Freddiego Mercurego do złudzenia przypomina na nim legendarnego muzyka. Kim jest wcielający się w postać lidera Queen Rami Malek?

Rami Malek zachwyci jako Freddie Mercury?

Biograficzny film o grupie Queen w reżyserii Bryana Singera będzie miał swoją premierę w grudniu 2018 roku.

Reklama

Pierwotnie do roli Freddiego Mercury'ego przymierzany był komik Sacha Baron Cohen (m.in. "Borat"), ale ostatecznie jego kandydatura została odrzucona po tym, jak nie mógł dojść do porozumienia z gitarzystą Brianem Mayem i perkusistą Rogerem Taylorem. Cohen chciał opowiedzieć o burzliwym życiu wokalisty, z naciskiem na imprezy, seks i narkotyki, na co ponoć nie chcieli zgodzić się muzycy Queen.

W roli Mercury'ego zobaczymy mającego egipskie korzenie aktora Ramiego Maleka, który popularność zdobył dzięki roli Eliotta Aldersona w serialu "Mr. Robot" (m.in. nominacja do Złotego Globu).

Ma na koncie także występy w serialach "Domowy front", "Pacyfik" i filmach "Noc w muzeum", "Noc w muzeum 2", "Noc w muzeum: Tajemnica grobowca" i "Saga 'Zmierzch': Przed świtem - część 2".

Rami Malek urodził się w 1981 roku w Los Angeles, na cztery minuty przed tym, jak na świat przyszedł jego brat bliźniak, Sami (dziś jest nauczycielem). 

Zanim rozpoczął swoją karierę aktorską - w 2004 roku od epizodycznej roli w serialu "Gilmore Girls" - Rami uczęszczał do tych szkół, co jego sławne koleżanki, Kirsten Dunst i Rachel Bilson. 

Po otrzymaniu roli Freddiego Mercury'ego Malek w wielu wywiadach powtarzał, że czuje ciężar odpowiedzialności i zdaje sobie sprawę, że dla wielu ludzi Mercury nadal jest ikoną.

Zobacz Ramiego Maleka w charakterystycznej scenicznej pozie wokalisty Queen:

Autorem scenariusza jest nominowany do Oscara, Anthony McCarten ("Teoria wszystkiego"). W obsadzie znaleźli się Ben Hardy, który zagra Rogera Taylora ("X-Men: Apocalypse", serial "EastEnders"), Joe Mazzello jako basista John Deacon ("Park Jurajski", "The Social Network", "Pacyfik") i Gwilym Lee jako Brian May (seriale "Morderstwa w Midsomer" i "Jamestown").

Z wcześniejszych zapowiedzi dowiedzieliśmy się, że w "Bohemian Rhapsody" zostanie m.in. odtworzony słynny występ zespołu na Live Aid.

Freddie Mercury zmarł 24 listopada 1991 r. z powodu komplikacji wywołanych przez AIDS.

Sprawdź tekst "Bohemian Rhapsody" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rami Malek | freddie mercury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama